Blue Jays zamienia Randalla Grechuka na Rocky

Blue Jays i Rocky zgodzili się wysłać defensywnego gracza na wymianę Randall Grechuk Z Toronto do Kolorado kontra Defender Rimmel TapiaRaporty Marka Finsanda na MLB.com (Przez Twittera). Jays będzie posiadał potencjał spalony Adrien Pinto z Gór Skalistych wyślą też pieniądze do Kolorado na pokrycie kontraktu Grichuka, Feinsand .dodaje.

Grichuk, lat 30, był postrzegany jako kandydat komercyjny od ponad roku, ponieważ Rockies pogłębili swoją mieszankę outdoorową, a wydajność Grichuka spadła. Podpisany na pięcioletni kontrakt obejmujący sezony 2019-23, Grichuk wciąż jest winien 9,33 miliona dolarów w tym sezonie i następnych, podczas gdy Tapia i Rox ustalili pensję 3,95 miliona dolarów na początku tego tygodnia. Jest uprawniony do sędziowania i zdominowany w sezonie 2023 sam. Różnica w zarobkach pomiędzy graczami to około 14,7 miliona dolarów.

Grichuk podpisał pięcioletni kontrakt o wartości 52 milionów dolarów 2 kwietnia 2019 r. — świeżo po sezonie 2018, osiągając 0,245/.301/.502 z 25 home runami i 462 występami na tablicy. To była bardzo ekscytująca umowa nawet w tamtym czasie, ponieważ nieustające zmagania Grichuka pracowały w OBP, aby nadrobić jego siłę i mocną pracę w rękawicach na boisku. Nie żeby nie był użytecznym zawodnikiem, ale Jays faktycznie zdominował Grichuka przez dwa sezony i faktycznie przeznaczył około 39-40 milionów dolarów plus to, co zarobiłby na sędziowaniu, aby kupić swoje pierwsze trzy sezony z wolnym agentem. .

Odkąd odłożył pióro na papier, Grichuk wdrożył linię hitów .242/.286/.448 z 65 home runami w 1414 występach płytowych. Spośród 159 graczy, którzy pojawili się na co najmniej 1000 billboardach w ciągu tych trzech lat, zajmuje 158 miejsce w bazowym procencie. Trzeba przyznać, że Grichuk ograniczył wskaźnik strajków z 26,4% w 2018 r. aż do 20,9% w 2021 r., ale wzrost liczby kontaktów nie dał lepszej średniej, a jego wskaźnik chodu spadł do 5,0%. Wyraźnie widać ponadprzeciętny pop w jego rakiecie, ale wskaźniki defensywne również nadwerężyły pracę Grichuka w centrum w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Tymczasem Chłopaki podpisali George Springer hacki otrzymane od Lourdes Guriel Jr. A Tuscar Hernandez Odkąd Grichuk podpisał tę długoterminową umowę.

READ  Derek Jones Jr. z Chicago Bulls zakwestionował rażący faul na Graysonie Allenie Bucksa

Pojawiły się doniesienia nawet w trakcie trwania blokady Tapia może być w ruchu podczas wznawiania transakcji. dodawanie Chris Bryant Będąc nowym początkującym lewym graczem, zdecydowanie przyspieszył wysiłki Gór Skalistych, aby przenieść Tapię, która wcześniej zajmowała tę pozycję. Grichuk może być kluczowym środkowym lub prawym obrońcą w Kolorado i zapewni Roxowi nieco więcej mocy niż kiedykolwiek zapewniła Tapia – aczkolwiek kosztem pewnej szybkości, procentu rdzenia i (prawdopodobnie) wartości obronnej.

Rimmel Tapia |  Richard Maxson USA Today Sports

W Tapia Jays otrzyma bardzo potrzebną rakietę dla leworęcznych, aby pomóc zrównoważyć idealnie skłaniającą się w prawo mieszankę (i ogólny skład skłaniający się w prawo). 28-latek jest głównym lewym graczem Kolorado od 2019 roku, strzelając cięcie. ). Tapia ma mocne umiejętności uderzania w piłkę, ale jego ekstremalny styl gry w piłkę zaowocował tylko 16 podaniami do domu z 1186 występów na desce od 2019 roku. Przez ostatnie trzy sezony, jako Grichuk, nie chodził dużo (6,3% od 19), ale też solidnie trafia, o czym świadczy jego najlepszy w karierze wynik 13,1% w zeszłym roku.

Od czasu regularnego pojawiania się w składzie na Coors Field Tapia otrzymała mocne oceny z lewego pola dzięki takim metrykom, jak Zapisane zbiegi obronne (4), Ostateczna ocena strefy (6.0) i Outs powyżej średniej (7). Jest w stanie przynajmniej grać na tej pozycji, strzelił tam 189 biegów w swojej karierze (15 w zeszłym sezonie, żaden w 2020, 83 w 2019). Te oceny, plus jego leworęczna rakieta, sprawiają, że lepiej pasuje do listy Toronto niż praworęczny Grechuk.

Chociaż Tapia może nie być gwiazdą, którą wyobrażali sobie Rockies, gdy znalazł się wśród 50 najlepszych graczy tego sportu w sezonie 2016-17, wyszedł jako solidny gracz defensywny z lepszą niż przeciętną szybkością i umiejętnościami gry w piłkę. Jays prawdopodobnie będzie miał nadzieję, że wydobędzie z Tapii więcej salw, a tym samym wygeneruje dodatkową siłę, ale nawet jeśli jego siatkarski profil pozostanie niezmieniony, może być przydatnym czwartym graczem dla klubu, który ma głębokie opcje dla prawej ręki.

READ  Jankesi czują, że utknęli, dopóki się nie przeprowadzą; Joey Gallo i Sonny Gray mszczą się i potrafią rozwiązywać problemy

Jeśli chodzi o 19-letniego Pinto, da Jaysowi coś w rodzaju potencjalnej dzikiej karty, aby połączyć się z niższymi poziomami ich systemu farm. Amerykański baseball z oceną Bento 19 W dość cienkim systemie rocker tej wiosny opisał 5’6-sekundowego basemana jako „przełomowego kandydata”, który mógł zrobić duże postępy, przechodząc z Dominikańskiej Letniej Ligi do całosezonowego partnera.

Pinto miał .360/.486/.543 w 224 występach na desce DSL w zeszłym sezonie, co daje niesamowity 17% clip przy zaledwie 8% wskaźniku trafień, jednocześnie prowadząc w lidze z 41 skradzionymi bazami. Raport z ankiety BA chwali „doskonałą” koordynację ręka-oko, zaawansowane umiejętności rozpoznawania wysokości tonu i zwiększoną szybkość. Gracze jego wzrostu i postury zawsze będą mieli swoich sceptyków, ale być może Jays czułby się lepiej, zmuszając Grichuka do gry gdzie indziej, gdyby postrzegali część umowy jako skuteczny zakup Pinto z Gór Skalistych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.