BMW inwestuje 1,7 miliarda dolarów w Stanach Zjednoczonych w produkcję samochodów elektrycznych

Grupa BMW Firma ogłosiła w środę, że planuje zainwestować 1,7 miliarda dolarów w amerykańską działalność w zakresie budowy pojazdów elektrycznych i akumulatorów.

Inwestycja obejmie 1 miliard dolarów na przygotowanie do produkcji pojazdów elektrycznych w istniejącej fabryce producenta samochodów Spartanburg w Karolinie Południowej oraz 700 milionów dolarów na nowy zakład montażu akumulatorów wysokonapięciowych w pobliskim Woodruff.

Niemiecki producent spodziewa się wyprodukować co najmniej sześć samochodów Modele całkowicie elektryczne w Stanach Zjednoczonych do 2030 r. Zakład w Spartanburgu, w którym ogłoszono inwestycję, obecnie produkuje SUV-y BMW „X” i akumulatory litowo-jonowe do swoich hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in. Produkcja nowej hybrydowej energii elektrycznej BMW XM Oczekuje się, że rozpocznie się jeszcze w tym roku.

W przyszłości będzie to również kluczowy element naszej strategii elektryfikacji, a do 2030 r. wyprodukujemy co najmniej sześć całkowicie elektrycznych modeli BMW X” – powiedział w oświadczeniu prezes BMW Oliver Zipse.

W środę BMW ogłosiło również umowę na zakup ogniw akumulatorowych od japońskiej firmy Envision AESC, która wybuduje nową fabrykę ogniw akumulatorowych w Karolinie Południowej, aby zaopatrywać fabryki BMW.

Oczekuje się, że zakład Envision AESC będzie miał roczną zdolność produkcyjną 30 GWh – zgodnie z planami innych producentów samochodów i dostawców akumulatorów do fabryk w USA.

Rzecznik Envision AESC nie był od razu dostępny do komentowania. W kwietniu firma ogłosiła plany wydania 2 miliardów dolarów na budowę drugiej amerykańskiej fabryki w Kentucky. Pierwsza fabryka w Tennessee zaopatruje Nissan Motor Co.

BMW ogłosiło już utworzenie czterech dodatkowych fabryk ogniw akumulatorowych w Europie i Chinach, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie na ogniwa akumulatorowe nowej generacji.

Reklamy są najnowszymi z kilku ostatnich reklam Miliardy dolarów inwestycji w Stanach Zjednoczonych Produkcja pojazdów elektrycznych i akumulatorów w warunkach surowszych przepisów dotyczących emisji, aby zachęcić lokalną produkcję.

READ  Ciężkie upały w Kalifornii wyłączają główne centrum danych Twittera

Producenci samochodów stoją również w obliczu bardziej rygorystycznych wytycznych dotyczących pozyskiwania, które są częścią Ustawa o redukcji inflacji oraz umowa USA-Meksyk-Kanada, wcześniej znana jako Północnoamerykańska Umowa o Wolnym Handlu. Obie polityki zwiększyły wymagania dotyczące części samochodowych i materiałów pozyskiwanych w kraju, aby uniknąć ceł lub kwalifikować się do zachęt finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.