Bowles chciałby przejąć stanowisko głównego trenera drużyny Tampa Bay Buccaneers, a Bruce Aryan przejmuje recepcję

Tampa, Floryda – Zespół ogłosił w środę wieczorem, że po trzech sezonach Bruce Arian odejdzie ze stanowiska głównego trenera Tampa Bay Buccaneers i przejdzie do roli front office w organizacji.

Koordynator obrony Todd Bowles zastąpi Aryana na stanowisku głównego trenera. Źródło ligi powiedział Adamowi Shifterowi z ESPN, że Bucs rozwiązali nowy pięcioletni kontrakt trenerski z Bowles wcześniej w środę.

Arianowie powiedzieli ESPN, że nie postrzega zmiany jako przejścia na emeryturę.

„Nie, przenieś się do recepcji” – powiedział w SMS-ie. „Wciąż pracuje.”

Ariane odegrali kluczową rolę w ocenie potencjalnych kandydatów do draftu, a przejście do front office zapewnia kontynuację tego procesu. Jego nowym tytułem zawodowym będzie Starszy Konsultant ds. Piłki Nożnej.

Pomimo wielu problemów zdrowotnych w całej swojej karierze, 69-letni Aryan powiedział, że ruch nie był w żaden sposób motywowany jego zdrowiem. Arianie i Buccaneers pracowali nad planem sukcesji przez ostatnie kilka tygodni, a Arianie poinformowali graczy i członków jego sztabu trenerskiego o wiadomościach przed ogłoszeniem zespołu.

Arianowie zdobyli 31-18 (.633) w ciągu trzech sezonów w Tampa Bay, najwyższy odsetek wygranych spośród wszystkich trenerów w historii Buccaneer, i poprowadził drużynę do zwycięstwa w Super Bowl LV po sezonie 2020. Wygrał pięć meczów play-off z Buckiem . Co drugi trener w historii franczyzy wygrał łącznie sześć trenerów.

„Większość z ostatnich 50 lat mojego życia spędziłem na uboczu jako trener piłki nożnej w takiej czy innej formie. Dzisiaj podjąłem decyzję o przejściu z linii bocznej do innej roli z recepcją Buccaneers i asystowaniem [general manager] „Kocham piłkę nożną. Kocham relacje, strategię, rywalizację – wszystko. To była fajna podróż, ale wiem, że nadszedł czas, abym dokonał tej zmiany” – powiedział Arian w oświadczeniu.

Źródło powiedziało ESPN, że Bowles został poinformowany w poniedziałek o decyzji Arian o ustąpieniu i awansie. Aryan od dawna uważany jest za swojego następcę, jeśli Bowles nie dostanie pracy jako główny trener gdzie indziej. W tym okresie poza sezonem The Bulls przeprowadzili wywiady z głównymi stanowiskami trenerów w Minnesota Vikings i Chicago Bears.

Bowles, 58 lat, był byłym trenerem New York Jets w latach 2015-18, kiedy przeszedł 24-40. Był także tymczasowym trenerem Miami Dolphins przez trzy mecze, aby zakończyć sezon 2011, wygrywając 2-1.

Obecność Bowles zapewnia ciągłość w Bucs, która w dużej mierze pozostała niezmieniona od czasu ich zwycięstwa w Super Bowl, z wyjątkiem odchodzących asystentów Mike’a Caldwella, Cody’ego Grimma i Antoine’a Randalla L.

„Doceniam rodzinę i Jasona Lichta za zaufanie, że przyjmę tę rolę, i za szkolenie Arianes, aby wspierała go i prowadziła go przez ostatnie cztery dekady” – powiedział Bowles w oświadczeniu. „Tampa stała się domem dla mojej rodziny i cieszymy się, że możemy pozostać częścią tej społeczności przez wiele lat. Jako organizacja mamy wszystkie elementy, aby kontynuować zwycięski standard, który został ustanowiony tutaj w ostatnich latach. Jestem chętni do rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2022 z naszymi zawodnikami, sztabem trenerskim i recepcją.”

Byki są obecnie szóstym głównym trenerem mniejszości w NFL, dołączając do Mike’a Tomlina z Pittsburgha, Rona Rivery z Waszyngtonu, Roberta Saleha z Jets, Luffy’ego Smitha z Houston i Mike’a McDaniela z Miami. Jest także czwartym czarnoskórym trenerem w historii Bocka, dołączając do Tony’ego Dungeya, Raheema Morrisa i Smitha.

Wakat trenerski występujący po 1 marca nie podlega wymogom Ustawy Rooneya, biorąc pod uwagę, że duża część puli talentów, które klub będzie szukał dla potencjalnych kandydatów, jest w dużej mierze niedostępna. Również polityka antysabotażowa mówi, że po 1 marca kluby nie będą miały obowiązku udzielania zgody na przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej trenerowi na podstawie umowy.

READ  Lakers pokonali Grizzlies 40 i awansowali do 2. rundy play-offów NBA

Odejście Arianów to drugie ważne ogłoszenie Bucsów poza sezonem, po rozgrywającym Tom BradyJego ogłoszenie w lutym kończyło karierę. Siedmiokrotny mistrz Super Bowl, Brady, powrócił po 40 dniach, mówiąc, że zagra w 23. sezonie i zaznaczając, że ma „niedokończone sprawy”.

Źródło powiedziało ESPN, że Arianes poinformował Brady’ego o swojej decyzji ustąpienia wkrótce po tym, jak Brady ogłosił swój powrót.

Brady, W poście na Instagramie W środę wieczorem Arianowie powiedzieli, że to duża część jego decyzji, by zagrać w Tampa Bay i że będzie „na zawsze wdzięczny”.

„Jesteś wspaniałym facetem i trenerem i to był zaszczyt grać dla ciebie” – napisał Brady. „Jesteś prawdziwą legendą NFL i pionierem we wszystkich pracach, które wykonałeś, aby liga była bardziej zróżnicowana i inkluzywna. Bystry, twardy i lojalny to tylko kilka słów, które opiszą Twój styl. kiedy zrekrutowałeś mnie dwa lata temu i wszystko, o czym rozmawialiśmy, się spełniło”.

Wystąpił konflikt między Arianami a Bradym, ale w tym tygodniu Aryanie zaprzeczyli w wywiadzie dla NFL Network na spotkaniach właścicieli NFL, zaprzeczając spekulacjom, że Brady chciał zagrać gdzie indziej w 2022 roku. Arianowie opuścili spotkania właścicieli wcześnie rano i odwołali Dostępność wcześniej zaplanowanych mediów z powodów osobistych.

„Nie mam pojęcia, skąd się to wzięło” – powiedział Arianes. „Ktoś powinien codziennie pisać o czymś opowiadanie. Tom i ja mamy wspaniały związek. Nawet na emeryturze: „Gdzie jesteś?” „Jestem we Włoszech.” „Jak leci?” „Mam tu dzieci”. Wiesz, po prostu sprawdzam go. Nie mogę zabrać go z powrotem na pole golfowe, ponieważ dużo podróżuje, więc nie mogę na nim zarobić wystarczająco dużo pieniędzy. „

READ  Freddy Peralta odsunięty na bok z powodu nadwyrężenia ramion

Kiedy dyrektor generalny Jason Licht został zapytany o potencjalne tarcia między nimi, powiedział w zeszłym tygodniu: „Byłbyś zaskoczony, że nie rozmawialiśmy o tym tak dużo. Nie możesz uwierzyć we wszystko, co słyszysz, widzisz i czytasz. zawsze będą jakieś tarcia między ludźmi w ekipie, zawodnikami i trenerem. To normalne. I jak powiedziałem, może być zdrowe. Nie myśleliśmy o tym zbyt wiele.

Podczas gdy Arianes wcześniej przeszedł na emeryturę jako główny trener Arizona Cardinals po sezonie 2017, zanim wrócił do trenera Boka w 2019 roku, kilku asystentów z jego zespołu powiedziało ESPN, że byli zszokowani i zaskoczeni wiadomością o jego przejściu na nowe stanowisko.

W swoim oświadczeniu Arianes powiedział, że „naprawdę zaczął myśleć o moim osobistym planie przejścia na początku tego sezonu”.

„Po odejściu chciałem mieć pewność, że Todd Bulls będą miały największe szanse na sukces” – powiedział. „Wielu trenerów przychodzi w sytuacjach, w których są nastawieni na porażkę, a nie chciałem tego Toddowi.

„Decyzja Toma o powrocie, wraz z Jasonem i jego załogą, którzy wykonują kolejną fantastyczną robotę, utrzymując rdzeń tego zespołu w nienaruszonym stanie podczas wolnej agencji, zapewniła mnie, że nadszedł czas, aby przekazać pochodnię Toddowi”.

Po odejściu Arianów, 10 drużyn z NFL – mniej więcej jedna trzecia ligi – będzie miało nowego głównego trenera w nadchodzącym sezonie. Stanowi to największą liczbę zmian w szkoleniu z roku na rok od 2008-2009, kiedy nastąpiło 11 zmian na stanowiskach.

ESPN Stats & Information oraz The Associated Press przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.