Brooklyn Nets potępia Kyrie Irving za promowanie filmu antysemickiego

Keri Irving nr 11 z Brooklyn Nets walczy z piłką przeciwko Milwaukee Bucks w drugim meczu drugiej rundy 2021 NBA Playoffs w Barclays Center 7 czerwca 2021 roku w Nowym Jorku.

Stephen Ryan | Obrazy Getty

Po tym, jak strażnik Brooklyn Nets, Keri Irving, promował w czwartek antysemicki film i książkę w mediach społecznościowych, jego zespół i właściciel zespołu Joe Tsai wydali w piątek oświadczenia potępiające jego działania.

„Jestem rozczarowany, że Kerry wydaje się wspierać film oparty na książce pełnej antysemickich dezinformacji”, Tsai napisał na Twitterze. „Chcę usiąść i upewnić się, że rozumie, że to boli nas wszystkich, a jako duchowny błędem jest propagowanie nienawiści ze względu na rasę, pochodzenie etniczne lub religię”.

Irving opublikował tweeta w czwartek z linkiem do strony Amazona dotyczącej filmu „Hebrajczycy dla Murzynów: Obudź czarną Amerykę”, który jest „pełny antysemickich tropów”, zgodnie z wcześniejszym raportem z tocząca się skała. Film został wydany w 2018 roku i oparty jest na książce z 2015 roku o tym samym tytule.

Irving nie wspomniał publicznie o swojej decyzji o promocji filmu.

„Brooklyn Nets zdecydowanie potępia i nie toleruje promowania jakiejkolwiek formy mowy nienawiści” – powiedział zespół w piątkowym oświadczeniu. „Wierzymy, że w takich sytuacjach naszym pierwszym aktem powinien być otwarty i uczciwy dialog. Dziękujemy tym, w tym Lidze Przeciw Zniesławieniu (ADL), którzy w tym czasie wspierali”.

Post Irvinga pojawił się po serii antysemickich komentarzy wygłoszonych w ostatnich tygodniach przez Yi, rapera znanego wcześniej jako Kanye West. Jest właścicielem Adidasa, Gap, Foot Locker i innych organizacji Od czasu cięcia więzi z Yi Jego status kosztował go miliardera.

Liga Przeciw Zniesławieniu, Zatrzymaj antysemityzm i Międzynarodowe Forum Prawne Pochwalił ruch Adidasa we wtorek.

Irving został zaatakowany przez Nets w 2021 roku za Odmowa szczepienia przeciwko Covid-19. Nie jest jasne, czy jego post w mediach społecznościowych wpłynie na jego zdolność do gry.

READ  Notre Dame Fighting Irish przegrywa WR Avery Davis na początku sezonu zrywa ACL, Tyler Buchner zaczyna QB

W sobotni wieczór gra w siatkę przeciwko Indiana Pacers.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.