BTC, ETH Płaskie, ponieważ rynek czeka na zyski z technologii

Rynki w regionie otwierają się stabilnie, a rynki kryptowalut i TradFi niewiele robią.

Bitcoin kosztuje obecnie 27 514 USD, co oznacza spadek o 1,2%, podczas gdy eter spadł o 2%, do 1845 USD.

Dane z Coinglassa Pokazuje, że chociaż rynek jest nadal stosunkowo płaski, większość likwidacji pochodzi z krótkich pozycji, co wskazuje, że rynek ma nogi.

W całej Azji indeks Nikkei 225 otworzył się lekko na zielono na poziomie 28 714, podczas gdy koreański KOPSI ustabilizował się na poziomie 2521.

W Stanach Zjednoczonych Wall Street czeka na wyniki finansowe Microsoftu i Alphabet, które mają się ukazać 25 kwietnia.

Kryptowaluta pozostaje ściśle powiązana z Nasdaq, poinformował CoinDesk na początku tego miesiąca, powtarzając narrację, że jest to kolejny ryzykowny składnik aktywów, a nie bezpieczna przystań przed trudnościami gospodarczymi, co sprawia, że ​​zyski technologiczne są ważniejsze niż kiedykolwiek.

Do Kwon wrócił do sądu w USA – za pośrednictwem swojego prawnika, ponieważ przebywa w więzieniu w Czarnogórze – aby wystąpić przeciwko niemu z pozwem SEC, twierdząc, że sprzedał niezarejestrowane papiery wartościowe, które mają zostać oddalone. Argumentowano, że UST to waluta, a nie akcje.

SEC nie ma „wyraźnego mandatu Kongresu” do regulowania aktywów cyfrowych, jak stwierdzono w programie, zauważając, że przewodniczący CFTC zmienił zdanie „co do tego, czy kryptowaluty są papierami wartościowymi, i teraz twierdzi, że monety typu stablecoin (takie jak podziemne zbiorniki) nie są”.

Kwon nie jest tu jedynym celem. SEC kontynuuje swoją kampanię regulacyjną z egzekwowaniem: próbuje dodać opłaty za transakcje z wykorzystaniem informacji poufnych w przypadku zwolnionego menedżera produktu Coinbase, w ten sposób mając rozległą sieć, aby wszystko nazwać bezpiecznym; Lub przemycić zarzuty, że wszystkie tokeny giełdy są papierami wartościowymi w skardze przeciwko byłej COO Alameda, Caroline Ellison, która nie została zakwestionowana, ponieważ zawarła ugodę z prokuraturą.

READ  Wall Street zamknęła się niżej, ponieważ obawy Fed przeważyły ​​nad zyskami

Z kolei wiele jurysdykcji w Azji zmierza w przeciwnym kierunku: tworzy ramy prawne, aby właściwie zdefiniować krypto – nie stosując ram z połowy XX wieku – i regulując je jako wyjątkową klasę aktywów. Władze monetarne Singapuru już to ustaliły, Hongkong pracuje nad własnymi ramami, a nawet Tajwan wydaje zbiór zasad.

Kwon nie jest święty i wpada w spore tarapaty po tym, jak zostaje złapany w Czarnogórze z fałszywym paszportem. Ale jego doradca dobrze argumentuje za regulacją kryptowalut w Stanach Zjednoczonych i dążeniem SEC do nieograniczonej jurysdykcji nad klasą aktywów.

Być może jesienią stworzy ważny precedens dla przyszłości regulacji kryptograficznych w USA, a na koniec podziękujemy mu za przyspieszenie jego dążenia do przejrzystości regulacyjnej.

Reprezentant Warren Davidson (R-Ohio) dołączył do „First Mover”, aby omówić przyszłość regulacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych i wyjaśnił, dlaczego chce zrestrukturyzować SEC i wezwał do oskarżenia przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera. Stało się tak, gdy bitcoin (BTC) spadł trzeci dzień z rzędu i osiągnął 24-godzinne minimum na poziomie 27 844,46 USD. Dyrektor generalny PV01, Max Boonen i Crypto is Macro Now, do rozmowy dołączyła również ekonomistka Noelle Acheson. Acheson jest także byłym szefem badań w CoinDesk i Genesis Trading.

Czego można się spodziewać po Konsensusie 2023: Od telefonów Solana po przyszłość amerykańskiej polityki kryptograficznej — oto, czego należy szukać na wydarzeniu kryptowalutowym Big Tent — konsensus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.