BTC spada poniżej 25 000 $ wraz ze spadkiem kryptowaluty XRP i ADA

Kryptowaluty spadły w czwartek, a bitcoin (BTC) spadł poniżej 25 000 USD, a XRP i Ada Cardano (ADA) wydłużyły 24-godzinne spadki do 7,4%. Dane CoinGecko pokazały, że całkowita kapitalizacja rynkowa spadła o 3,8% w ciągu ostatnich 24 godzin.

W sklepie może być więcej spadków, ponieważ niektórzy handlowcy sugerują, że bitcoin może spaść nawet do 23 500 USD na podstawie analizy wykresów cen.

„Bitcoin cofnął się do lokalnych poziomów oporu od sierpnia ubiegłego roku do lutego tego roku”, powiedział Alex Kuptsikevich, starszy analityk rynku w firmie handlowej FxPro, w e-mailu do CoinDesk. „Byki mogą próbować utrzymać sprzedaż blisko tego poziomu, ale obecny spadek nadal mieści się w kanale spadkowym, który istnieje od kwietnia”.

Kanał spadkowy wskazuje na trend spadkowy aktywów, który charakteryzuje się niższymi szczytami cen w krótkoterminowych ramach czasowych.

„Najważniejsze wsparcie dla bitcoina znajduje się w pobliżu 200-dniowej średniej kroczącej – teraz na poziomie 23,6 tys. USD i wskazuje wyżej” – dodał Kuptsikevich.

Spadek ADA oznacza, że ​​spadł o ponad 20% w zeszłym tygodniu po tym, jak 12 innych tokenów zostało wymienionych jako zabezpieczenie w pozwie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko giełdom kryptowalut Binance i Coinbase.

XRP wymazało wszystkie zyski z rajdu na początku tego tygodnia, gdy rynki przetrawiły „e-maile Hinmana” ze zgłoszenia Ripple Labs we wtorek. E-maile od Williama Hinmana, byłego dyrektora działu finansów korporacyjnych SEC, zostały upublicznione w związku z pozwem SEC przeciwko Ripple.

Tymczasem eter (ETH) spadł o 6,4% w okresie 24-godzinnym, podczas gdy kontrakty terminowe śledzone przez eter odnotowały najwyższe wyprzedaże wśród głównych firm na świecie. 57 milionów dolarów Z sumy 143 milionów dolarów we wszystkich kontraktach futures śledzących kryptowaluty.

Likwidacja odnosi się do sytuacji, gdy giełda agresywnie zamyka lewarowaną pozycję inwestora z powodu częściowej lub całkowitej utraty początkowego depozytu zabezpieczającego inwestora. Występuje, gdy trader nie jest w stanie spełnić wymagań dotyczących depozytu zabezpieczającego dla pozycji lewarowanej, tj. nie ma wystarczających środków, aby utrzymać otwartą pozycję. Duże likwidacje mogą oznaczać lokalny szczyt lub dołek gwałtownego ruchu cenowego, co może pozwolić inwestorom na odpowiednie pozycjonowanie.

READ  Jim Kramer twierdzi, że te dwie akcje linii lotniczych są najbardziej dochodowe

Salda USDT na popularnym 3pool Curve, puli wymiany stablecoin składającej się z USDT, USDC i DAI, wzrosły o ponad 72% na początku czwartku, co wskazuje, że handlowcy wymienili dziesiątki milionów USDT na monety USDC i DAI (DAI)).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.