Buty Lululemon to nowy produkt do zmierzenia się z Nike, Adidas

Dyrektor generalny Lululemon, Calvin MacDonald, powiedział, że rozpoczęcie pracy w szewstwie było naturalnym kolejnym krokiem producenta bielizny.

Źródło: Lululemon

Lululemon zapuszczając się w obuwie, wyznaczając nową kategorię produktową dla producentów legginsów i staników sportowych oraz pogłębiając ich rywalizację z takimi gigantami jak nike i adidasa.

Buty Blissfeel, pierwsze damskie buty do biegania, będą dostępne w sprzedaży od 22 marca na wybranych rynkach w Ameryce Północnej, Chinach kontynentalnych i Wielkiej Brytanii. Buty do biegania będą dostępne w sprzedaży detalicznej za 148 USD.

Premiera oznacza oficjalne wejście Lululemon do kategorii obuwia sportowego, Po wcześniejszej sprzedaży małej partii butów z Athletic Propulsion Labs. Branża obuwnicza, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, może być kolejną ważną dźwignią wzrostu dla detalisty odzieży sportowej, który stara się zdobyć największego konkurenta.

Sprzedaż obuwia sportowego gwałtownie wzrosła podczas pandemii, ponieważ coraz więcej konsumentów zaczęło biegać lub wybierało wygodniejsze buty podczas pracy w domu. To niesamowicie gorąca kategoria, w której występują konkurenci od gigantów takich jak Nike po w biegu Dla bardziej niszowych marek, takich jak Allbirdsktóra produkuje również buty do biegania.

Lululemon powiedział, że zamierza w przyszłym roku wypuścić kolekcję butów męskich, po czym poszerzy swoją kolekcję o specjalne edycje butów damskich i sezonowych sneakersów.

Tymczasem Lululemon zapowiedziała, że ​​tego lata wprowadzi na rynek dwa rodzaje damskich butów do cross-treningu, w cenie 138 i 148 USD, a następnie wsuwane buty po treningu w cenie 58 USD i kolejne tenisówki treningowe z większą ilością. Wspierająca podeszwa środkowa, 128 USD.

Lululemon rozpocznie się w tym roku od wprowadzenia butów do biegania i innych opcji dla kobiet, a następnie kolekcji obuwia męskiego w 2023 roku.

Źródło: Lululemon

Premiery spełniają długo oczekiwany cel Lululemon i dyrektora generalnego Calvina MacDonalda.

READ  Sieci fast foodów pozostają otwarte w Rosji, a wokół Ukrainy w większości ciche

W 2019 roku, przed pandemią koronawirusa, McDonald’s Powiedział, że firma dostrzegła białą przestrzeń na rynku obuwniczym. Zasugerował, że w pewnym momencie Lululemon zacznie sprzedawać własne buty, opierając się na sukcesie, jaki odniosła z APL.

Wejście na rynek obuwniczy było kolejnym naturalnym krokiem firmy, powiedział MacDonald we wtorkowym oświadczeniu.

„To ekscytujący moment dla naszej marki” – powiedział. „Wchodzimy do kategorii obuwia w ten sam sposób, w jaki zbudowaliśmy naszą działalność odzieżową – z produktami zaprojektowanymi w celu zaspokojenia niezaspokojonych potrzeb i przeznaczonymi przede wszystkim dla kobiet”.

Według danych firmy badawczej NPD Group, sprzedaż sneakersów w Stanach Zjednoczonych wzrosła w 2021 r. o 17% w przypadku mężczyzn i 24% w przypadku kobiet w porównaniu z poziomem z 2020 r.

Według analityka sportowego NPD Matta Powella, najlepsze marki damskich butów sportowych to w szczególności Nike, Skechers, Adidas, Brooks i New Balance. Powell powiedział, że spodziewa się, że sprzedaż damskiego i męskiego obuwia sportowego wzrośnie w tym roku o niski, jednocyfrowy odsetek, w wyniku zeszłorocznych wzrostów, ponieważ pierwsza połowa 2022 roku stoi przed większymi wyzwaniami dla branży niż druga połowa.

Powell powiedział, że kolejna runda kontroli stymulacyjnych przez rząd na początku zeszłego roku napędzała wydatki konsumentów. Wielu kupujących wybrało nową parę butów.

Sprzedaż Lululemon za 12 miesięcy zakończonych 31 stycznia 2021 r. wzrosła do 4,4 miliarda dolarów z 3,98 miliarda dolarów w poprzednim roku. Jego akcje spadły o ponad 20% od początku roku.

Dla porównania, Nike zgarnął 44,5 miliarda dolarów sprzedaży w roku finansowym kończącym się 31 maja, czyli o 19% więcej niż w roku poprzednim. Adidas jeszcze nie ogłosił swoich wyników za 2021 rok. Jej przychody za 12 miesięcy zakończone 31 grudnia 2020 r. wyniosły 19,8 mld euro, czyli około 21,6 mld USD.

READ  Dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, zwalnia dwóch dyrektorów wyższego szczebla i zawiesza zatrudnienie przed przejęciem Elona Muska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.