Być może nadszedł czas, aby Apple położył ręcznik na Macu Pro

Zbliżenie / Apple Mac Pro 2019, koszmar trypofoba.

jabłko

Mac Pro jest jednym z niewielu pozostałych komputerów Mac z procesorem Intel, dla których nie ma gotowej alternatywy dla Apple Silicon, chociaż my Tuż po upływie dwuletniego terminu Który dyrektor generalny Tim Cook pierwotnie planował przenieść się latem 2020 r. (i, szczerze mówiąc, trudno byłoby przewidzieć dwa lata).

Bloomberg Mark Gorman raporty Który Apple kontynuuje prace nad nową wersją Mac Prowraz z innymi, jak dotąd niezastąpionymi komputerami Mac z procesorem Intel, takimi jak wysokiej klasy Mac mini i 27-calowy iMac, ale planowany układ „M2 Extreme”, który miałby zasilać Apple Silicon Mac Pro, został anulowany.

Extreme miał łączyć ze sobą dwa układy M2 Ultra, w taki sam sposób, w jaki obecny M1 Ultra ma parę połączonych ze sobą układów M1 Max, ale w chwili pisania tego tekstu Apple podobno planuje wysłać nowego Maca Pro z M2 Ultra chip w środku i skup się na „przenośności”. Łatwa rozbudowa o dodatkową pamięć, pamięć masową i inne komponenty, dzięki którym Twój Mac Pro będzie się wyróżniał Obecne studio Mac.

Czekanie na wieści w obliczu niepewności nie jest dla firm Mac Pro niczym nowym; To było spójne przez ostatnią dekadę. Minęło bardzo dużo czasu, odkąd Mac Pro aktualizował się z prędkością zbliżoną do przewidywalnej kadencji, zwłaszcza jeśli nie liczysz częściowych aktualizacji, takich jak Wieża Mac Pro 2012 lub dodaj Nowe opcje GPU dla modelu 2019. I każda z dwóch ostatnich aktualizacji — Mac Pro „śmieci” w 2013 roku oraz przekonfigurowana tarka do sera z 2019 r. — odzwierciedlająca całkowitą zmianę w projekcie i strategii.

W tym momencie chciałbym, aby Apple zdecydowało: albo trzymać się spójnej strategii lub wizji dotyczącej Maca Pro i jego miejsca w składzie, albo zaprzestać jego produkcji.

READ  TSMC zabezpiecza zamówienia 3 nm od AMD, Qualcomm i innych, mówi raport

gasnąca gwiazda

Mac Pro firmy Apple z 2013 r. nadal obsługuje pewne subtelności, takie jak wymieniana przez użytkownika pamięć masowa i pamięć RAM z możliwością rozbudowy, ale pozostaje bez aktualizacji przez ponad pół dekady.  W końcu Apple zmienił kurs na projekt, ale był to ogromny błąd.
Zbliżenie / Mac Pro firmy Apple z 2013 r. nadal obsługuje pewne subtelności, takie jak wymieniana przez użytkownika pamięć masowa i pamięć RAM z możliwością rozbudowy, ale pozostaje bez aktualizacji przez ponad pół dekady. W końcu Apple zmienił kurs na projekt, ale był to ogromny błąd.

Mac Pro był nie do pomyślenia dwie dekady temu, kiedy G3 i G4 Power Mac rosły Wyceniony, zidentyfikowany i wprowadzony na rynek Bardziej przypominają wysokiej klasy konsumenckie komputery stacjonarne niż korporacyjne stacje robocze. Ale minęło dużo czasu, odkąd to było prawdą, a inne komputery Mac wkroczyły, aby wypełnić lukę, podczas gdy Mac Pro przeżywał własny kryzys tożsamości. Wysokiej klasy profesjonalne oprogramowanie Apple w tej epoce również wymarło, a pakiety oprogramowania od Premiere do After Effects, Blender i Autodesk Maya są albo niezależne od platformy, albo korzystają z funkcji sprzętowych, takich jak ekskluzywny interfejs API CUDA firmy Nvidia, którego Apple już nie oferuje.

Mac Studio jest prawdopodobnie najlepszym argumentem przeciwko dalszemu istnieniu Mac Pro. To pierwszy naprawdę nowy projekt Maca w erze Apple Silicon, który w pełni wykorzystuje wydajność i efektywność energetyczną serii M1 (i, miejmy nadzieję, wkrótce, M2). To jest małe, Jest niesamowicie skutecznydziała stosunkowo cicho i cicho, czyli udało się wybić Konfiguracje Mac Pro osiągnęły maksimum w 2019 r. w wielu obciążeniach za mniejsze pieniądze.

To jest coś Recenzja Mac Studio firmy The Verge Pracownicy korzystający z aplikacji takich jak Premiere, Audition, Photoshop, After Effects, Avid Pro Tools i Blender wykonali świetną robotę, wyróżniając studio — wszyscy mieli same dobre rzeczy do powiedzenia na temat studia w odniesieniu do komputerów Mac z procesorami Intel i MacBooków Apple Silicon, którymi byli. do codziennego zasilania tych aplikacji. Tworzenie treści internetowych nie jest tak skomplikowane ani wymagające, jak tworzenie efektów 3D na przykład do dużego filmu lub programu telewizyjnego, ale istnieje duża grupa twórców, którzy może Korzystali z komputera Mac Pro dekadę lub dwie temu iz pewnością nie muszą o tym myśleć dzisiaj.

READ  Ostatni dzień, aby kupić świetne oferty na laptopy, telewizory, tablety i nie tylko w Best Buy

Apple nadal ma własny zestaw ekskluzywnych aplikacji dla komputerów Mac, w tym Final Cut Pro X, Motion i Logic Pro. Ale częstotliwość odświeżania tych aplikacji (i zakres aktualizacji, kiedy się pojawią) zwolniła i skurczyła się w ostatniej dekadzie w tym samym czasie, gdy Mac Pro uległ atrofii.

Na początku tego roku podpisała się grupa 112 profesjonalnych dyrektorów list otwarty Poproszenie Apple o ulepszenie funkcji współpracy Final Cut, szybsze reagowanie na prośby o nowe funkcje i lepsze lobbowanie na rzecz programu w branży filmowej. Nawet twórcy Podaj Aby użyć go w tym kontekście, „nadal nie mogę tego odebrać” z powodu rzeczywistych i postrzeganych niedociągnięć aplikacji oraz ogólnego braku doświadczenia i wiedzy na temat branży aplikacji w całej branży. Podobnie redaktorzy wideo w The Verge nie chcieli „pomóc w testowaniu Final Cut Pro”, ponieważ „żaden z nich go nie używa”.

Inne urządzenia Apple odnoszą sukces po części dlatego, że działają na nich oprogramowanie Apple, które daje ludziom rzeczy, których nie mogą uzyskać z innych ekosystemów. Odwrotnie jest w przypadku profesjonalnych obciążeń w stylu Mac Pro, które działają głównie w aplikacjach, które działają równie dobrze (a w niektórych przypadkach lepiej) na tańszym, bardziej elastycznym sprzęcie Windows i Linux, co znajduje odzwierciedlenie w sprzęcie i oprogramowaniu używanym przez rzeczywiste studia VFX.

Ogromna ankieta panelu Visual Effects Society z 2021 r. wykazała, że ​​Linux i Windows to najpopularniejsze platformy dla stacji roboczych, przy czym Windows jest nieco preferowany w mniejszych studiach, a Linux w większych studiach.  Udział komputerów Mac jest niewielki we wszystkich dziedzinach.
Zbliżenie / Ogromna ankieta panelu Visual Effects Society z 2021 r. wykazała, że ​​Linux i Windows to najpopularniejsze platformy dla stacji roboczych, przy czym Windows jest nieco preferowany w mniejszych studiach, a Linux w większych studiach. Udział komputerów Mac jest niewielki we wszystkich dziedzinach.

a Raport z badania platformy Studio 2021 przeprowadzonego przez Komitet Technologiczny Towarzystwa ds. Efektów Wizualnych skanowanie prawie 60 000 stacji roboczych w 88 studiach różnej wielkości; Linux działa na 60 procentach tych stacji roboczych, Windows na 29 procentach, a macOS tylko na 11 procentach. Ankieta wykazała również, że większość studiów planowała zwiększyć wykorzystanie Linuksa i Windowsa, podczas gdy większość planowała utrzymać wykorzystanie systemu macOS na mniej więcej tym samym poziomie.

READ  Koder wideo Handbrake dodaje oficjalną obsługę kodeka AV1 w najnowszej wersji

Nic z tego nie oznacza, że ​​Apple powinien scedować ten rynek na Lenovo, Dell, Intel, AMD, Nvidia i resztę, ale Apple musi być bardziej skoncentrowany, konsekwentny i poważny niż w przypadku Maca Pro, jeśli naprawdę zamierza konkurować tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.