Był liderem Broadway ’66 Roundabout Theatre Company – Deadline

Todd Himes, który przekształcił nowojorski Roundabout Theatre Company w jedno z wiodących teatrów non-profit w mieście i kraju, zmarł dzisiaj w Memorial Sloan-Kettering Hospital w Nowym Jorku z powodu powikłań związanych z kostniakomięsakiem, rakiem kości. Miał 66 lat.

Rzecznik Vertigo, Matt Polk, poinformował o swojej śmierci. U Himesa po raz pierwszy zdiagnozowano mięsaka szczęki w 2002 roku.

Jako dyrektor artystyczny i dyrektor wykonawczy Roundabout, Himes nadzorował jedną z najbardziej płodnych i odnoszących sukcesy firm teatralnych na Broadwayu i Off Broadwayu, odpowiedzialną za tak uznane produkcje jak człowiek, który przyszedł na obiad, z udziałem Nathana Lane’a (2000), Duża rzeka (2004), Gra w piżamę (2006), w dwudziestym wieku (2015), Długa wycieczka w noc (2016) i Zabawa żołnierza (2020), między innymi. Wśród jej ostatnich produkcji na Broadwayu jest odrodzenie 1776 I Karolino, albo zmieńObok Świece świąteczne W rolach głównych Debra Messing i jej uznane przez krytyków produkcje Minuty I problem z umysłem.

Pod jego kierownictwem Vertigo zdobyło 34 nagrody Tony, 58 nagród Desk Drama, 73 nagrody Outer Critics Circle, 21 nagród Lucille Lortel i 14 nagród Obie.

Dzięki trzem lokalom na Broadwayu — American Airlines Theatre, Studio 54 i Stephen Sondheim Theatre — oraz dwóm lokalom poza Broadwayem w Harold and Miriam Steinberg Theatre Center, Vertigo jest z definicji jednym z najbardziej wpływowych producentów i prezenterów w mieście. z etapu roboczego.

Audra McDonald i Todd Himes na gali z okazji 50-lecia Roundabout 2016 (Źródło: Walter McBride/WireImage)

Himes otworzył pierwszy dom na Broadwayu Roundabout w Criterion Center w 1991 roku i odniósł pierwsze sukcesy, takie jak Anny Christiez udziałem Liama ​​Neesona i Natashy Richardson, oraz pierwsze odrodzenie w Nowym Jorku Ona mnie kochaoba w 1993 roku. Dzięki kampanii kapitałowej o wartości 24 milionów dolarów mającej na celu renowację historycznego Selwyn Theatre przy 42nd Street, Roundabout nabyło to, co jest obecnie jego flagowym domem na Broadwayu, American Airlines Theatre.

READ  Sony ogłasza Spider-Man Spinoff El Muerto na Cinemacon

Jednym z największych sukcesów Vertigo jest odrodzenie Kabaretu w 1998 roku w reżyserii Sama Mendesa, współreżyserowane i choreografowane przez Roba Marshalla. Po wypadku budowlanym przestrzeń środowiskowa została nagle zamknięta Klub nocny Podczas gry Himes przystąpił do renowacji dawnego klubu tanecznego Studio 54, w którym Cabaret działał do 2003 roku. W trakcie jego trwania Roundabout negocjował zakup lokalu, czyniąc go drugim miejscem na Broadwayu firmy.

W Studio 54 Himes wyprodukował takie utwory jak zabójcy (2004) i Pocałuj mnie, Kate (2019).

Himes z kompozytorką „Caroline or Change” Janine Tesori i autorem tekstów/pisarzem Tonym Kushnerem, Studio 54 2021 (Źródło: Bruce Glikas/Getty Images)

W 2009 roku Roundabout przejął działalność Henry Miller Theatre na Broadwayu, zmieniając jego nazwę na Stephen Sondheim Theatre, gdzie Haimes wyprodukował takie przeboje, które zdobyły nagrodę Tony. Wszystko idzie (2011). To miejsce jest obecnie domem dla hitów muzycznych i Julia.

Urodzony w Nowym Jorku, Himes jest absolwentem University of Pennsylvania i Yale University School of Management. On pozostawił żonę, Jane Marie Himes. córka Hilary Himes i jej mąż Jonathan Salk; syn Andrew Himesa i jego żony Stacy Himes; Czworo wnucząt i dwie synowe Julia i Kiki Baron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.