Były mistrz świata Ukrainy Władimir Kliczko, Witalij Kliczko chwytają za broń podczas rosyjskiej inwazji

Obrazy Getty

Były mistrz boksu Wladimir Klitschko i Vitali Klitschko osiągnęli sławę dzięki walce. Teraz bracia będą walczyć o ojczyznę. Władimir zaciągnął się do ukraińskiej armii rezerwowej trzy tygodnie temu Rosyjska inwazja na początku czwartkua Vitali – burmistrz Kijowa na Ukrainie – powiedział w tym tygodniu, że również chwyci za broń.

W filmie opublikowanym na Twitterze w czwartek rano Wladimir Kliczko zaapelował o pomoc w tym, co jego zdaniem będzie „bezsensowną wojną” bez zwycięzców i przegranych.

„Zapraszam wszystkich międzynarodowych partnerów do odnotowania tragedii, jaka ma miejsce na Ukrainie w tych dniach” – powiedział Władimir. „… Chcę ci tylko powiedzieć, że musimy pozostać zjednoczeni przeciwko tej agresji, przeciwko agresji rosyjskiej. Nie pozwól, aby to trwało na Ukrainie. Nie pozwól, aby tak się stało w Europie i ostatecznie na świecie. Zjednoczeni jesteśmy silni Wesprzyj Ukrainę”.

Również w czwartek Vitali Klitschko powiedział Good Morning Britain, że jest gotowy do walki w „naprawdę krwawej wojnie”. „Nie mam innego wyjścia”, jak chwycić za broń przeciwko rosyjskim najeźdźcom, powiedział Kliczko.

Rosja zaatakowała Ukrainę wczesnym rankiem w czwartek, podczas gdy prezydent Rosji Władimir Putin Opisz to jako „specjalna operacja wojskowa”. W przemówieniu tego ranka Putin powiedział, że zamierza raczej rozbroić kraj niż go okupować.

Dwie godziny po ogłoszeniu Vitali Klitschko, jego brat włączył tweeta wyjaśniając, jak niebezpieczna jest sytuacja dla Ukrainy i nie tylko.

Władimir „Świat patrzy, jak zabójczy i lekkomyślny jest imperializm, nie tylko dla Ukrainy, ale dla całego świata” Napisał. „Niech historia będzie lekcją, której się nie powtarza”.

Nie masz dość boksu i mieszanych sztuk walki? Zdobądź najnowsze informacje o sportach walki z dwóch najlepszych sportów w branży. Subskrybuj Morning Kombat z Lukiem Thomasem i Brianem Campbellem Aby uzyskać najlepszą dogłębną analizę i wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.