Były zawodnik Cowboys, główny trener NFL Dan Reeves zmarł w wieku 77 lat

W 23 sezonach jako główny trener Reeves zakończył karierę z rekordem 190-165-2 w sezonie zasadniczym. Poprowadził swój zespół do dziewięciu miejsc poza sezonem i był 11-9 w play-off.

Reeves, pochodzący z Georgii, zmarł trzy tygodnie po swoich 78 urodzinach.

Grał w piłkę w college’u jako rozgrywający w Południowej Karolinie, ale był niepokonany, zanim dołączył do drużyny Toma Cowboysa w 1965 roku. Dallas był w tym sezonie 7-7, ale był zwycięzcą każdego sezonu kariery Reevesa. Swoje dni na boisku zakończył z szybkością 190 metrów i 25 przyłożeniami w ciągu ośmiu sezonów – jego najlepszy występ miał miejsce w 1966 roku, kiedy Hoffack osiągnął w drużynie 757 metrów i osiem przyłożeń. Na wszechstronnych plecach jego życie zostało wreszcie spowolnione przez kontuzję kolana, a Reeves miał 129 przyjęć na 1,693 jardy i 17 przyłożeń.

Reeves, który rozpoczął karierę trenerską jako trener defensywy w Dallas w 1975 roku, był ofensywnym koordynatorem Cowboys w latach 1977-1980, zanim został głównym trenerem Broncos w 1981 roku w wieku 37 lat. Pod parasolem Reeves, Broncos stał się centrum władzy AFC w latach 80-tych. W ciągu kilkunastu sezonów w klubie, Reeves był kapitanem Denver w sześciu meczach play-off, pięciu tytułach ligowych i trzech wicemistrzostwach Super Bowl.

W 1993 roku Reeves przejął stanowisko głównego trenera Giants i rozegrał 11-5 sezonów w pierwszej z czterech kampanii z Big Blue.

Jego kariera prowadziła Sokoły przez siedem sezonów. Reeves wyreżyserował „Dirty Bird” Falcons z 1998 roku, kończąc sezon regularny 14-2 i maszerując na pierwszy Super Bowl właściciela, przegrywając ze starym zespołem Reevesa, Broncos.

Reeves, członek Broncos Ring of Fame, nauczył się być graczem w pralni, a później trenerem z Cowboys. Później pomógł stworzyć jeden z najbardziej udanych rozdziałów w historii Broncos. Zdobył wszelkie prawa do gry i trenowania z niezliczoną ilością Hall of Famers, pozostawiając w końcu prawie czterdziestoletnią spuściznę w NFL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.