Canon EOS R5C to aparat fotograficzny i kinowy 2 w 1

Firma Canon ogłosiła nowy aparat, który zapewnia kinową jakość wideo w zwykłym pełnoklatkowym korpusie bez szyby. Wygląda na EOS R5C EOS R5, Wygląda jak lustrzanka Canon, ale z tyłu jest znacznie większy. Powinien pomieścić aktywny system chłodzenia, aby mógł piec przez długi czas bez przegrzewania.

Jak długo? Canon twierdzi, że system chłodzenia pozwala R5C na nagrzewanie się do 8K / 60fps w nieskończoność. To był problem z R5; Reklamowano możliwość pieczenia w 8K przez około 20 minut, a firma Canon wydała później aktualizację oprogramowania układowego, aby rozwiązać problemy z przegrzewaniem. R5C obsługuje nagrywanie 8K HDR w formatach HLG i PQ oraz nagrywanie 4K/120fps w 10-bitowym kolorze 4:2:2 bez grawerowania matrycy.

Jako aparat fotograficzny wygląda podobnie do R5, z wyjątkiem braku stabilizacji obrazu w ciele. Pełnoklatkowa matryca ma 45 megapikseli i można fotografować z szybkością 12 kl./s z mechaniczną migawką lub 20 kl./s z elektroniczną migawką. Trójpozycyjny wyłącznik zasilania aparatu umożliwia uruchomienie go w trybie zdjęć lub wideo, a menu i funkcje przycisków zmieniają się odpowiednio.

EOS R5C zostanie wydany w marcu w cenie 4499 USD. To o 600 dolarów więcej niż EOS R5, ale jednocześnie dostajesz inny osobny aparat. Dla niektórych twórców i producentów wszystkie udogodnienia mogą być tego warte.

READ  Ukraińscy urzędnicy i zdjęcia satelitarne pokazują dowody na masowe groby poza Mariupolem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.