Carnival pożycza 2 miliardy dolarów, ponieważ inwestorzy żądają obligacji zabezpieczonych na statkach wycieczkowych

Carnival, największy na świecie operator rejsów wycieczkowych, pożyczył 2 miliardy dolarów, oferując obligacje, które wykorzystały dziesiątki statków jako zabezpieczenie, pracując nad refinansowaniem ogromnych długów narosłych podczas pandemii.

Firmie udało się pożyczyć ponad 1,25 miliarda dolarów, które początkowo planowała pozyskać, przy niższym oprocentowaniu karnawał Według dwóch osób zaznajomionych z transakcją był gotów przygotować się z kilkugodzinnym wyprzedzeniem.

Nowy dług został zdyskontowany i wyceniony na kuponie wynoszącym 10,375 procent, co zapewniło inwestorom zwrot w wysokości 10,75 procent. To znacznie mniej niż rentowność 11,5 procent, którą bankierzy reklamowali inwestorom kredytowym we wtorek rano, przy czym firma powołała się na „silny popyt inwestorów” na obligacje.

Emisja jest pierwszym wejściem spółki na rynek obligacji śmieciowych od maja, kiedy to otrzymała kupon na obligacje o wartości 10,5% Panika na giełdzie.

Dwucyfrowy kupon podkreślił szybki wzrost kosztów finansowania zewnętrznego, ponieważ Rezerwa Federalna podniosła w tym roku stopy procentowe. Według Ice Data Services, obligacje korporacyjne o podobnym ratingu były notowane we wtorek średnio z rentownością 9,64 procent.

Karnawał nie jest jedyny Płatność Premium Z powodu zawirowań na rynkach finansowych. Dane PitchBook LCD pokazały, że firmy oceniane jako śmieciowe musiały wykazywać średni zwrot w wysokości 12,25 procent za zaciągnięcie nowego zadłużenia w październiku. W zeszłym tygodniu operator kinowy AMC pożyczył 400 milionów dolarów z 15,1 procentowym zwrotem na finansowanie spółki zależnej.

W ramach umowy o obligacjach spółka-matka Carnival przeniosła 12 statków, z których większość rozpoczęła działalność w ciągu ostatnich dwóch lat i wyniosła 8,2 miliarda dolarów, spółce zależnej, która ostatecznie wyemitowała obligacje, wykorzystując statki jako zabezpieczenie.

John McClain, zarządzający portfelem papierów wartościowych o wysokiej stopie zwrotu w Brandywine Global Investment Management, powiedział, że obligacje pokazały, że Carnival wprowadza „innowację” z gwarancjami, aby uniknąć płacenia „imponujących” stóp procentowych. „Bez statków nie sądzę, że mieliby dostęp do kapitału po cenie, z którą czuliby się komfortowo” – powiedział.

READ  Kontrakty terminowe Dow: odbicie na rynku; Kluczowy wskaźnik w piątkowym raporcie o pracy

Jego cena akcji spadła w tym roku o 62 procent do nieco ponad 8 dolarów, ale we wtorek po ogłoszeniu obligacji wzrosła o ponad 11 procent.

Ross Hallock, kierownik ds. badań wysokodochodowych, powiedział, że struktura obligacji, która zapada w 2028 r., stawia pożyczkodawców „na czele” wszelkich roszczeń dotyczących 12 statków w przypadku, gdy Carnival nie będzie w stanie uregulować płatności. w rewizji Paktu.

W wyniku pandemii Carnival musiała zmagać się z rosnącym stosem długów, który na początku września wyniósł około 35 miliardów dolarów. Tymczasem ożywienie w rezerwacjach rejsów zwolniło. W zeszłym miesiącu firma z Miami odnotowała stratę netto w wysokości 770 milionów dolarów w trzecim kwartale fiskalnym.

Denominowane w dolarach obligacje Grand Unsecured Carnival o terminie wykupu w 2026 r. wzrosły we wtorek aż o 4,7 proc., co jest oznaką zapewnienia o przepływach pieniężnych firmy, ale według platformy obrotu obligacjami MarketAxess nadal notowane są znacznie poniżej wartości nominalnej. Na początku pandemii firma zaoferowała zabezpieczone obligacje przeciwko swojej ponad 80-osobowej flocie, aby zachęcić inwestorów.

Jednak niektórzy handlowcy twierdzą, że podatność sektora rejsów wycieczkowych na spowolnienie gospodarcze i wysoki poziom zadłużenia Carnival oznaczały, że dwucyfrowy zysk z podaży nie był wystarczająco wysoki.

„Kiedy widzę 11,5 procent wysoce cyklicznych, wpływowych firm amerykańskich i porównuję je z innymi na rynku [that are offering similar yields]Nie jestem pod wrażeniem, powiedział jeden z inwestorów. 15 procent na północy, kiedy robi się fajnie. . . Na tym rynku nie jest trudno znaleźć zwrot”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.