Cat Feeder polega na RFID, aby zapewnić Ci spokój w porze obiadowej

Potwierdzi to każdy, kto miał więcej niż jednego kota wesoły Szkody, jakie wyrządzają twojemu życiu, to znacznie więcej niż słabość pojedynczego kota. A jeśli te koty mają różne potrzeby żywieniowe, możesz skończyć gdzie [Benjamin Krejci] Znalazł się, co doprowadziło do Ten fantazyjny karmnik dla kotów RFID.

Dla małej historii, [Ben]Futrzaści przyjaciele [Luna] I [Fermi] Wzorce żywieniowe są bardzo zróżnicowane, przy czym ten pierwszy jest typem pasącego się zwierzęcia, a drugi bardziej „niespokojnym zjadaczem”. [Fermi] Ma tendencję do jedzenia, aż zwymiotuje, co jest zabawne, i napina mięśnie swojej wybrednej siostry od miski, jeśli coś w niej zostało. [Ben]Pomysł polegał na tym, aby skorzystać [Luna]istniejącego chipa RFID, co moim zdaniem byłoby proste. Jednak mikrochip wprowadzony przez weterynarię jest przeznaczony do odczytu przez czytnik o dużej mocy bezpośrednio w kontakcie ze skórą kota, co sprawiło, że wiarygodne odczytanie mikroczipa było wyzwaniem.

Kilka rund iteracji projektowych doprowadziło do obecnej konfiguracji, z dużą wężownicą powietrzną nad i za dozownikiem żywności. [Luna] Nie pozostaje jej nic innego, jak zbliżyć kark i łopatki do cewki niemal bezpośrednio, co ułatwia odczyt chipa 134,2 kHz za pomocą modułu RFID z dużej odległości. Jeśli [Luna]Czip zostaje znaleziony, a pokrywka miski na karmę otwiera się delikatnie i cicho, aby nie spłoszyć łagodnego kota. Pokrywa pozostaje otwarta tak długo, jak [Luna] Jest na swoim miejscu dzięki niektórym czujnikom podczerwieni, ale kiedy ją schowasz, pokrywa opada, aby ją zabezpieczyć [Fermi] od pożerania siebie.

czapki z głów [Ben] rozwiązać problem i wymyślić coś, co wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Przypuszczamy, że mógł spróbować czegoś łatwiejszego, jak zważenie dwóch kotów, aby je rozróżnić, ale wydaje nam się to o wiele czystszym rozwiązaniem.

READ  Ta egzoplaneta jest bardzo dziwnym trzecim kuzynem Ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.