CDC skróciło okresy izolacji wraz ze wzrostem liczby przypadków Omigron

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom w poniedziałek skróciły o połowę okres izolacji osób zakażonych koronawirusem, mówiąc, że osoby bez objawów mogą bezpiecznie mieszać się z innymi pięć dni po pozytywnych wynikach testu.

Zmieniło to wcześniejsze wytyczne agencji dotyczące izolowania dotkniętych pacjentów przez 10 dni.

Nowa wytyczna została ogłoszona, ponieważ bardzo wszechobecny wariant Omigran codziennie wysyła gotówkę, pogłębiając niedobory siły roboczej i zmuszając linie lotnicze. Tysiące lotów muszą zostać odwołane.

„Wariant Omicron szybko się rozprzestrzenia i może mieć wpływ na wszystkie aspekty naszej społeczności” – powiedział dr Rochelle Walenski, dyrektor CDC. Nowe zalecenia „Równuje to, co wiemy o rozprzestrzenianiu się wirusa i ochronie zapewnianej przez szczepionkę i dawkę przypominającą. Te aktualizacje zapewniają, że ludzie mogą bezpiecznie kontynuować codzienne życie.

Niektóre miejsca zgłaszają złe przypadki infekcji. Dane pokazują, że w Delaware, na Hawajach, w Massachusetts, New Jersey, Nowym Jorku i Portoryko zgłoszono więcej przypadków wirusa koronowego niż jakiekolwiek inne siedem dni w ubiegłym tygodniu.

Chociaż niektóre badania z zagranicy sugerują, że wariant może powodować mniej ciężką chorobę, liczby te wskazują na rozprzestrzenianie się Omicron w Stanach Zjednoczonych. Eksperci ostrzegają Wzrost liczby infekcji pozostawi dziesiątki tysięcy Amerykanów nieszczepionych, wywierając jeszcze większą presję na amerykański system opieki zdrowotnej i prowadząc do większej liczby zgonów.

piątek, przed Przerwy urlopowe na potrzeby raportowania danych Zaczęło wpływać na liczbę codziennych przypadków, przy czym średnia krajowa z siedmiu dni nowych codziennych przypadków przekroczyła 197 000, co stanowi wzrost o 65 procent w ciągu ostatnich 14 dni. Zgony w tym czasie wzrosły o 3 procent do średniej siedmiodniowej 1345. Według bazy danych New York Times.

Krajowy rekord średniej dziennej liczby zachorowań wyniósł 251.232, ustanowiony w styczniu podczas poświątecznego powstania.

Chociaż liczba przypadków nie jest duża, wzrosła liczba przyjęć do szpitala. Prawie 72 000 Amerykanów zostało hospitalizowanych z Covit-19, co stanowi wzrost o 8 procent w ciągu dwóch tygodni, ale ponad połowa szczytów.

READ  FDA ogłasza, że ​​ułatwi import niektórych odżywek dla niemowląt w celu zmniejszenia niedoboru

Według Departamentu Zdrowia Stanu Nowy Jork od 5 grudnia liczba dzieci przyjętych do szpitala Covid w Nowym Jorku wzrosła czterokrotnie, gdzie nowy wariant szybko się rozprzestrzenia. Powiedział podczas konsultacji. Prawie połowa ma mniej niż 5 lat i nie kwalifikuje się do szczepień.

Wybrane operacje w kilku szpitalach zostały zawieszone po gubernator Nowego Jorku Kathy Hochsul. Ogłoszono stan wyjątkowy Ten miesiąc.

W zeszłym tygodniu w Massachusetts gubernator Charlie Baker Powiedział, że wykona egzekucję 500 członków Gwardii Narodowej Należy pomóc szpitalom o dużym obciążeniu. Wiele innych stanów uczyniło to samo.

Dane rządowe pokazują, że szczepionka nadal stanowi silną ochronę przed poważnymi chorobami. W porównaniu do zaszczepionych pacjentów, ci, którzy nie są zaszczepieni, mają pięciokrotnie większe szanse na uzyskanie pozytywnego wyniku testu i 14 razy częściej umierają z powodu choroby Govt. Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Jednak tylko 62 procent Amerykanów jest w pełni zaszczepionych, a infrastruktura medyczna kraju jest nękana przez infekcje od dwóch lat. W niedzielę w programie ABC „Tydzień” wystąpił czołowy epidemiolog w kraju, dr Anthony S. Fauzi powiedział: „Jeśli pojawi się tak wiele nowych infekcji, może to przeważyć nad prawdziwymi wadami”.

Dane z RPA i niektórych krajów europejskich sugerują, że Infekcje omigracyjne są łagodne I tworzyć mniej szpitali. Eksperci ostrzegają jednak, że może to nie być prawdą wszędzie, a wzrost zachorowań może nadal zalewać szpitale w wielu krajach.

„Każde miejsce ma swoją populację i dostęp do systemu opieki zdrowotnej i, wiecie, dystrybucji szczepionek, ” Akiko Iwasaki, immunolog i badacz z Yale School of Medicine, powiedziała w wywiadzie.

Powiedział, że ludzie w Wielkiej Brytanii, Szkocji i RPA mogą mieć wystarczającą odporność na inne infekcje, aby poradzić sobie z tą zmiennością, lub mogą istnieć nieodłączne różnice w patogenezie Omigran, co skutkuje mniejszą liczbą hospitalizacji.

READ  Rozgrywający Dolphins Tua Tagovailoa został objęty protokołem wstrząśnienia mózgu NFL

„Nie uważamy za konieczne komentowanie takich fabrykacji”., ” Dr.. powiedział Iwazaki. „Wtedy to po prostu dotarło do nas. Musimy umieścić więcej szczepionek w kieszeniach tych, którzy nie zostali zaszczepieni.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.