Celtics pokonali Heat w meczu nr 5 finałów Konferencji Wschodniej: Jak Boston’s Supreme Basketball Forced Game 6

BOSTON — Od seryjnej passy do poważnej passy, ​​Boston Celtics zbliżają się do finałów Konferencji Wschodniej.

Nadal są w wielkiej dołce, ale z łatwością wygrali mecz 5 w Miami Heat, 110-97, w czwartek, czterech z ich starterów zdobyło co najmniej 20 punktów, a teraz stają się pierwszą drużyną z dwoma zwycięstwami. Historia NBA za wygranie serii po przegranej 3-0.

Mecz nr 6 odbędzie się w Miami w sobotę o 20:30. Celtic wygrał dwa ostatnie mecze różnicą 30 punktów. Boston nigdy nie przegrał w czwartek i prowadził aż 24 – 15-punktową grą – po pierwszej kwarcie.

„Nasze plecy są przyparte do ściany, trzymamy się razem i rywalizujemy na wysokim poziomie, aby dać nam szansę” – powiedział trener Bostonu Joe Mazzulla.

Obrońcy Celtics, Derrick White i Marcus Smart, z łatwością rozegrali swoje najlepsze mecze w serii. Brakowało im początkowego obrońcy Gabe’a Vincenta (skręcona lewa kostka), a Heat brakowało Maxa Strussa i zastępcy Vincenta, Kyle’a Lowry’ego.

White, który rozpoczął finały konferencji jako rezerwowy, zakończył z 24 punktami na sześć trójek z dwoma przechwytami. Smart dodał 23 punkty (cztery trójki) i pięć przechwytów.

„Gra wszechstronnie w defensywie i wykonuje świetną robotę, zwracając uwagę na szczegóły tendencji personalnych” – powiedział Mazzulla o White. A o Smartie powiedział: „Jest dla nas po prostu kluczem emocjonalnym. Kiedy blokuje się po obu stronach piłki i gra w różnym tempie, daje nam to tożsamość i życie.

Jayson Tatum prawie miał triple-double (21 punktów, 11 asyst i 8 zbiórek, a Jaylen Brown dodał 21 punktów). Tatum dodał 12 punktów dla Bostonu, co dało Miami drugie prowadzenie na 3:18 przed końcem. gry. Do tego czasu Celtics prowadzili już 15 punktami, a mecz mógł zakończyć się 11 punktami w drugiej kwarcie.

Ani Bam Adebayo (16 punktów, 8 zbiórek) ani Jimmy Butler (14 punktów) nie zagrali w czwartej kwarcie tego wybuchu. Miami po raz pierwszy w serii zwróciło się do Haywooda Highsmitha, który zszedł z ławki z 15 punktami, podobnie jak Caleb Martin (14 punktów) i Duncan Robinson (18 punktów).

READ  Donald Trump oskarżony przez wielką ławę przysięgłych na Manhattanie o ponad 30 oszustw biznesowych

Lowry i Struss niewiele dali Heatowi (łącznie osiem punktów w strzelaniu 3 na 10). Miami ponownie miało obroty (16 do 27 punktów Celtics) i straciło 17 punktów drugiej szansy. Celtics, kontynuując kolejny niedawny trend, znów byli gorący z zakresu 3-punktowego.

„Ich poziom aktywności wzrósł w ostatnich dwóch meczach, czego można się spodziewać po serii rozgrywek play-off” – powiedział trener Heat, Erik Spoelstra. „Potem gramy trochę w zgrupowaniu. Może wyjdzie z tego coś dobrego, jeśli przeczytamy mecz, przeczytamy relacje i zrobimy odpowiednie zagrania.

„Ale trzeba im przyznać uznanie za egzekucję” — kontynuował Spoelstra. „Wiele razy blokowali nas w farbie szybkimi rękami, striptizami i tego typu rzeczami. Musimy to podnieść. Dwie gry z tej serii. Musimy być agresywni, a następnie wykonywać odpowiednie zagrania z odpowiednimi odstępami.

Jeszcze tylko jedno zwycięstwo sprowadziłoby serię z powrotem do Bostonu na nieprawdopodobny mecz 7 w poniedziałek, wraz z mnóstwem historii w finałach NBA przeciwko Denver Nuggets.

Wiesz, że żadna ze 150 drużyn, które przegrały 3:0 w serii, nigdy nie wróciła po zwycięstwo. Tylko trzem zespołom udało się nawet wymusić Game 7. Nie tak dawno temu Celtics byli na skraju przepaści i zadawali uzasadnione pytania o przyszłość Mazzulli w Bostonie i przyszłość składu.

„Tak, oczywiście mecz 3 był trudny, ale mam na myśli, że przez cały rok byliśmy połączeni w szatni, wspieraliśmy się nawzajem i jestem pewien, że wrócimy i będziemy rywalizować” – powiedział White. . – Pracowaliśmy nad tym przez ostatnie dwa mecze.

Z drugiej strony The Heat (nadal) próbują zostać drugim rozstawionym numerem 8, który awansował do finału i pierwszym od 1999 roku. Są 0-za-2 w swoich pierwszych dwóch pęknięciach, ale nie. Dopiero się okaże, jak się czuje 0-3.

„Nie byliśmy sobą w ostatnich dwóch meczach” – powiedział Butler. „Tak to się stało. Byliśmy słabi w defensywie, ponieważ nie oddawaliśmy takich strzałów, jakie chcieliśmy. Ale to można łatwo naprawić. Musisz wyjść i grać twardo od skoku. Jak zawsze powtarzam, to tylko uśmiechy, świadomość, że wygramy następny mecz i utrzymamy go bardzo, bardzo konsekwentnie.

READ  Powódź po zachodniej stronie spowodowała przerwanie tamy w Arizonie, a turysta zaginął

Celtics wyglądają jak oni sami

Celtics dopiero po przerwie w meczu 4. zrozumieli, co się dzieje, ale połączyli swoje arcydzieło od ściany do ściany w meczu 5, aby powrót 0-3 był szokująco realny.

Zakwestionowana strzelanina Bostonu była nieznośnie dobra, ale ich tożsamość na obu końcach oraz ich dbałość o szczegóły i intensywność w każdym aspekcie planu. – Weissa

Peak Boston Basketball

Tatum w końcu rozwiązuje obronę Miami i czuje się bardziej komfortowo, rysując deble i znajdując strzelców. Drużyna wyprowadza piłkę szybko i zdecydowanie, a presja defensywna jest odpowiednia, bez obezwładniania się. Indywidualna obrona Butlera i Adebayo była niesamowita, a Boston wypełnił lukę, zastępując ich liczne odejścia.

To szczyt koszykówki Celtics i jeśli utrzymają to skupienie, wygląda na to, że mogą osiągnąć swój najlepszy powrót w historii. – Weissa

Celtics grają intensywnie

Celtics od początku grali intensywnie. W pierwszej grze Smart odbił piłkę od Adebayo i zanurkował na kort. Stamtąd Boston wymusił jeszcze 15 strat, w tym pięć kolejnych Adebayo.

Boston faktycznie wyszedł na prowadzenie 20-5, aby rozpocząć grę, ale przez resztę drogi utrzymywał wygodną przewagę. Tatum nie miał wielkiej gry punktowej, ale kontrolował wszystko swoimi ofensywnymi zagraniami. — Król

Dlaczego Heat walczył?

Jednym ze sposobów, w jaki ta seria się zmieni, jest to, że Celtics nie dali Adebayo nic do roboty w ataku. Po zaledwie siedmiu próbach z czterema stratami w meczu 4, Adebayo miał sześć strat w czwartek. Boston upada na niego i zabiera mu piłkę.

Adebayo nie wykonał swojego ruchu wystarczająco szybko ani nie znalazł otwartego kolegi z drużyny z powodu nadchodzącej podwójnej drużyny; Po części dlatego, że ciepło nie porusza się tak bardzo bez piłki. W nocy z Vincentem poza domem iw sezonie, w którym Miami często używa Adebayo do ułatwienia ataku, niepowodzenie w uruchomieniu go lub porażka Bostonu w radzeniu sobie ze zmieniającą się obroną jest receptą na katastrofę. — Słowo

Lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Winslow Townson/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.