Cena Bitcoina spada wraz z eskalacją napięć między Rosją a Ukrainą

We wtorek o godzinie 2:30 czasu ET bitcoin kosztował 36 649 USD i spadł o prawie 6,5% w ciągu ostatnich 24 godzin, zgodnie z danymi z CoinDesk. Najcenniejsza na świecie kryptowaluta spadła poniżej 40 000 USD w ciągu weekendu i nadal spadała jak Kryzys na Ukrainie się pogłębia.
Prawie zgubiłem monetę połowa jego wartości Od listopadowego maksimum wynoszącego 68 990 USD z powodu napięć geopolitycznych, Możliwość podniesienia stóp procentowych i ograniczeń przez Rezerwę Federalną USA przez niektórych Główne gospodarki na aktywach cyfrowych.

Również rówieśnicy Bitcoina wypadli gorzej. Ethereum, druga najcenniejsza kryptowaluta na świecie, spadła o ponad 8% w ciągu ostatnich 24 godzin i jest wyceniana na 2520 USD.

Eksperci twierdzą, że Bitcoin może w najbliższym czasie się nie ustabilizować.

„Bitcoin jest niechętnym uczestnikiem zmienności, która uderza we wszystkie ryzykowne aktywa wynikające z napięć rosyjsko-ukraińskich”, napisał w notatce w zeszłym tygodniu Edward Moya, główny analityk rynku w OANDA. „Jazda kolejką górską Bitcoin nie zakończy się w najbliższym czasie” – powiedział.

Inwestorzy na całym świecie byli w tym tygodniu zdenerwowani pogłębiającym się kryzysem na Ukrainie. Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał siłom rosyjskim dołączenie do dwóch promoskiewskich separatystycznych regionów we wschodniej Ukrainie, po tym, jak w poniedziałek uznano je za niepodległe państwa.

Posunięcie zmierzające do rozpoznania terytoriów separatystycznych wydaje się być początkiem potencjalnie większej operacji wojskowej wymierzonej w Ukrainę, powiedział CNN prawie tuzin amerykańskich i zachodnich urzędników.

READ  Dyrektor generalny Marvell mówi, że epidemia Covid-19 w Chinach zakłóca łańcuchy dostaw technologii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.