Cena Bitcoina straciła połowę swojej wartości — znowu

Bitcoin przedłużył swój spadek w poniedziałek, a teraz obniżył swój rekord o połowę.

Kryptowaluta spadła o sześć dni w ciągu ostatnich siedmiu dni, o 10% w poniedziałek w porównaniu z poziomem o godzinie 17:00 w piątek. Według danych CoinDesk spadła poniżej 33 000 USD, najniższego poziomu od lipca, zanim wyceniono na 34 200 USD. Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 68 990,90 $ 8 listopada.

Spadek nie powinien być zaskoczeniem dla entuzjastów kryptowalut. Po raz ósmy od uruchomienia Bitcoina w 2009 r. spadł o ponad 50%, a trzeci raz od 2018 r., według Charlie Pillow, konsultanta joint venture capital. Od kwietnia do lipca ubiegłego roku Spadł o 52%.

Kryptowaluty znalazły się pod powszechnym atakiem na sprzedaż na rynku Aktywa niebezpieczne, Zwłaszcza firmy technologiczne. Czynnikiem, jak wynika z analizy, jest Rezerwa Federalna USA i jej Planuje wycofać zachęty z gospodarki i podnieść stopy procentowe. Indeks giełdowy Nasdaq oparty na technologii spadł od początku tego roku o 12%.

„Crypto to szybko rozwijająca się nowa branża, która jest zagrożona” – powiedziała Martha Reyes, szefowa działu badań w Bequant, europejskiej firmie brokerskiej zajmującej się nieruchomościami cyfrowymi. „To było bardzo dramatyczne dzisiejszego ranka i napędzane wyłącznie przez środowisko makro, nękane przez bank centralny”.

Inwestorzy indywidualni również wydają się robić krok w tył Inwestowanie w kryptoWedług pani Reyes. Według danych firmy badawczej Glassnode zajmującej się badaniem blockchain, między pierwszym a czwartym kwartałem zeszłego roku wolumen małych transakcji, pośredniczący w użyciu przez detalistę, spadł o 40%.

Może to wynikać z tego, że zainteresowanie rynku przesuwa się w kierunku modniejszych zasobów cyfrowych. Wyszukiwania w Google „NFT”, skrót oznaczający tokeny niegrzybicze, przez cały ostatni rok i systematycznie rósł w 2022 roku. Tymczasem wyszukiwania hasła „bitcoin” spadły w czerwcu ubiegłego roku i pozostały przygnębione aż do wyprzedaży z zeszłego tygodnia.

READ  Mgła w Pensylwanii: Pileup zabija 6, 80 pojazdów, które utknęły, mówi policja

Niektóre kryptowaluty są nawet niższe niż Bitcoin. Ether, druga najpopularniejsza waluta cyfrowa, spadła w listopadzie o 53%. Solana, kryptowaluta, która stała się popularna w zeszłym roku, spadła o 64%, a Shiba, kolejna cyfrowa waluta oparta na memach, spadła o 75%.

„Rozumiem, że szerokie krypto jest mocno uderzane. Chodzi o innowacje, ma to związek z ryzykownymi aktywami ”- powiedział Joel Krueger, strateg walutowy w Exchange LMAX Group. Gry i NFT, takie jak „Ether jest prawie jak kod, suma wszystkich programów w blockchainie ethereum” Zdecentralizowane plany finansowe I sprytne oferty.

Te ruchy są sprzeczne z oczekiwaniami części inwestorów i analityków. Bitcoin w końcu osiągnie 146 000 USD, powiedział w październiku analityk JP Morgan.

Niedawny wzrost monety Shiba Inu i jej spadek wartości są częścią rosnącego trendu, w którym monety memowe konkurują o niektóre z największych na świecie tokenów cyfrowych. Caitlin McCabe, korespondent ds. inwestycji detalicznych WSJ, wyjaśnia, dlaczego inwestorzy wpłacają pieniądze na kryptowaluty na podstawie tej notatki. Zdjęcie: Amber Fracton / Getty Images

Napisz do Anny Hirtenstein na adres [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.