Ceny Alibaba i JD.com rosną, ponieważ Chiny zobowiązują się wspierać rynki

Akcje notowane na giełdach w Chinach i Hongkongu wzrosły w środę po tym, jak chiński rząd zobowiązał się do wspierania nękanych rynków.

Hang Seng HSI,
+ 9,08%
Państwowa agencja informacyjna Xinhua wzrosła o 9% Powiedział, że rząd podejmie szereg przyjaznych rynkowi kroków.

Związek Szanghaj SHCOMP,
+ 3,48%
Wzrósł o 3,5%.

Chińska Komisja Stabilności Finansowej i Rozwoju wezwała do polityki monetarnej wspierającej gospodarkę, a władze powinny mądrze przyjąć politykę, która ma efekt deflacyjny.

Chiński rząd współpracuje również z władzami USA w celu wspierania zagranicznych notowań, a Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w zeszłym tygodniu zidentyfikowała chińskie firmy, które mogą zostać usunięte z giełdy w związku z kwestią dostępu audytora.

JD.com 9618,
+ 35,64%

dinar ,
+ 7,08%
Skok 36%, Alibaba 9988,
+ 27,30%

Baba ,
-1,29%
Wzrósł o 27% i NetEase 9999,
+ 23,40%

NTES,
+ 3,79%
W handlu w Hongkongu wzrósł o 23%.

Podskoczyły również inne gwiazdy technologii z Hongkongu, w tym Meituan 3690,
+ 32,08%
oraz Tencent Holdings 700,
+ 23,15%.

Komisja stwierdziła również, że utrzyma stabilność rynków finansowych Hongkongu, jednocześnie wzmacniając komunikację regulacyjną i koordynację z regulatorami Hongkongu.

„Po rozczarowujących rynkach na początku tygodnia, ponieważ nie obniżyły stóp procentowych, chiński państwowy aparat polityki gospodarczej podejmuje znaczące skoordynowane kroki w celu wsparcia nastrojów związanych z ryzykiem. Obejmują one wsparcie Rady Stanu dla zagranicznych notowań, współpracę ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie ADR-ów i, co być może najważniejsze „To oznacza, że ​​wkrótce skończą się regulacje dla dużych firm technologicznych. Istnieją również obietnice zwiększenia wsparcia dla sektora nieruchomości” – powiedział Stephen Innes, partner zarządzający w SPI Asset Management.

Nawet ze środowym rajdem Hongkong spadł w tym roku o 14%, w porównaniu do 11% spadku dla S&P 500 SPX,
+ 2,14%.

W komentarzach nie poruszono jeszcze jednego czynnika obciążającego chińskie akcje, jakim jest możliwość nałożenia sankcji przez Stany Zjednoczone w przypadku dostarczenia broni do Rosji.

READ  Dow Jones spadł przed przemówieniem Powella Top 7 akcji do kupienia i obejrzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.