Ceny ropy spadają, kontynuując trend spadkowy z zeszłego tygodnia

Widok na rafinerię Phillips 66 Los Angeles (z przodu), która przetwarza krajową i importowaną ropę na benzynę, oleje lotnicze i oleje napędowe oraz zbiorniki magazynowe na rafinowane produkty naftowe w terminalu Kinder Morgan Carson (w tle), o zachodzie słońca w Carson w Kalifornii , Stany Zjednoczone, 11 marca 2022. Zdjęcie zostało zrobione 11 marca 2022. Zdjęcie zostało zrobione dronem. Zdjęcie: Beng Guan/Reuters

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Rosja wykazuje oznaki zainteresowania rozmowami na Ukrainie – urzędnik USA
  • Kreml zapowiada, że ​​kolejne rozmowy między Rosją a Ukrainą odbędą się w poniedziałek
  • Rosja polega na sankcjach z pomocą Chin

NOWY JORK (Reuters) – Ceny ropy spadły w niedzielę na początku sesji, przedłużając ich spadek w zeszłym tygodniu, ponieważ przedstawiciel USA powiedział, że Rosja pokazuje, że może być gotowa do istotnych negocjacji z Ukrainą.

Do 18:47 ET (2247 GMT) kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 1,82 USD (1,6%) do 110,85 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate spadły o 2,41 USD, czyli 2,2 procent, do 106,92 USD za baryłkę.

Inwazja Rosji na Ukrainę pod koniec lutego, którą Moskwa nazywa „operacją specjalną”, zakłóciła rynki energetyczne na całym świecie. Ropa Brent spadła w zeszłym tygodniu o 4,8% po osiągnięciu 139,13 USD 7 marca. A ropa amerykańska odnotowała tygodniowy spadek o 5,7% po osiągnięciu najwyższego poziomu 130,50 USD 7 marca.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Inwestorzy obawiali się zacieśnienia rynku ropy w następstwie działań Rosji. Ceny spadły w zeszłym tygodniu, ponieważ handlowcy ocenili potencjalną poprawę perspektyw podaży, które zostały zakłócone przez kryzys na Ukrainie. Czytaj więcej

READ  Australia usuwa brytyjską monarchię ze swoich banknotów

Zastępca sekretarza stanu USA Wendy Sherman powiedziała w niedzielę, że Rosja pokazuje sygnały, że może być gotowa do merytorycznych negocjacji w sprawie Ukrainy, mimo że Moskwa zamierza „zniszczyć” swojego sąsiada.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję informacyjną RIA, powiedział w niedzielę, że rozmowy rosyjsko-ukraińskie nie odbywają się w tej chwili, ale będą kontynuowane w poniedziałek.

Pieskow wygłosił uwagi po tym, jak doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Aristowicz powiedział w niedzielę, że Ukraina i Rosja prowadzą aktywne rozmowy.

Rosja powiedziała w niedzielę, że liczy, że Chiny pomogą jej przetrwać gospodarcze uderzenie zachodnich sankcji w związku z wojną na Ukrainie, ale Stany Zjednoczone ostrzegły Pekin, by nie zapewniał tej linii ratunkowej. Czytaj więcej

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan, który ma spotkać się w poniedziałek z czołowym chińskim dyplomatą Yang Jiechi w Rzymie, ostrzegł Pekin, że „bezwzględnie” poniesie konsekwencje, jeśli pomoże Moskwie uniknąć rozległych sankcji związanych z wojną na Ukrainie. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Stephanie Kelly) Montaż przez Richarda Chang

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.