CFTC, a nie SECm, będzie regulować branżę kryptograficzną na mocy ustawy Lummis i Gillbrand

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Zbliżająca się propozycja Senatu dotycząca poddania sektora darmowej kryptowaluty nadzorowi federalnemu przyniosłaby dywidendy dla sektora poprzez upoważnienie preferowanego regulatora, Commodity Futures Trading Commission (CFTC), nad Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Sponsorzy ustawy, senatorzy Cynthia M. Loomis (R-Wyo) i Kirsten Gillibrand (DN.Y.), reklamują ją jako pierwszą poważną próbę zastosowania ogólnych regulacji do branży kryptowalut, która wybiła nową klasę miliarderów i obiecał na nowo wynaleźć usługi finansowe, wprowadzając oszustwa i ankiety wśród inwestorów, które zaalarmowały organy regulacyjne.

Jednak poprzez przekazanie głównej odpowiedzialności za nadzór nad kryptowalutami Commodity Futures Trading Commission (CFTC), stosunkowo niewielkiej agencji, której zadaniem jest regulowanie szeregu rynków finansowych, od kontraktów futures na zboża po bardziej złożone produkty, projekt ustawy – ma zostać przedstawiony we wtorek – Papiery wartościowe i giełdy, na czele których stoi Gary Gensler, zajęły agresywne stanowisko wobec interesów kryptowalut.

Gensler twierdzi, że większość aktywów cyfrowych na rynku o wartości około 1,2 biliona dolarów kwalifikuje się jako papiery wartościowe, podobnie jak akcje spółek notowanych na giełdzie, co daje jego agencji odpowiedzialność za monitorowanie tych spółek i ich emitentów.

Projekt ustawy Lummisa i Gillibranda odrzuca to twierdzenie, twierdząc zamiast tego, że „większość cyfrowych aktywów przypomina bardziej towary niż papiery wartościowe” – czytamy we wspólnym komunikacie prasowym z biur senatorów.

CFTC reguluje już kontrakty terminowe na Bitcoin i Ethereum, dwie najpopularniejsze kryptowaluty. Ale nowa propozycja daje agencji szerokie nowe uprawnienia, zapewniając jej również nadzór nad rynkiem kryptowalut kasowych — i przewiduje rynek obejmujący szeroką gamę kryptowalut. Projekt ustawy stworzyłby proces rejestracji kryptowalut, takich jak Coinbase, w CFTC.

„Stany Zjednoczone są światowym liderem finansowym i aby zapewnić następnemu pokoleniu Amerykanów większe możliwości, kluczowe znaczenie ma zintegrowanie zasobów cyfrowych z istniejącym prawem oraz wykorzystanie wydajności i przejrzystości tej klasy aktywów, jednocześnie eliminując ryzyko” – powiedział Loomis. . w obecnej sytuacji.

READ  Elon Musk mówi, że umowa z Twitterem oczekuje na szczegóły dotyczące fałszywych kont

Gillibrand dodał, że projekt ustawy „ustanowi ramy regulacyjne, które pobudzą innowacje, opracują jasne standardy, określą odpowiednie granice jurysdykcji i będą chronić konsumentów”.

Zwolennicy ostrzejszych regulacji dotyczących kryptowalut twierdzą, że inwestorzy ucierpią, jeśli prawodawcy zepchną na bok Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

„Status quo byłoby lepsze niż ta ustawa” – powiedział Todd Phillips, dyrektor ds. regulacji finansowych i ładu korporacyjnego w liberalnym think tanku Center for American Progress. „Wiele z tych tokenów to papiery wartościowe i muszą być zgodne z normalnymi i normalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, a ten projekt ustawy próbuje stworzyć system ujawniania informacji dla kryptowalut, który moim zdaniem nie ujawnia wszystkich informacji potrzebnych inwestorom, aby w pełni ocenić, czy chcą kupić papier wartościowy”.

Źródła branży kryptograficznej powiedziały, że spodziewają się, że wprowadzenie ustawy rozpocznie długi proces legislacyjny, proces, który prawie na pewno przedłuży się do przyszłego roku i prawdopodobnie doprowadzi do znaczących zmian.

Jednak szefowie grup lobby kryptograficznego pochwalili ujawnienie skali, którą branża budowała w ciągu miesięcy, aby kształtować za kulisami.

Projekt ustawy „stanowi przełomowy moment dla polityki kryptograficznej i duży krok naprzód dla branży kryptograficznej w Waszyngtonie” – powiedziała Kristen Smith, dyrektor wykonawczy Blockchain Association. Brian Boring, dyrektor generalny Izby Handlu Cyfrowego, nazwał to „niezbędnym i kompleksowym startem”. Sheila Warren, dyrektor generalna Crypto Innovation Council, powiedziała, że ​​projekt ustawy stanowi „ważny krok naprzód. Społeczność kryptowalut wezwała do większej jasności przepisów i nie możemy się doczekać dalszej współpracy z decydentami politycznymi z całego spektrum politycznego na kolejnych etapach dyskusji i przyszłej pracy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.