Chińskie akcje spadają, gdy słabną obawy regulacyjne

Chińskie akcje wzrosły w środę do najlepszego dnia od 2008 roku, ponieważ urzędnicy rządowi zasygnalizowali, że represje regulacyjne mogą wkrótce się skończyć.
xAli Baba (Baba), JD.com (Dynar), Baidu (BaiduPozostałe chińskie akcje odbiły się od wieloletnich minimów. Od ponad roku notowania notowano wielokrotnie, w dużej mierze z powodu regulacji, obaw Covid-19 i obaw makroekonomicznych.

Chińscy urzędnicy finansowi powiedzieli, że represje regulacyjne wobec firm technologicznych mogą wkrótce się skończyć. Państwowe media podały, że planuje także wspierać notowania akcji za granicą i „jak najszybciej” ustabilizować rynki kapitałowe.

Akcje Alibaba wzrosły o 25,2% do 96,20 podczas popołudniowych notowań giełda dzisiaj. Akcje JD.com wzrosły o 32% do 60,70, podczas gdy akcje Baidu wzrosły o 26% do 136,35.

Inne chińskie akcje są na dobrej drodze

Oprócz Bindudu (PDD) podskoczyła o 43% do 39,05, Netease (NTE) podskoczył o 20,5% do 89,50 i Tencent Holdings (TCEHY) wzrosła o 25,8% do 49,60.

Akcje firm biotechnologicznych w Chinach laboratorium kostiumowe (ZŁAB), Pekin (BGN) A autostop (HCM) również wzrosła w wiadomościach. Te trzy znalazły się wśród pięciu akcji wymienionych przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd jako niespełniających zasad audytu. Są przyznawane do marca 2024 r. na rozwiązanie problemu lub usunięcie z listy.

Po południu akcje Zai Lab wzrosły o 28,1% w pobliżu 37,20, co doprowadziło do 25,6% wzrostu BeiGene i 20,4% skoku Hutchmeda.

Pozytywne komentarze urzędników państwowych pojawiły się dzień po tym, jak chińskie akcje spadły do ​​najniższych poziomów od 21 miesięcy. Powszechne załamanie chińskich akcji nastąpiło po doniesieniu, że Rosja zwróciła się do Chin o pomoc wojskową w wojnie z Ukrainą. Handlowcy obawiają się, że pomoc Chin dla Rosji może doprowadzić do globalnego sprzeciwu wobec chińskich firm, a nawet sankcji. Wywierano również presję na groźby chińskich firm, aby wycofać je z giełd amerykańskich.

READ  Gwiazdy skarżyły się ostatnio na bezpłatne niebieskie znaczniki wyboru na Twitterze

Indeks rejestruje największe zyski

Jednak w środę indeks Hang Seng Tech, który spadł o prawie 70% w stosunku do szczytu z lutego 2021 r., odnotował największy dzienny wzrost o 22%. Wiodący indeks Hang Seng wzrósł o 9,1%, co stanowi największy jednodniowy wzrost procentowy od końca 2008 roku.

Przed środowym rajdem akcje Alibaba w ciągu ostatnich 12 miesięcy straciły 65% ​​swojej wartości rynkowej. Jeden dinar jordański stracił 47%, podczas gdy akcje Baidu straciły 58%.

W obliczu obecnej zmienności jest to ważny czas, aby przeczytać i śledzić IBD Wielkie zdjęcie pionowy.

Jeśli jesteś nowy w IBD, rozważ przyjrzenie się system obrotu akcjami A Podstawy CAN SLIM. Wyróżnić wzory wykresów Jest to jedna z kluczowych wytycznych inwestycyjnych. IBD oferuje szeroką gamę Listy wzrostu zapasówJak na przykład tabela wyników A SwingTrader.

Inwestorzy mogą również tworzyć listy obserwacyjne, znajdować firmy w pobliżu profilu kup punktlub tworzyć własne ekrany w IBD Market Smith.

Autorka Alison Gatlin przyczyniła się do powstania tego artykułu.

Proszę śledzić Briana Deagona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Dowiedz się więcej o akcjach technicznych, analizach i rynkach finansowych.

Może Ci się spodobać:

Giełda robi duże wzrosty przed decyzją Fed

5 najlepszych chińskich akcji do kupowania i oglądania

Chińskie akcje załamują się, ponieważ raporty o zyskach nie łagodzą obaw regulacyjnych

Jakie akcje wybijają się lub zbliżają do punktu obrotu? Sprawdź MarketSmith

Odblokuj giełdy premium, narzędzia inwestycyjne i analizy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.