Chiny twierdzą, że adresy w USA wykorzystywały swoje komputery do przeprowadzania cyberataków na Rosję i Ukrainę

Ikona komputera pojawia się na ekranie nad chińską flagą na tej ilustracji 12 lipca 2017 r. Zdjęcie: Thomas White/Reuters

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

SZANGHAJ (Reuters) – Chiny były atakowane przez ciągłe cyberataki od lutego, ponieważ wykorzystywały amerykańskie adresy internetowe do przejmowania chińskich komputerów w celu wycelowania w Białoruś, Rosję i Ukrainę, podała w piątek agencja informacyjna Xinhua.

Powołała się na National Computer Network Emergency Response Technical Team/Coordination Center of China (CNCERT/CC), centrum techniczne cyberbezpieczeństwa prowadzące działania na rzecz zapobiegania i wykrywania zagrożeń cyberbezpieczeństwa dla tego kraju.

„Monitoring przeprowadzony przez CNCERT/CC wykazał, że od końca lutego chiński Internet nieustannie spotyka się z cyberatakami z zagranicy. Te zagraniczne grupy atakowały, przejmując kontrolę nad komputerami kraju w celu przeprowadzenia cyberataków na Rosję, Ukrainę i Białoruś” Centrum jest cytowane jako powiedzenie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Po analizie większość adresów dla tych ataków pochodziła ze Stanów Zjednoczonych” – dodała, dodając, że kilka pochodziło z innych krajów, takich jak Niemcy i Holandia.

Ataki cybernetyczne były głównym punktem napięć między Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami a Chinami, przy czym te pierwsze oskarżyły Chiny o przeprowadzenie globalnej kampanii cyberszpiegowskiej.

Chiny twierdzą, że nie uczestniczą w cyberatakach, opisując takie zarzuty jako „złośliwe zniesławienie”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Brendy Goh) Montaż: Christopher Cushing i Kenneth Maxwell

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Wywiad Associated Press: Biden jest gotowy do startu, mówi pierwsza dama USA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.