Co najmniej 16 zabitych w trzęsieniu ziemi w Ekwadorze

(CNN) Co najmniej 16 Ludzie zgineli Po dawce Trzęsienie ziemi o sile 6,8 stopnia w skali Richtera nawiedziło południowy Ekwador w sobotę po południu – poinformowały władze.

Trzęsienie ziemi nawiedziło południowe miasto Palo i miało głębokość 65 km (prawie 41 mil). Jak w nim stwierdzono Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych.

Szacuje się, że w trzęsieniu ziemi rannych zostało 381 osób – poinformował na Twitterze Prezydencki Sekretariat ds. Komunikacji na swoim oficjalnym koncie.

W prowincji El Oro zginęło co najmniej 11 osób. Według prezydenckiego departamentu komunikacji Ekwadoru zgłoszono co najmniej jedną śmierć w prowincji Azue. We wcześniejszym raporcie urzędnicy poinformowali, że mężczyzna w Azue zginął, gdy zawaliła się ściana na samochód, a co najmniej trzy osoby zginęły w El Oro, gdy spadła wieża z kamerą bezpieczeństwa.Mieszkańcy patrzą na zawalony budynek po trzęsieniu ziemi w Machali w Ekwadorze, 18 marca 2023 r.

Prezydent powiedział dalej, że ranni są leczeni w szpitalach i nie podał bliższych szczegółów.

USGS wzdrygnął się „Pomarańczowy alarm” „Prawdopodobne są znaczne ofiary, a zniszczenia są powszechne” – powiedział.

„Przeszłe wydarzenia z tym poziomem ostrzegawczym wymagały reakcji na szczeblu regionalnym lub krajowym” – dodał USGS. Oszacowuje również możliwe szkody i straty ekonomiczne.

Krewni producenta CNN w zachodnim mieście portowym W Guayaquil Poczuli „bardzo silne” wstrząsy.Zalane doki w Porto Bolivar po trzęsieniu ziemi.

Partner CNN Eguiza Zgłoszono uszkodzenia strukturalne budynków w Cuenca, jednym z największych miast w kraju. To historyczne miasto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nie ma ostrzeżenia przed tsunami dla tego obszaru Narodowa Służba Meteorologiczna Stanów Zjednoczonych.

Lotniska w Guayaquil i Cuenca pozostają otwarte i sprawne, napisano w oświadczeniu kraju.

Christina Maksoris z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.