COP27: brytyjski premier Rishi Sunak wycofał się ze szczytu klimatycznego


Londyn
CNN

Premier brytyjski Riszi Sunak Nie oczekuje się już, że będzie uczestniczył COP27 Szczyt klimatyczny w Egipcie w przyszłym tygodniu z powodu „innych pilnych zobowiązań”, powiedział w czwartek rzecznik Downing Street.

W oświadczeniu stwierdzono, że podczas szczytu klimatycznego w Szarm el-Szejk Wielka Brytania pozostanie reprezentowana przez innych ministrów wysokiego szczebla, a także prezydenta COP26 Aloka Sharma.

Rzecznik Downing Street powiedział: „Rząd jest w pełni zaangażowany we wspieranie COP27 i prowadzenie międzynarodowych działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu i ochrony przyrody”.

Dodał, że „od premiera nie oczekuje się udziału w szczycie w Egipcie z powodu innych pilnych zobowiązań wewnętrznych, w tym przygotowań do jesiennego oświadczenia”.

W oświadczeniu dodano, że Sharma i ministrowie wyższego szczebla, którzy wezmą udział w spotkaniu, będą pracować nad zapewnieniem, aby kraje kontynuowały postępy w realizacji zobowiązań podjętych podczas COP26 w Glasgow.

Wiadomość pojawia się kilka tygodni po tym, jak doniesienia brytyjskich mediów na początku października mówiły, że wybitny działacz na rzecz ochrony środowiska, król Karol III, nie weźmie udziału w konferencji COP27 po tym, jak ówczesna premier Liz Truss poradziła mu, by porzucił swoje plany uczestnictwa.

CNN rozumie, że obecność Kinga na COP27 nie została potwierdzona i po konsultacjach z rządem panowała powszechna zgoda, że ​​nie będzie to odpowiednia okazja do pierwszej zagranicznej wizyty Karola jako suwerena.

Król Karol wziął udział w konferencji klimatycznej jako książę Walii w 2021 roku.

READ  Wojna na Ukrainie: wódz Wagner obala rosyjskie twierdzenia o ofiarach śmiertelnych na Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.