Covit-19, zamówienia masek i wiadomości o szczepionkach: ogłoszenia na żywo

dług…Carl Monton / Bay Area News Group, za pośrednictwem Associated Press

W niedzielę gubernator Kalifornii Gavin Newsom opisał nowy plan epidemiczny z zeszłego tygodnia jako „bardzo ostrożne i konsekwentne” podejście, które wyprowadziłoby stan z „trybu kryzysowego”, a teraz liczba przypadków Omicron znacznie spadła. Wielu mieszkańców było chętnych do wyjazdu.

Jego komentarze na temat MSNBC po ogłoszeniu przez urzędników państwowych w zeszłym tygodniu O projekcie „następna faza”Priorytetowe będą strategie, takie jak szczepienia i gromadzenie zapasów wirusa koronowego, jednocześnie łagodząc środki reagowania kryzysowego, takie jak zamówienia na maskę.

„Półtora, dwa lata temu mieliśmy metaforę wojny i mieliśmy nadzieję, że nadejdzie dzień, w którym podczas II wojny światowej odbędzie się parada Tygrysów” – powiedział gubernator Newsom. „Jednak pod koniec dnia myślę, że zdaliśmy sobie sprawę, że przez wiele, wiele lat musimy żyć z różnymi odmianami i tą chorobą. Ten projekt właśnie to robi, wyznacza trend, aby był zrównoważony.

Wariant Omicron wywołał wielkie powstanie w Kalifornii. Chociaż stan odnotował gwałtowny spadek liczby znanych infekcji od połowy stycznia, wciąż jest ponad 13 000 nowych przypadków dziennie. Ogólnie rzecz biorąc, koronawirus zainfekował co najmniej 1 na 5 Kalifornijczyków i zabił ponad 84 000. Według bazy danych New York Times.

Czy Kalifornia? W kilku stanach w ostatnich tygodniach w celu złagodzenia wymagań dotyczących masek, Hawaje są ostatnim stanem, który ma mandat ogólnostanowy. Portoryko nie ogłosiło jeszcze nadchodzących zmian.

Ale federalni urzędnicy ds. zdrowia Jeszcze nieopublikowane Wszelkie nowe zalecenia, które odzwierciedlają deregulację w prawie każdym stanie – w tym zamówienia na maskę w szkołach oraz Droga do Stanów Zjednoczonych na kolejnym etapie pozostaje złożona.

Dr Dyrektor Ośrodków Kontroli i Prewencji Chorób. Rochelle Valensky, w zeszłym tygodniu, wspomniała o potrzebie zachowania „czujności”, ponieważ infekcje nadal gwałtownie spadają w całym kraju. Powiedział, że CDC wkrótce wyda nowe „odpowiednie” wytyczne, które zalecałyby dostosowanie ograniczeń, w tym noszenie maski, na podstawie czynników takich jak pojemność szpitala, a nie tylko liczby przypadków.

Pomimo niepowodzeń w całym kraju, wielu Bądź najbardziej wrażliwy i poczuj się pozostawiony przez zmianę. Ponad siedem milionów dorosłych w Stanach Zjednoczonych uważa się za osoby z obniżoną odpornością, co oznacza, że ​​cierpią na choroby lub otrzymują leczenie, takie jak chemioterapia, co zmniejsza ich zdolność do zwalczania infekcji koronawirusem lub dobrze reaguje na szczepionki. A dziesiątki tysięcy mają inne warunki Narażaj ich na większe ryzyko W przypadku poważnej choroby lub śmierci.

Nowy program Kalifornii kładzie nacisk na nadzór i gotowość, koncentruje się na promowaniu ciągłych szczepień podczas przechowywania zapasów medycznych, zapewnianiu zwiększonej liczby personelu, zwalczaniu dezinformacji oraz zwiększaniu monitorowania ścieków i genetyki w celu wykrycia nowych wariantów. W ramach programu wymagania dotyczące masek mogą ulec zmianie w zależności od ciężkości i zasięgu nowych infekcji.

W swoich komentarzach na MSNBC pan Newsom potwierdził zmęczenie odczuwane przez ludzi z powodu „komponentu Vipcha”, który zmienia zasady i zasady z każdym wzlotem i upadkiem. „Jesteśmy zmęczeni. Wszyscy są zmęczeni. Jednocześnie trochę się martwimy. Jaka jest przyszłość?” powiedział.

Nowa polityka Kalifornii opiera się na dwumiesięcznym przeglądzie najlepszych praktyk na całym świecie. powiedział Newsom. Podkreślił jednak potrzebę „pokory” w obliczu wirusa, który może nieustannie zmieniać się w nieoczekiwany sposób.

W niedzielę w CNN gubernator Kolorado Jared podkreślił niepewność, co będzie w kącie, mimo że policja usunęła nakazy dotyczące masek i inne ograniczenia zeszłego lata. Zapytany, dlaczego teraz robi to więcej gubernatorów, przytoczył ochronę, jaką zapewniają teraz zastrzyki przypominające. Zmniejsza się dramatycznie Ryzyko poważnej choroby.

W Kalifornii i Kolorado 70 procent jest w pełni zaszczepionych; Około 92 procent Kolorado W porównaniu do mieszkańców w wieku 65 lat i starszych są w pełni zaszczepieni 89 procent W Kalifornii.

„Myślę, że ważne jest, abyśmy byli przygotowani na niepewną przyszłość” – powiedział gubernator policji. „Myślę, że wiele stanów to robi. Mam nadzieję, że powstanie rząd federalny” – powiedział.

READ  Bezpieczeństwo Buffalo Bills Tamar Hamlin wypisana ze szpitala | Rachunki Buffalo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.