Cristiano Ronaldo zabrał głos po raz pierwszy od szokującego wyjścia Portugalii z mundialu

Cristiano Ronaldo mówi, że nie odwróci się od swojego kraju, krytykując doniesienia o jego zachowaniu podczas mistrzostw świata w Katarze – i sugeruje, że nie odejdzie na emeryturę z Portugalii

Cristiano Ronaldo przemówił po raz pierwszy od szokującego wyjścia Portugalii z mundialu z rąk Maroka.

Maroko stało się pierwszym krajem afrykańskim i arabskim, który awansował do półfinału mistrzostw świata, pokonując Portugalię 1:0. W ćwierćfinale zmierzą się z Francją. Ronaldo opuścił scenę zalany łzami.

Portugalska gwiazda spadła na ławkę rezerwowych przed meczem 1/8 finału ze Szwajcarią, a następnie ponownie za piątkową porażkę w ćwierćfinale z Marokiem.

Cristiano Ronaldo zabrał głos po raz pierwszy od szokującej eliminacji Portugalii z mundialu

Spekulacje między dwoma meczami wskazywały, że Ronaldo był tak niezadowolony z decyzji Fernando Santosa, że ​​​​błagał, by pozwolił mu wrócić do domu.

Jednak były napastnik Manchesteru United i Realu Madryt zaprzeczył takim zarzutom i zadeklarował miłość do swojego kraju w poruszającym oświadczeniu.

„Zdobycie mistrzostwa świata dla Portugalii było największym i najbardziej ambitnym marzeniem w mojej karierze” – napisał.

„Na szczęście zdobyłem wiele tytułów o wymiarze międzynarodowym, w tym Portugalię, ale umieszczenie nazwy naszego kraju na najwyższej stopie na świecie było moim największym marzeniem.

Portugalia została wyeliminowana z mundialu przez Maroko, co było ostatnim szokiem dla turnieju

Portugalia została wyeliminowana z mundialu przez Maroko, co było ostatnim szokiem dla turnieju

Walczyłem o to. Tak bardzo walczyłem o to marzenie. W pięciu meczach, w których strzeliłem gola na Mistrzostwach Świata w ciągu 16 lat, zawsze stałem po stronie wielkich graczy i przy wsparciu milionów Portugalczyków dawałem z siebie wszystko. Zostaw wszystko na polu. Nigdy nie zwróciłem się do walki i nigdy nie zrezygnowałem z tego marzenia.

READ  Joey Logano spóźnia się z Williamem Byronem, aby wygrać Goodyear 400 na torze Darlington Raceway

„Niestety, sen skończył się wczoraj (piątek). Nie warto odpowiadać w pośpiechu. Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że wiele zostało powiedziane, wiele napisano, wiele spekulowano, ale moje oddanie Portugalii nigdy się nie zmieniło. zawsze walczyłem o każdy cel i nie odwrócę się plecami.” Nigdy do moich kolegów z drużyny i mojego kraju.

W tej chwili nie ma wiele do powiedzenia. Dziękuję, Portugalio. Dziękuję, Katar. Sen był piękny, dopóki trwał… Teraz miejmy nadzieję, że czas będzie dobrym przewodnikiem i pozwoli każdemu wyciągnąć własne wnioski.

Przyszłość Ronaldo na szczycie światowej gry jest teraz poważnie wątpliwa. W rzeczywistości Portugalczyk musiał wypchnąć swój zespół z Manchesteru United po tym, jak został wykluczony z pierwszej drużyny Erika ten Haga.

Trener Portugalii nie dał się wciągnąć w to, czy opuścić swoje stanowisko po jego odejściu

Trener Portugalii nie dał się wciągnąć w to, czy opuścić swoje stanowisko po jego odejściu

Tymczasem Fernando Santos zasygnalizował przyszłość Portugalii, nie wybierając Ronaldo do żadnego z meczów pucharowych trwających mistrzostw świata.

Santos, który przed meczem 1/8 finału z Marokiem wyjaśnił, jak przebiegały rozmowy z Ronaldo przed meczem ze Szwajcarią, powiedział, że jego najsłynniejszy zawodnik nie był zadowolony, gdy powiedziano mu, że został odrzucony – zasadniczo na korzyść drużyny.

Santos powiedział po ujawnieniu, że wcześniej powiedział Ronaldo, że nie wystartuje. Nie robię tego ze wszystkimi graczami. Ale on jest kapitanem.

Rozmawiałem z Cristiano Ronaldo. Rozmawialiśmy o Portugalii, ale jedyną rozmowę, jaką odbyłem, odbyłem przed meczem ze Szwajcarią, aby powiedzieć mu, dlaczego miałby być rezerwowym.

Ronaldo siedział na ławce rezerwowych w dwóch meczach pucharowych Portugalczyka na mundialu w Katarze

Ronaldo siedział na ławce rezerwowych w dwóch meczach pucharowych Portugalczyka na mundialu w Katarze

Powiedziałem mu, że nie wystartuje w ostatnich 16 meczach. Nie był zadowolony z tej rozmowy, jak zwykle. Ale to była zwykła rozmowa, w której każdy przedstawił swój punkt widzenia.

READ  Miguel Cabrera: Rok 2023 będzie prawdopodobnie ostatnim sezonem

Kiedy zawodnik przejmuje reprezentację Portugalii i zaczyna z ławki, to naturalnie nie jest szczęśliwy. Kiedy powiedziałem mu, że nie będę grał jako junior, zapytał, czy to dobry pomysł.

Oczywiście nie był szczęśliwy. Ale zapewniam cię, że nigdy nie chciał odejść.

W wywiadzie udzielonym po meczu, po tym, jak zobaczył, jak pszczoły jego drużyny zostały wyrzucone przez jego krewnego z Maroka, Santos powiedział, że nie żałuje, że nie wystartował z Ronaldo.

„Nie żałuję (zostawiłem Ronaldo na ławce)”, powiedział trener Santos Santos na konferencji prasowej w sobotę.

To niczego by nie zmieniło, jeśli chodzi o drużynę, której sercem nie potrafię sobie wyobrazić.

Wykorzystałem zespół, który grał naprawdę dobrze przeciwko Szwajcarii i nie było powodu, aby to zmieniać (przeciwko Maroku).

„Strategiczna decyzja, którą musiałem podjąć, była jedną z najtrudniejszych, ale nie mogę myśleć sercem, muszę myśleć głową.

Nie chodzi o to, że Ronaldo nie jest już świetnym piłkarzem i to nie ma z tym nic wspólnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.