Cuomo został zmuszony do rezygnacji z przychodów z transakcji książkowej o wartości 5,1 miliona dolarów

ALBANY, NY – Rada Etyki Stanu Nowy Jork spotkała się we wtorek z byłym gubernatorem Andrew M. Cuomo otrzymał rozkaz zamienienia milionów dolarów w zyski z memorandum o epidemii koronawirusa, co dało mu 30 dni na podporządkowanie się lub zmierzenie się z konfiskatą prokuratora generalnego.

Ten nadzwyczajny rozkaz jest najnowszym wydarzeniem w trudnej sytuacji byłego gubernatora, który w ciągu czterech miesięcy stracił swoją pozycję i reputację, a teraz stoi przed sądem karnym za rzekome bycie doradcą w izbie egzekutywy.

W pierwszych miesiącach kryzysu epidemicznego w Nowym Jorku pan Guomo zdobył uznanie w całym kraju i zawarł lukratywny kontrakt na książkę. Powstały pamiętnik „The American Crisis: Lekcje przywództwa z epidemii Govt-19” ma na celu wykorzystanie tego momentu, aby dać mu gniazdo, które będzie chronić jego przyszłość.

Jednak we wtorek Wspólna Komisja ds. Państwowej Etyki Publicznej głosami 12:1 wyrwała mu cały dochód z książek. Tablica Rządził wcześniej Pan. Cuomo otrzymał zgodę na transakcję pod fałszywym pretekstem, tym samym decydując we wtorek, że nie kwalifikuje się do zatrzymania jakichkolwiek dochodów z niej.

Pan o zatwierdzenie kontraktu na książkę. Decyzja zarządu opiera się na wniosku Cuomo, w którym jego adwokat obiecał, że „własność rządowa, pracownicy ani inne zasoby nie mogą być wykorzystywane do czynności związanych z książką”. Aby pomóc menedżerom i nisko opłacanym asystentom w pisaniu, redagowaniu i publikowaniu, Mr. Komisja argumentowała, że ​​Guomo złamał tę obietnicę.

Ten rozkaz, który jest zdeterminowany, aby rozpocząć długą batalię prawną, może być jeszcze bardziej skomplikowany, panie. Cuomo przekazało już 500 000 dolarów dochodu z książki organizacji charytatywnej United Way w stanie Nowy Jork na ogólnostanową inicjatywę Govt-19. . Włożył też milion dolarów na fundusz dla swoich trzech córek.

Wydawca książki, Crown, Mr. W zeszłym roku zapłacił Cumo 3,12 miliona dolarów, z czego zarobił 1,5 miliona dolarów po opodatkowaniu i wydatkach. Zgodnie z umową Korona miała spłacić pozostałe 2 miliony dolarów w ratach w ciągu najbliższych dwóch lat, nie było jednak jasne, czy Korona to zrobi. Jego promocja została zakończona Pan związany z danymi domu opieki. Książka śledzi kwestie prawne Cuomo.

READ  Premiera Xiaomi 13 Pro: dane techniczne, cena, dostępność

Pan. Cuomo obiecał wystąpić do sądu przeciwko uchwale, co wydaje się być małym precedensem.

„Dzisiejsze działania JCOPE są niezgodne z konstytucją, naruszają jego własny autorytet i wydają się być napędzane raczej interesami politycznymi niż faktami i prawem” – powiedział. Prawnik Guomo, Jim McGuire, powiedział. „Jeśli spróbują wykonać ten czyn, zobaczymy ich w sądzie”.

Podczas śledztwa prowadzonego przez śledczych legislatury stanu Nowy Jork, pan. Kluczowym elementem było wykorzystanie zasobów rządowych Guomo. Pan. Proces, który rozpoczął się w zeszłym miesiącu w celu ustalenia, czy należy zwolnić Cumo, zakończył się w zeszłym miesiącu. ten Raport przygotowany przez śledczych Udokumentowano głębokie zaangażowanie kadry zarządzającej w tworzenie książki; Jeden kluczowy doradca wysłał lub otrzymał w zeszłym roku ponad 300 e-maili na temat pamiętnika, podczas gdy inny wysłał lub otrzymał ponad 1000 wiadomości.

Pan. Guomo stanowczo zaprzeczył nadużywaniu środków rządowych, a członkowie jego zespołu wielokrotnie sugerowali, że nie ma dużej różnicy między personelem, który zgłosił się na ochotnika do pomocy przy książce, a praktyką wolontariatu prawodawców w kampaniach.

na spotkaniu W zeszłym miesiącu, Państwowa Komisja Etyki, p. Cumo głosował za wycofaniem otrzymanej zgody na kontrakt na książkę, co dało mu możliwość ponownego złożenia wniosku. Nie zrobił.

We wtorek zarząd zwrócił się do pana Cuomo został poinstruowany, aby zwrócić wpływy z księgi do biura stanowego prokuratora generalnego, które upoważniło biuro do prowadzenia zbiórki. Tylko jeden komisarz – William Fisher, Mr. Nominacja Cuomo – sprzeciwiła się posunięciu, powołując się na brak precedensu i obawę, że zarząd nie ma uprawnień prawnych do złożenia takiego wniosku.

Komisarz Richard Brown, który głosował za, wyjaśnił, że krok ten był logicznym kolejnym krokiem. „To nierówne, że cofamy aprobatę gubernatora dla umowy książkowej, a on wciąż ma fundusze” – powiedział były sędzia Sądu Najwyższego. Brown dodał: „Odwołaliśmy; musi być środek zaradczy”.

Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska. Biuro Prokuratora Generalnego, Letidia James, musi zdecydować, czy zwrócić pieniądze do skarbu państwa, czy do Korony, spółki zależnej Penguin Random House.

Bez względu na wynik, panie Guomo staje w obliczu szeregu gróźb prawnych.

Pan. Cuomo stoi przed kilkoma toczącymi się dochodzeniami prowadzonymi przez rząd federalny, który bada wysiłki jego administracji mające na celu niedoszacowanie liczby zgonów mieszkańców domów opieki podczas epidemii.

W październiku został oskarżony o pocieranie piersi byłej asystentki wykonawczej w zeszłorocznej rezydencji wykonawczej. W styczniu ma stanąć przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.