Czekaj, czy Nintendo GameCube prawie miał oficjalny wyświetlacz LCD?

Nintendo GameCube była dziwną małą konsolą, z wszelkiego rodzaju dziwnymi dodatkami i urządzeniami peryferyjnymi wydanymi na przestrzeni lat, od adapterów LAN, przez Game Boy Links, po bębny bongo. Jedną rzeczą, której nie wiedziałem do dzisiaj, były plany firmy dotyczące oficjalnego wyświetlacza LCD.

przez Idź do NintendoI Adam Doree przesłał nieoszlifowane wideo z prezentacji Nintendo na targach E3 2002z udziałem Shigeru Miyamoto, Satoru Iwaty i Billa Trinena. Na tym filmie, po tym, jak ekipa spędziła dużo czasu, rozmawiając o tym Wiklina wiatrowa I Metroid PrimeJednak Iwata ujawnia, że ​​mają jeszcze jedną niespodziankę do omówienia: pierwszy ekran LCD, zaprojektowany do przymocowania do górnej części konsoli i wyrównania. więcej Bardziej przenośny niż był (GameCube słynie z tego, że ma uchwyt do przenoszenia z tyłu). Ustawiłem wideo na autoodtwarzanie na początku dyskusji o monitorze:

Shigeru Miyamoto – wywiad fabularny Unseen / Extended 2002 z Satoru Iwatą i Takashim Tezuką

Nigdy tego nie wiedziałem! Jasne, inne firmy przez lata wkraczały w tę pustkę, wypuszczając różne monitory o różnej jakości, ale bardzo miło było mieć oficjalny monitor Nintendo.

Mierzy zaledwie pięć cali, ma proporcje 4:3 i rozdzielczość zaledwie 320 x 240. Co brzmi źle według standardów z 2023 roku, ale to był rok 2002, więc teraz ich nie było Wspaniały, Jak widać na powyższych zrzutach ekranu, gdzie Mario Słoneczko To wygląda dobrze! Interesujące jest również to, jak Iwata mówi, że to właśnie takie urządzenia peryferyjne przekonały Nintendo do zainstalowania wyjścia cyfrowego –Sam w sobie zapomniany, ale niesamowity aspekt sprzętu—GameCube.

Iwata ujawnił, że poznał Yuji Nakę z Segi—w szczęśliwszych czasach-NA Gwiazda fantazji online, a para dyskutowała, czy mogliby wziąć ten tytuł i „zamienić go w grę mobilną”, aby jak najlepiej wykorzystać ten ekran. Oczywiście nic się nie wydarzyło, ale fajnie jest wyobrazić sobie erę GameCube, w której można było chwycić konsolę za uchwyt, zabrać ją do domu przyjaciela i grać Podwójny bieg Mario Kart na Twoim oficjalnym mini ekranie Nintendo.

Właśnie dlatego I Samo rozpoznanie tego dzisiaj nie oznacza, że ​​na ekranie nie ma innych rzeczy; Tu pisze w 2002 r IGN O tym, jak pięknie wyglądanp. podczas Spekuluje się o jego włączeniu do Wariacji na konsole Że wysoki koszt wyświetlaczy LCD w tamtym czasie sprawiał, że ich uruchomienie było bardzo drogie. Tymczasem poniższy film zawiera dobre rozszerzenie zrzutów ekranu wraz z niektórymi głośnikami, częścią najbardziej epickiej konfiguracji gier z 2002 roku, jaką można sobie wyobrazić.

E3 2002 — Zrzuty ekranu stoiska Nintendo

aktualizować: Dzięki Spindash na Twitterze, jest więcej! Satoru Iwata po latach po cichu ujawnił, że ekran ma tajne funkcje 3D bez okularów, które Nintendo „trzymał” w tajemnicy, wraz z ciekawostkami, które zapewnia Gwiazda fantazji online Liczby pokazane w niektórych jednostkach wyświetlania Skończyło się na kradzieży z salonu!

READ  Sport, skórzany link, pętla, powyżej 25 USD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.