Czterech rannych w pożarze w rafinerii Exxon’s Bedown w Teksasie

23 grudnia (Reuters) – Cztery osoby zostały ranne w pożarze w Exxon Mobil Corp w czwartek. (XOM.N) Kompleks, zlokalizowany w centrum Teksasu, jest jedną z największych rafinerii i zakładów petrochemicznych w Stanach Zjednoczonych.

Dwóch z czterech pracowników kontraktowych przyjętych do szpitala z obrażeniami zostało zwolnionych po leczeniu. Firma poinformowała, że ​​obaj, którzy nadal byli leczeni w szpitalu, byli w stabilnym stanie.

Exxon powiedział, że przyczyna pożaru, który wygasł siedem godzin po CT (0700 GMT) około godziny 13:00, nie została zidentyfikowana.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Pożar wybuchł w jednostce hydrorafinacji w rafinerii, która została zamknięta w środę z powodu nieszczelności linii obwodnicy. Osoby zaznajomione z działalnością zakładu powiedzieli agencji Reuters, że poszkodowani byli wykonawcy, którzy naprawiali wyciek.

Hydrorafinatory usuwają siarkę i inne zanieczyszczenia w produkcji oleju napędowego, benzyny i paliwa do silników odrzutowych. Przedstawiciel firmy Exxon powiedział na konferencji prasowej, że pożar dotknął jednostkę produkującą benzynę.

Zobacz to zdjęcie zaczerpnięte z mediów społecznościowych 23 grudnia 2021 r., podczas pożaru rafinerii firmy petrochemicznej ExxonMobil niedaleko Houston, Bottom, Texas, USA. Molly Fitzpatrick przez REUTERS

Szeryf hrabstwa Harris i Gonzalez na Twitterze stwierdzili, że wczesne doniesienia wskazywały, że w zakładzie doszło do jakiejś eksplozji. Użytkownicy mediów społecznościowych zamieścili na Twitterze informację, że wybuch bomby wstrząsnął budynkami w okolicy.

Zostań na dole Zakład Zakład chemiczny, zakład olimpijski i czwarta co do wielkości rafineria ropy naftowej w kraju mogą przerabiać 560 500 baryłek ropy dziennie. Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska.

Aby skoncentrować się na ustabilizowaniu dotkniętych jednostek, Exxon dostosowuje tempo produkcji w innych jednostkach przetwórczych w centrum miasta, powiedziała rzeczniczka Julie King.

Obiekt znajduje się na kanale Houston Ship Canal, około 25 mil (40 km) na wschód od Houston, obejmuje około 3400 akrów i zatrudnia około 7000 osób.

READ  Saudyjski następca tronu prowadzi „uczciwe” rozmowy w Blinken Jeddah – urzędnik USA

Firma uruchomiła infolinię dla mieszkańców, aby otrzymywać wnioski o odszkodowanie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Cztery osoby zostały ranne w pożarze w fabryce Exxon Bedown w stanie Teksas

Raport Urbana Varghese w Bangalore, Bharatu Govinda Gautama, Akriti Sharma i Shubham Kalia oraz Erwina Seby w Houston; Dodatkowy raport Bartha Kurrajana i Sehera Darina; Grafika Wijetana Mohammeda Kawusa; Montaż: Kirsten Donovan, Mark Porter, Bernadette Pam i Sonia Hepinstall

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.