Czy „cichy start” to dobry pomysł? Oto, co mówią eksperci od miejsca pracy

Maggie Perkins powiedziała, że ​​zaczęła „Rzuć palenie cichoW swojej pracy dydaktycznej w 2018 roku, jeszcze zanim stała się trendem TikTok.

„Nie było powodu, abym się spieszyć, ponieważ jako nauczyciel nie ma możliwości awansu. Gdybym to ja zdobył nagrodę Nauczyciela Roku, [you’ll] 30-letnia mama powiedziała CNBC.

Żeby było jasne, nie ma jednej definicji terminu zaprzestanie palenia. Dla niektórych oznacza to wyznaczanie granic i nie wykonywanie dodatkowej pracy; Dla innych oznacza to po prostu nie iść dalej. Jednak większość zgadza się, że nie oznacza to, że odejdziesz z pracy.

Cztery lata później, po cichym starcie Perkins zaczął robić fale na TikTok, a także nakręcił film, jak to zrobić jako nauczyciel. W swoim filmie powiedziała, że ​​obejmuje to tylko wykonywanie pracy w godzinach kontraktowych, a nie pracę w godzinach nadliczbowych, ponieważ w ten sposób się męczysz lub wykorzystujesz.

„Nie zgłosiłam się na ochotnika do komitetów. Nie siedziałam do późna i robiłam więcej. Po prostu uczyłam na moich zajęciach i byłam dobrą nauczycielką” – powiedziała. CNBC Zrób to W wirtualnym wywiadzie.

Czego szukają pracownicy

Chociaż termin rzucenie palenia może być nowy, koncepcja nie jest.

Zawsze byli pracownicy, którzy reagują na wypalenie „robieniem absolutnego minimum” – powiedział Michael Timis, starszy specjalista w Insperity, firmie konsultingowej zajmującej się zasobami ludzkimi.

Dodał: „Dzisiaj ta generacja Z jest liderem, ale jest to widoczne we wszystkich pokoleniach. Nabrała rozpędu dzięki platformom mediów społecznościowych”.

To, co kiedyś było pasywno-agresywnym wyzwaniem dla równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, teraz jest bardzo bezpośrednią prośbą. To już nie jest prośba. To jest prośba.

Jaya Das

Dyrektor Zarządzający na Singapur i Malezję, Randstad

Dla Jayi Das, dyrektora zarządzającego Randstad w Singapurze i Malezji, ciche zaprzestanie palenia jest „efektem rezydualnym” COVID-19 A wielka rezygnacjaGdzie czuł się personel? Oddelegowani do kontrolowania swojej pracy i życia osobistego.

„To, co kiedyś było pasywno-agresywnym wyzwaniem dla równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, jest teraz bardzo bezpośrednim żądaniem” – powiedziała.

„To już nie jest prośba. To prośba”.

Kelsey Watt, doradca zawodowy, zgodził się i powiedział, że ciche rezygnacje są teraz sposobem dla pracowników, aby „przykleić” je do firm, które postrzegają ich jako „kolejny trybik w maszynie”.

Problem z „wielką rezygnacją”, dodał Das, polega na tym, że zakłada ona, że ​​wszyscy mają gdzie iść. Ale dla ludzi, którzy czują, że nie mają innej pracy, do której mogliby się udać I musisz pozostać w biznesie, rzucenie palenia stało się kolejną dostępną opcją.

„Jeśli nikt nie prosi cię o odejście, dlaczego domyślnie nie robisz mniej i nie ujdzie ci to na sucho? Kupujesz czas tam, gdzie jesteś” – dodał Gass.

„Może pochodzić z tego ogólnego poczucia beznadziejności… z tym, co się dzieje z inflacją lub kosztami życia, z całą masą rzeczy, z których ludzie nie doszli do siebie”.

Czy cicha rezygnacja jest korzystna i co menedżerowie ds. zatrudnienia myślą o cichym odejściu?

Kiedy spokój się odwróci

Jednak rzucenie palenia w teorii i praktyce może wyglądać inaczej dla każdej osoby.

Eksperci twierdzą, że koncepcja ta jest niepokojąca, ponieważ może wykraczać poza osiągnięcie lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

„Ciche rzucenie palenia usuwa wszelkie emocjonalne inwestycje, jakie możesz mieć ze swojej pracy, co jest smutne, biorąc pod uwagę fakt, że większość z nas spędza tak dużo czasu w pracy” – powiedział Watt.

„Większość z nas chce być dumna z wykonywanej pracy i wkładu, jaki wnosimy. Chcemy zobaczyć nasz wpływ i dobrze się z tym czuć. Cichy start na to nie pozwala”.

Dodała, że ​​można zachować zdrowe granice i kontynuować emocjonalnie pracę.

Timmys zgodził się, mówiąc, że istnieje różnica między lepszą równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, a „nie całkowitym zaangażowaniem”.

Z punktu widzenia biura cichy start z pracy może powodować konflikty pracownicze, ponieważ niektórzy pracownicy poczują, że inni nie dźwigają ich ciężaru.

Michael Timms

Starszy Specjalista HR, Insperity

„Pracownik, który codziennie przychodzi, przechodzi przez sugestie, odrzuca niektóre projekty z powodu braku zainteresowania i nie ma ochoty robić postępów w swojej obecnej karierze lub rozwijać umiejętności, bardzo różni się od stanu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym”.

Dodał, że ciche rezygnacje mogą być pozytywnym trendem, jeśli pracownicy skupią się na wydłużeniu godzin pracy. „Jedyny problem: trend nie odzwierciedla obecnie tego sposobu myślenia” – powiedział Tims.

Są też złe cechy, które można przejąć z cichego startu, takie jak brak motywacji, niedorozwój umiejętności, brak elastyczności i nieumiejętność pracy w zespole.

„Z perspektywy biura cichy oderwanie się od pracy może powodować konflikty pracownicze, ponieważ niektórzy pracownicy czują, że inni nie są w stanie poradzić sobie z ich wagą” – dodał.

„Ogólnie rzecz biorąc, może to obrócić się przeciwko pracownikowi, a także stworzyć falę nieodpowiednich i zacofanych pracowników”.

Jak powiedział Kevin O’Leary, inwestor i gwiazda serialu ABC „Shark Tank”, ciche rzucenie palenia to „naprawdę zły pomysł”.

„Ludzie, którzy wychodzą ponad wszystko, próbując rozwiązywać problemy organizacji, swoich zespołów, menedżerów, szefów, to ci, którzy odnoszą największe sukcesy w życiu” – powiedział O’Leary.

Mimo to Perkins upierała się, że ciche odejście nie oznacza zwolnienia z pracy – chociaż przyznała, że ​​niektórzy ludzie mogą.

„Cenię sobie pracę i godziny spędzane, ale chcę po prostu szanować mój czas i energię” – dodała.

Perkins od tego czasu porzucił nauczanie i jest teraz doradcą akademickim i nauczycielem w pełnym wymiarze godzin. Teraz mówi, że jest gotowa wyjść poza swoją obecną rolę.

„To dlatego, że jest to firma, która pokazała mi, że mnie cenią i że otrzymuję bardzo pełne szacunku informacje zwrotne od mojego szefa, to zdrowe środowisko pracy” – wyjaśniła.

„Gdyby mój szef był w przeszłości naprawdę negatywnie nastawiony do mnie, po prostu powiedziałbym, że nie”.

Perkins powiedziała, że ​​rzucała „z konieczności”.

„Miałam swoją pierwszą córkę [in 2018] …Jeśli spóźnię się z odebraniem jej ze żłobka, będą mnie karać jednego dolara za minutę, więc jeśli nie wyjdę z pracy, jak tylko moi uczniowie opuszczą budynek, będę musiał zapłacić opłatę.”

Dlaczego cichy rozruch może działać?

Timmes zauważył, że spokojne rzucenie palenia może być korzystne, jeśli chodzi o zapewnienie pracownikom więcej czasu na realizację emocjonalnych projektów.

„Pracownik może myśleć bardziej nieszablonowo, czuć się bardziej odświeżony i być bardziej wydajny w godzinach pracy”.

Watt dodał, że cicha rezygnacja może dać pracownikom krótkotrwałe wytchnienie od środowiska pracy, które jest „nadmiernie skoncentrowane na wynikach”.

W ostatecznym rozrachunku Quiet Quitting polega na… walce z żarliwym przekonaniem, że jedynym sposobem na awans zawodowy jest praca poza własnymi granicami i przyjęcie nastawienia „tak człowieku”.

„Widzę, jak cicha rezygnacja na sezon może pomóc im ponownie skoncentrować się na potrzebach poza pracą i, miejmy nadzieję, doprowadzić ich do powrotu do zdrowia po wypaleniu oraz jasności co do ich potrzeb i ograniczeń w miejscu pracy” – dodała.

„Pod koniec dnia ciche rzucenie palenia polega na… walce z żarliwym przekonaniem, że jedynym sposobem na awans zawodowy jest praca poza własnymi granicami i przyjęcie mentalności „tak, człowieku”.

Maggie Perkins powiedziała, że ​​cichy start dał jej więcej „osobistego szczęścia i zadowolenia”.

Maggie Perkins

READ  Elon Musk startuje na Twitterze z ofertą gotówkową w wysokości 41 miliardów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.