Czy najgorsze już za Bitcoinem i resztą kryptowaluty?

Wersja tej historii pojawiła się po raz pierwszy w biuletynie CNN Business „Before the Bell”. Nie jesteś subskrybentem? możesz się zarejestrować tutaj.


Nowy Jork
Biznes CNN

The Podział FTX Spowodowało to, że ceny Bitcoina i innych kryptowalut spadły w tym roku o ponad 60%… a rzeź rozprzestrzeniła się na spółki notowane na giełdzie z ekspozycją na aktywa cyfrowe.

Akcje Baza monetKwadratowy blok właściciela

(stóp kwadratowych)
Najlepszy ul górników bitcoinów

(HVBTF)
i zamieszki

(zamieszki)
Cryptobank Silvergate

(SI)
oraz firma programistyczna MicroStrategy

(MSTR)
Prowadzony przez ewangelistę kryptowalut Michał SajlorWszystkie spadły w ciągu ostatniego miesiąca.

Ale czy najgorsze już minęło? W końcu zmienność była stałą cechą tej wciąż rodzącej się branży. Kryptowaluta znana jest z ogromnych spadków i niesamowitych epickich powrotów.

To nie pierwszy raz szyfrowanie zima, co mogą potwierdzić wieloletni entuzjaści Bitcoina. W 2018 r., a także na początku 2020 r. i latem 2021 r. doszło do ogromnych korekt.

Czy zatem ceny kryptowalut i akcji mogą odbić się w 2023 roku? Niektórzy bycy kryptowalutowi tak myślą… ale uważają, że inwestorzy potrzebują bardziej rozsądnych oczekiwań.

„To bardzo jasne, że my jako branża musimy tworzyć lepsze produkty” – powiedział Hani Rashwan, dyrektor generalny kryptowalutowej firmy inwestycyjnej 21.co. „Na ostatniej hossie było dużo puchu. Ludzie gonili za obfitością.”

Jednak Rashwan powiedział, że był nieco zaskoczony, że masakra kryptowalutowa nie była gorsza.

Pomimo niedawnej wyprzedaży (bitcoin spadł o ponad 15% w samym listopadzie), cena bitcoina wciąż oscyluje wokół 17 000 USD. To około trzy razy więcej niż ceny były podczas głębokiej bessy na rynku kryptograficznym we wczesnych dniach pandemii 2020 roku.

„Jak to możliwe, że wciąż zbliżamy się do 17 000 $? To coś mówi. Wskazuje to, że ludzie nadal używają kryptowalut i starają się chronić aktywa. Zaufanie nie zostało zachwiane do głębi” – powiedział Rashwan.

READ  Tesla świętuje otwarcie swojej nowej fabryki Texas Giga Cyber ​​​​Rodeo

Inni zwracają uwagę, że podstawowa technologia blockchain stojąca za bitcoinem i kryptowalutami wciąż się rozwija.

„Będziemy świadkami pewnych wyzwań w dającej się przewidzieć przyszłości. Ale ostatecznie spodziewamy się ulepszeń. Będzie to katalizatorem. Nastąpi wzrost adopcji instytucjonalnej” – powiedział John Avery, lider ds. strategii i produktu w zakresie kryptowalut, sieci Web3 i rynków kapitałowych w FIS.

Avery powiedział, że spodziewa się również większej przejrzystości regulacyjnej dla kryptowalut w 2023 roku. To ostatecznie będzie dobre.

„Zawsze istnieje potrzeba znalezienia równowagi między innowacjami a ochroną inwestorów” – powiedział. „Regulacje nie zawsze rozwiązują to wszystko. Ale są ważne.”

Inni zwracają uwagę, że szybki upadek FTX powinien również posłużyć do zahartowania firm, które przetrwają krach kryptowalut. W szczególności Coinbase może odnieść korzyści w dłuższej perspektywie, chociaż akcje obecnie przeżywają bicie.

„Szybki upadek FTX będzie wymagał większego nadzoru regulacyjnego i kontroli sektora, co, jak spodziewamy się, ostatecznie przełoży się na jaśniejsze wytyczne dla uczestników rynku kryptowalut” – powiedział Fadi Masih, wiceprezes Grupy Instytucji Finansowych w Moody’s Investors Service. „Prawdopodobnie przyniesie to korzyści Coinbase, biorąc pod uwagę jego wielkość i bardziej ugruntowaną pozycję w sektorze”.

Istnieje jednak nadzieja, że ​​problemy z kryptowalutą udowodnią inwestorom, że bitcoin nie jest (i prawdopodobnie nigdy nie będzie) alternatywą dla dolara amerykańskiego lub innych walut wspieranych przez rząd. Kryptowaluty nadal są aktywami spekulacyjnymi. To nie jest problem sam w sobie. Ale inwestorzy muszą po prostu znać ryzyko.

„Kryptowaluty były chwalone przez niektórych za ich zdecentralizowany charakter, łatwość zawierania transakcji i niskie koszty transakcji, ale nawet bitcoin, najstarsza kryptowaluta, jest wciąż bardziej niestabilny niż akcje i obligacje, co wyklucza możliwość bycia środkiem przechowywania wartości”. Jason Pride, dyrektor ds. inwestycji w Private Wealth i Michael Reynolds, wiceprezes ds. strategii inwestycyjnej w Glenmede, w raporcie.

READ  Elon Musk zgadza się z tweetem mówiącym „Gra jest fałszywa”, jeśli nie może kupić Twittera

Pride i Reynolds dodali, że błędem jest sądzić, że bitcoin może dobrze wytrzymać podczas zmienności na giełdzie. Zamiast tego ten rok udowodnił, że kryptowaluta nie jest dobrym zabezpieczeniem, zwłaszcza jeśli chodzi o akcje spółek technologicznych. To również „znacząco ogranicza jego wykorzystanie jako katalizatora dywersyfikacji portfela”.

Chaos związany z kryptowalutami pojawia się w momencie, gdy szerszy rynek akcji cieszy się już imponującym powrotem. Inwestorzy cieszyli się z perspektywy mniejszych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Wyrazili również nadzieję, że zyski przedsiębiorstw będą wyższe od oczekiwań, ponieważ konsumenci i przedsiębiorstwa nadal wydają.

W przyszłym tygodniu będzie sporo znaczących firm, które zgłoszą zyski w różnych kluczowych sektorach, w tym w AutoZone.

(AZOWY)
Homebuilder Toll Brothers

(TOL)
Zupa Campbella

(CPB)
Ekspres do likierów firmy Brown-Forman

(KFB)
GameStop

(GME)
Żucie

(CHWY)
z Broadcomu

(AVGO)
Costco

(koszt)
i Lululemona

Ulubiony
.

Ale jeden ze strategów rynkowych martwi się, że wyniki czwartego kwartału i 2023 roku mogą rozczarować Wall Street. Wyższe stopy Fed mogą ostatecznie mieć negatywny wpływ na popyt.

„Buty dochodowe zaczynają się ślizgać” – powiedział Kevin Barry, dyrektor ds. inwestycji w Summit Financial.

Barry zauważył, że obszary rynku, które kiedyś uważano za odporne na presję ekonomiczną, w szczególności media społecznościowe i technologie, w końcu okazały się cykliczne. Właściciel Facebooka Metaplatformy Na przykład w tym roku był to okropny zapas. i liderem oprogramowania chmurowego Salesforce

(CRM)
ostatnio wspominałem Słabe sterowanie.

Poniedziałek: Indeks usług ISM w USA; Chińskie usługi PMI Caixin

WtorekZarobki z AutoZone, Signet

(ZNAK)
Bracia Toll, Dave Webster

(gra)
i poprawka ściegu

(SFIX)

Środa: Chińskie dane handlowe. decyzja o stopie procentowej w Indiach; Zarobki z Campbell’s Soup, Brown Foreman, główny punkt sprzedaży

(OLLI)
i GameStop.com

Czwartek: tygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych; Zyski PKB Japonii od Cieny

(CIEN)
Oraz Costco, Broadcom, Chewy i Lululemon

READ  Bed Bath & Beyond na szczycie listy zamkniętych sklepów

Piątek: indeks cen producentów w Stanach Zjednoczonych; inflacja w Chinach, zaufanie konsumentów w USA z Michigan; zarobki z Lee Otto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.