Czynsz wzrósł o 17% od zeszłego roku, ustanawiając nowy rekord

Średni czynsz w kraju wyniósł w zeszłym miesiącu 1792 USD, o 17% więcej niż rok temu, wynika z raportu Realtor.com. Wynajem kawalerek, kawalerek i dwóch sypialni odnotował dwucyfrowy wzrost w ciągu ostatniego roku.

W lutym był to siódmy miesiąc z rzędu, w którym czynsze wzrosły dwukrotnie, po tym, jak czynsze załamały się w niektórych największych miastach podczas pandemii.

„Przy czynszach wzroście o około 20% w ciągu ostatnich dwóch lat, stawki czynszu prawdopodobnie pozostaną wysokie, ale spodziewamy się wytchnienia po niedawnym przyspieszającym tempie”, powiedziała Danielle Hill, główny ekonomista Realtor.com.

W niektórych miastach wzrost czynszów był oszałamiający. Miami odnotowało najszybszy wzrost, ze średnią ceną czynszu wyższą o 55% w lutym w porównaniu do ubiegłego roku, co według raportu sprawia, że ​​jest to najmniej przystępny rynek wśród 50 największych miast.

Miasta o najniższych wzrostach czynszów to Cleveland, Minneapolis i Detroit, gdzie czynsze wzrosły w lutym o zaledwie 6% lub mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

San Jose w Kalifornii pozostaje najdroższym miejscem do wynajęcia, ze średnim czynszem wynoszącym 3024 USD miesięcznie, a kolejne miejsca zajmują San Diego, Los Angeles, San Francisco, Miami i Nowy Jork.

„W obliczu rosnących czynszów w całym kraju, dane z lutego sugerują, że budżety wielu najemców mogą przekraczać ich granicę przystępności”, powiedział Hill.

Ceny wynajmu pasów słonecznych rosną szybciej

Sun Belt nadal przyciąga nowych mieszkańców, których przyciąga względna przystępność cenowa, atrakcyjny styl życia i zwiększona możliwość pracy zdalnej. W rezultacie wszystkie z 10 najszybciej rozwijających się rynków najmu znajdują się w południowej części Stanów Zjednoczonych, w tym cztery na Florydzie.

Po Miami miastami o największym skoku rocznych czynszów były Orlando i Tampa na Florydzie. Austin, Teksas; San Diego; Las vigas; Feniks. Jacksonville na Florydzie; Memphis, Tennessee; i San Antonio w Teksasie – czynsze wzrosły o 23% lub więcej.

Wzrost czynszów napędzany jest zwiększonym popytem, ​​zwłaszcza ze strony młodych najemców, z których wielu może być jego cena W kupnie domu, według raportu.
Chociaż kup przystawkę Dom jest tańszy niż czynsz Raport wykazał, że w mieście takim jak Miami ceny mieszkań rosną i… Oprocentowanie kredytów hipotecznych rośnie, a oprocentowanie zakupów w lutym było wyższe o 31,6% w porównaniu z rokiem poprzednim.
„W świetle narastającej niepewności gospodarczej i konfliktu na Ukrainie, niektóre gospodarstwa domowe będą wolały kupować, starając się zapewnić stałą miesięczną płatność w dużej mierze jako zabezpieczenie przed dalszą inflacją”, powiedział Hill. „Ale szybko rośnie Oprocentowanie kredytów hipotecznych A ciągła obecność ograniczonej liczby domów na sprzedaż może oznaczać, że niektórzy potencjalni nabywcy mogą trzymać się elastyczności najmu. Ponieważ popyt na wynajem już przewyższa podaż, przystępność czynszu pozostanie wyzwaniem”.

Czynsze zajmują większą część dochodów

Ogólną zasadą jest utrzymywanie miesięcznych kosztów mieszkaniowych na poziomie 30% lub mniej miesięcznego dochodu. Ale nawet jeśli płace rosną w niektórych branżach, czynsze rosną znacznie bardziej – i mają większy udział w miesięcznych dochodach.

READ  Hack T-Mobile dotknął 37 milionów klientów

Według analizy Realtor.com, miasta Pasa Słońca o silnej migracji wewnętrznej są jednymi z najtańszych miejsc do wynajęcia.

Jako najmniej przystępne cenowo miasto do wynajęcia, Miami zarabia średnio 2929 USD miesięcznie, co stanowi prawie 60% mediany miesięcznego dochodu, co powoduje, że najemcy są tam obciążeni kosztami.

Czynsze na Manhattanie są najwyższe w historii

Udział w dochodach z wynajmu wyniósł ponad 30% w 14 z 50 największych miast, w tym w Los Angeles, gdzie czynsz stanowił 46% miesięcznych dochodów; Za nim plasuje się Riverside w Kalifornii z 45,9% i Tampa na Florydzie z 44,7%.

Tymczasem miasta określane jako niedrogie to te, w których czynsze są wysokie, ale pochłaniają nie więcej niż 30% mediany dochodów. Analiza wykazała, że ​​Kansas City było najtańszym miastem do wynajęcia. Chociaż czynsz w tym kraju wzrósł w lutym o 11% w porównaniu z ubiegłym rokiem, średni czynsz w wysokości 1216 dolarów miesięcznie pochłaniał tylko 20% mediany dochodu. Inne niedrogie miasta to Oklahoma City, Denver, St. Louis i Waszyngton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.