Dallas Mavericks wybrali Derecka Lively’ego w drafcie NBA 2023 po wymianie, odciążając Davisa Bertansa

Dallas Mavericks wybrali środkowego Duke’a Dereka Lively’ego z 12. wyborem w drafcie NBA 2023, wymieniając 10. wybór i Davisa Bertansa na Oklahoma City Thunder. Mavericks pozbyli się pensji Bertansa, a Thunder zdołali awansować o dwa biegi.Następnie Mavericks wybrali Lively, chociaż Cam Whitmore pozostał w komisji poborowej. Początkowo spodziewano się, że Whitmore znajdzie się w pierwszej piątce, ale mógł być zawiedziony tym, że lekarze go nie zbadali.

Z drugiej strony witalność gwałtownie wzrosła. Zapewnia ochronę krawędzi i odbicie, nie gubiąc się w oceanie. Z pewnością istnieje potencjał na więcej transakcji, ale na razie Mavericks zdecydowali się na przyszły ochraniacz krawędzi.

Whitmore mógł być bardziej ekscytującym wyborem, ale jest powód, dla którego został pominięty przez tak wiele drużyn. Lively ma uzasadnione umiejętności, które mogą pomóc indywidualistom, ale jest to część projektu.

Na żywo w zeszłym sezonie Duke notował średnio 5,2 punktu, 5,4 zbiórki i 2,4 bloku na mecz. Zapewniał też więcej niż jedną asystę na mecz. Vitality był imponującym malarzem, zdobywając średnio 72 procent rzutów z gry za dwa punkty. Będzie musiał nauczyć się trochę dyscypliny w obronie, ponieważ młody środkowy miał średnio osiem błędów na 100 posiadań w college’u. Jeśli Mavericks nadal mają Tysona Chandlera w budynku, powinni natychmiast połączyć tę dwójkę.

Czytaj więcej

READ  Barcelona – Lyon: Finał Ligi Mistrzów UEFA 2022 – na żywo! | Liga Mistrzów Kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.