Disney ogłosił Pride Nite kilka godzin po ostrzeżeniu DeSantisa

Aktualności

18 kwietnia 2023 | 8:15


Disneyland ogłosił pierwszą „Pride Nite” w swoim kalifornijskim parku rozrywki — zaledwie kilka godzin po tym, jak gubernator Florydy Ron DeSantis sfilmował blok rozrywkowy w Sunshine State.

Domniemany kandydat na prezydenta 2024 i Disney są w sprzeczności, odkąd gigant korporacyjny publicznie potępił ustawę wspieraną przez DeSantis, która zakazuje dyskusji na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej w przedszkolu do klas trzecich.

Następnie, gdy spór się nasilił, 44-letni DeSantis stworzył nowy zarząd do nadzorowania Disney World, kończąc długo utrzymywaną autonomię w Domu Myszy.

Ale zarząd powołany przez DeSantisa został pozbawiony władzy po tym, jak jego poprzednicy po cichu przyjęli restrykcyjną umowę deweloperską tuż przed przejściem na euro.

Starcia nasiliły się w poniedziałek – na kilka godzin przed ogłoszeniem przez Disneya wydarzenia Miesiąca Dumy w Kalifornii – kiedy DeSantis obiecał powstrzymać wysiłki Disneya mające na celu obejście nadzoru państwowego.

„Disney nie będzie miał własnego rządu w centralnej Florydzie” — oświadczył DeSantis.

„Będziesz żył zgodnie z tymi samymi prawami, co wszyscy inni”.

Gubernator Sunshine State zwolnił pięciu członków wspieranego przez Disneya komitetu, który nadzorował Reedy Creek Improvement District, samorządne terytorium Disneya, i wybrał ich zastępców, aby ograniczyć uprawnienia firmy.

Disneya
Disneyland ogłosił wydarzenie o tematyce Pride w poniedziałek, wkrótce po tym, jak DeSantis rozpoczął swój ostatni atak na firmę.
Disneya

Zanim jednak ustępujący członkowie zostali wymienieni, głosowali oni w specjalnej procedurze, która przywróciła większość uprawnień komisji gigantowi rozrywki.

„Disney zawierał prywatne umowy, aby obejść cały ten proces” – zapewnił DeSantis.

„Przejęli kontrolę nad zarządem. To była w zasadzie fikcja prawna, w której negocjowali ze sobą, aby nadać sobie status samorządu. Jest to bezpośrednio sprzeczne z wolą mieszkańców Florydy. „

Posunięcie to dało pełne uprawnienia rozwojowe nad własnością firmy macierzystej o powierzchni 27 000 akrów i uniemożliwiło zarządowi jakiekolwiek korzystanie z marki Disney – ruch, który DeSantis powiedział, że ustawodawca stanowy zablokuje.

READ  Powiedziała sądowi, że książę William prywatnie załatwił pozew o włamanie do telefonu

Pozornie w odpowiedzi na ostatni atak gubernatora na imperium rozrywki, kalifornijski park rozrywki Disneya, Disneyland, ogłosił specjalne świąteczne wydarzenie zatytułowane: „Disneyland po zmroku: Noc dumy” Zaledwie kilka godzin po uwagach DeSantisa.

DeSantis i Disney są w konflikcie, odkąd gigant korporacyjny publicznie potępił popierane przez DeSantis przepisy, które zakazują dyskusji na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej od przedszkola do klas trzecich.
AP

Zapowiadane jako „oddzielne wydarzenie upamiętniające społeczność LGBTQIA + i jej sojuszników, wydarzenie odbędzie się 13 i 15 czerwca 2023 r. W parku Disneyland”.

Ci, którzy wezmą udział w wydarzeniu Pride After Hours, otrzymają rozrywkę, postacie Disneya, możliwości robienia zdjęć, specjalne pozycje menu, gadżety i nie tylko, Według bloga Disney Parks.

Wydarzenie z oddzielnymi biletami rozpocznie się trzygodzinną imprezą wstępną, po czym impreza prywatna potrwa do 1:00 czasu pacyficznego.

W tym czasie uczestnicy mogą jeździć po popularnych atrakcjach po normalnych godzinach parkowania.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/04/18/disney-announce-pride-nite-hours-after-desantis-warning/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.