Dlaczego Netflix opóźnił kampanię udostępniania haseł

Nowy Jork (CNN) Netflix powiedział we wtorek, że posunie się naprzód, wprowadzając opcję udostępniania płatnego konta w drugim kwartale, po opóźnieniu jej w poprzednim kwartale.

Netflix zaczyna wycofywać się z udostępniania haseł w plikach Cztery dodatkowe kraje na początku tego roku, ale zdecydował się nie rozszerzać szerzej po tym, jak „zobaczył wystarczająco dużo możliwości optymalizacji” od wczesnych uruchomień.

Późny termin, odnotowany w najnowszych wynikach finansowych firmy, mógł przyczynić się do zwiększenia wyzwań stojących przed firmą w zwiększaniu bazy abonentów w marcowym kwartale.

Firma odnotowała wzrost netto o 1,75 miliona globalnych abonentów transmisji strumieniowych, co stanowi wzrost o prawie 5% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej, ale mniej niż oczekiwali analitycy z Wall Street o ponad 3 milionach.

Netflix powiedział, że widział „reakcję anulowania na każdym rynku, kiedy ogłaszamy wiadomości” o opcji płatnego udostępniania, ale potem zauważył „wzrost liczby przejęć i przychodów”. Jednak opóźniając wdrożenie, Netflix powiedział: „Niektóre z oczekiwanych korzyści związanych ze wzrostem członkostwa i przychodów spadną w trzecim kwartale, a nie w drugim”.

Wtorkowy raport o zarobkach jest pierwszym nowym współzarządzającym Gregiem Petersem i Tedem Sarandosem, po założycielu Reedzie Hastingsie. pokój na tej roli i został dyrektorem generalnym w styczniu.

To był kluczowy kwartał dla Netflix, ponieważ po trudnych wynikach w zeszłym roku firma chce zwiększyć liczbę nowych możliwości uzyskiwania przychodów. W tym utrata 200 000 abonentów w kwartale ubiegłego roku, co doprowadziło do dużej wyprzedaży. Firma rozwija również swoją nową ofertę subskrypcji wspieranych reklamami, która została uruchomiona w zeszłym roku.

„Nasze zaangażowanie na poziomie reklam przekracza nasze początkowe oczekiwania i zgodnie z oczekiwaniami zaobserwowaliśmy bardzo niewielkie zmiany w stosunku do naszych planów standardowych i premium” – napisała firma we wtorkowym liście do abonentów.

Netflix odnotował przychody w wysokości około 8,2 miliarda dolarów za kwartał, co oznacza wzrost o prawie 4% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej i zgodnie z oczekiwaniami analityków. Kwartalny dochód firmy spadł o 18% do 1,3 miliarda dolarów.

READ  Chevron zwiększa obecność w USA, kupując firmę energetyczną BDC za 7,6 miliarda dolarów

Netflix powiedział, że spodziewa się wzrostu przychodów o około 5% do 8,2 miliarda dolarów w ciągu trzech miesięcy zakończonych w czerwcu, ale oczekuje, że kwartalne zyski spadną o ponad 19% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

Raport pojawia się kilka dni po Netflix Nieudacznik To, co miało być drugim występem na żywo w historii – „Love is Blind” sezonu 4 – musiał przeprosić rozczarowanych fanów i nagrać odcinek specjalny do transmisji na żywo. W przeciwieństwie do swoich konkurentów w zakresie przesyłania strumieniowego, Netflix od dawna jest odporny na przesyłanie strumieniowe ze względu na wysokie koszty. Ale w obliczu ostrzejszej konkurencji Netflix zaczął eksperymentować z formatem, który, jak się wydaje, nie został jeszcze opanowany.

Netflix powiedział również we wtorek, że tak będzie Uroczyście uspokój się Wypożyczalnia płyt DVD, dzięki której tej jesieni stał się powszechnie znany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.