Dlaczego Trump jest bardzo spięty, gdy śledztwo w sprawie ataku na Kapitol dobiega końca | Donald Trump

Donald Trump jest coraz bardziej rozdrażniony przez komisję śledczą Izby Reprezentantów badającą atak na Kapitol i chociaż doskonale zdaje sobie sprawę z dowodów, że protestuje przeciwko swojej niewinności, wydaje się ciekawe, że może zostać wciągnięty w szersze śledztwo w sprawie rebelii.

Były prezydent w ostatnich tygodniach skarżył się więcej na śledztwo, w tym dlaczego jego były szef sztabu Białego Domu, Mark Meadows, Podzieliłem się wieloma rzeczami na temat 6 stycznia Z komisją selekcyjną, dlaczego współpracowało dziesiątki innych asystentów.

Trumpa też denerwują doradcy Wdrożenie V Nowelizacji Depozytów – To czyni ich bezbronnymi i współwinnymi zbrodni, powiedział sojusznikom – i traktuje ich jak głupców za to, że nie poszli w ślady jego byłego stratega Steve’a Bannona. Po prostu ignorując saponiny.

Kiedy Trump zobaczył w telewizji nowe wydarzenia w śledztwie dotyczącym ataku na Kapitol, zaczął przeklinać negatywne relacje i żałował, że przywódca mniejszości narodowej, Kevin McCarthy, był zbyt niekompetentny. Dodano Republikanów do komitetu Chroń go.

Gniew byłego prezydenta odzwierciedla rodzaj bomby, jaką kiedyś skierował na rosyjskie śledztwo i specjalne śledztwo doradców, kiedy zajmował Biały Dom. Jednak szybkie, szybkie dochodzenie, czy Trump i najlepsi doradcy nielegalnie spiskowali, aby powstrzymać poświadczenie zwycięstwa Joe Bidena na wspólnej sesji 6 stycznia, najwyraźniej go głęboko zaniepokoiły.

Portret, który wyłania się z wywiadów z wieloma źródłami bliskimi Trumpowi, w tym obecnymi i byłymi doradcami, wskazuje, że były prezydent jest w kącie bez przeszkód, przyspieszając śledztwo panelu.

Rzecznik Trumpa nie odpowiedział na prośby o komentarz.

Ale droga naprzód będzie o wiele bardziej zdradliwa, ponieważ Trump będzie walczył o obronę przed komisją, która podobno będzie nadzorować przesłuchania publiczne i przesłuchania sądowe w przyszłym roku.

Chociaż czuje, że nie zrobił nic złego w promowaniu sposobów udaremnienia wyborów w 2020 roku i marszu zwolenników na Kapitol, były prezydent jest szczególnie przywiązany do swojego potencjału prawnego wyrażenia. Ostrzegł sojuszników o Powtarzające się niepowodzenia w sądzie Na podstawie przywilejów wykonawczych komisja selekcyjna stara się przestać otrzymywać niektóre z najważniejszych dokumentów Białego Domu z archiwów narodowych 6 stycznia.

Prawda jest taka, że ​​każdego dnia panel wydaje się gromadzić nowe dowody winy Trumpa za atak kapitulacji, który może zakończyć się zaleceniami dotyczącymi nowych praw wyborczych – ale także spraw sądowych.

Zwolennicy Donalda Trumpa przed Kapitolem w Waszyngtonie 6 stycznia. Zdjęcie: Agencja Anatolia / Getty Images

„Myślę, że Departament Sprawiedliwości dokładnie przyjrzy się zebranym przez komisję dowodom i poszuka potencjalnych świadków w sprawie” – powiedział Ryan Goodman, były obrońca specjalny. Na Uniwersytecie Nowojorskim.

„Jednym z wyników prac komisji i przesłuchań publicznych jest udowodnienie osób, które chcą wystąpić w charakterze świadków, a to powinno być bardzo ważne dla prokuratorów sądowych” – powiedział Goodman.

Oczekuje się, że House Investigators przekroczy wkrótce ponad 300 wywiadów Administracja Trumpa Urzędnicy i działacze polityczni Trumpa w ramach procesu, w ramach którego za pośrednictwem napiwku komisji selekcyjnej dostarczono 30 000 dokumentów i 250 wskazówek.

Najnowsze rewelacje, takie jak ujawnienie związku Meadowsa z programem PowerPoint, przedstawiające, w jaki sposób Trump mógłby przeprowadzić zamach stanu, Po raz pierwszy zgłoszony przez Guardian – Budzi obawy, że komisja Specjalna szybko zmierza w kierunku rozwiązania kryminalnego.

Sojusznicy Trumpa namawiają go, aby się nie martwił, przynajmniej na razie, ponieważ komisja specjalna nie otrzymała jeszcze przedmiotów podlegających przywilejowi administracyjnemu, ani przez Meadows, ani przez Archiwa Narodowe, które osobiście uwięziły Trumpa.

W tym sensie ochroniarze byłego prezydenta mają rację – żadna z grup informacyjnych pokazujących Trumpowi, jak przewodzi atakowi na Kapitol, podało źródło – i Trump obiecał odwołać się od sprawy Archiwów Narodowych do Sądu Najwyższego.

Ale każdy spoza komisji selekcyjnej, który po cichu zbliża się ze szklanymi oknami i elektronicznie zabezpieczonymi drzwiami z oszklonego biura na Kapitolu, nie wiedział dokładnie, co znalazł i czy śledztwo kończy się zaleceniem kryminalnym.

Materiał zwrotny tylko dla Meadows przedstawia niebezpieczną strategię zawieszenia certyfikacji Bidena 6 stycznia, w tym prawie całego rządu federalnego i poruczników działających z Willard Hotel w Waszyngtonie.

Członek komisji selekcyjnej opisał wydarzenia z 6 stycznia jako połączenie kilku strategii: „Istniała strategia Departamentu Sprawiedliwości, strategia stanowego legislatury, stanowa strategia wyborcza, strategia wiceprezydenta. Była strategia rebelii”.

Meadows otrzymywał na swój osobisty telefon wiadomości tekstowe, w których znajdował się najstarszy syn Trumpa, Dan Jr., oraz członkowie Kongresu Republikańskiego. Teksty Łąki stały się grupą Nawet jeśli Biały Dom wie, że fałszerstwa wyborcze są fałszywe, jeśli zostaną wykorzystane do zatrzymania certyfikacji Bidena, zainteresowany prawnik może ich użyć jako dowodu kryminalnego zakazu wstrzymania postępowań w Kongresie.

Komisja Selekcyjna Izby Reprezentantów.
Komisja Selekcyjna Izby Reprezentantów. Zdjęcie: Rex / Shutterstock

Chociaż Meadows nigdy nie zeznawał na temat komunikacji, zespół czołowych urzędników Trumpa, od byłego doradcy ds. Bezpieczeństwa narodowego Keitha Kellogga po byłego dyrektora generalnego Pence, Marka Shorta, przeniósł się do współpracy ze śledczymi Izby.

Problem z Trumpem – i częścią jego frustracji, jak podają źródła, jest jego niezdolność do wykorzystania dalekowzrocznej władzy władzy wykonawczej, aby wpłynąć na przebieg śledztwa.

Miał nadzieję, że ograniczony sukces strategii uniemożliwi Komitetowi – Poinstruuj pomocników, aby przełamali saponiny Lub inicjowanie spraw prawnych Zwolnij wydawanie płyt Białego Domu – Trump jest zdezorientowany.

„Jako były prezydent wydaje mi się, że odkrył, że ma znacznie mniejszą władzę niż wtedy, gdy był prezydentem, ale jego podręcznik nie działałby, gdyby nie był prezydentem” – powiedział Daniel Goldman, były główny doradca pierwszego przestępcy Izby Reprezentantów. śledztwo w sprawie Trumpa.

W odpowiedzi na zmniejszającą się liczbę prawnych możliwości ograniczenia śledztwa Trump wysłał e-mailowy atak na komisję specjalną, która rozważa jego dylemat i śledztwo, którego celem jest wyłącznie zranienie go politycznie.

„Sama niewybrana grupa jest oszukańcza, a nigdy Trumpers, republikański przeciwnik, oraz dwaj niesławni RINO, Cheney i Kinsinger, nie zostali wybrani jako „łapacz psów” w swoich dzielnicach” – powiedział Trump w zeszłym miesiącu.

Osobiście mówi się, że Trump zrzucił ciężar swojego upokorzenia na Meadowsa, który był zły na swojego byłego dyrektora naczelnego Białego Domu za udostępnianie ważnych informacji, a przede wszystkim absurdalnych szczegółów na temat Trumpa. Zawarte w jego książce Ten miesiąc.

Jednak sojusznicy Trumpa coraz bardziej skupiają się na kwestionowaniu zasadności komisji specjalnej i jej struktury, a fakt, że przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi mianowała dwóch członków Partii Republikańskiej, sprowadza śledztwo do dyskryminacyjnej próby politycznej.

Twierdzą również, że do tej pory nie ma żadnych rewelacji – nie tak jak Guardian Raport o telefonie Trumpa do Willard Hotel, Naciskał aktywistów, aby całkowicie zawiesili certyfikację Pittona – jest to kryminalny błąd.

Ale w międzyczasie Trump nie ma innego wyjścia, jak czekać na raport panelu.

„Wymiar sprawiedliwości wydaje się być bardziej reakcyjny niż aktywny” – powiedział Goodman. „Mogą czekać, aż komisja zakończy swoje zadanie wydawania zaleceń kryminalnych”.

READ  Boris Johnson broni środków, gdy coraz więcej konserwatywnych sojuszników rezygnuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.