Dom GOP przechodzi ustawę; McCarthy próbuje wciągnąć Bidena do negocjacji

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-CA) idzie po spotkaniu za zamkniętymi drzwiami na Kapitolu 26 kwietnia 2023 r. W Waszyngtonie.

Tom Brenner | agencji Reutera

WASHINGTON – Republikański projekt ustawy mający na celu podniesienie pułapu zadłużenia i zmniejszenie finansowania rządowego przeszedł w środę przez Izbę Reprezentantów po 11 godzinach zmian, które przekonały grupę zwolenników w klubie GOP.

Ostateczny wynik to 217-215. Czterech Republikanów dołączyło do Demokratów w głosowaniu przeciwko podpisanej ustawie ich partii.

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy z R-Calif. wygrał głosowanie, kończąc 24-godzinny sprint, w którym przywódcy partii pracowali po 2 w nocy w środę. Korekta Rachunek.

Zmiany wprowadzone w ostatniej chwili obejmowały odzyskanie ulg podatkowych na etanol i biopaliwa, które zostały wyeliminowane w pierwotnym projekcie ustawy. Perspektywa utraty ulg podatkowych rozgniewała Republikanów z Iowa i pobliskich stanów, którzy zagrozili zatopieniem rachunku, chyba że McCarthy zgodzi się chronić ulgi podatkowe, co zrobił.

Inna grupa konserwatystów wezwała do poprawki do ustawy McCarthy’ego, aby szybko wprowadzić nowe wymagania dotyczące pracy dla dorosłych otrzymujących bony żywnościowe lub świadczenia Medicaid. McCarthy zgodził się na prośbę.

McCarthy nie był w stanie stracić poparcia żadnego klubu, ponieważ ustawa została przyjęta zaledwie czterema głosami republikanów.

Jednak poprawki zirytowały niektórych rangą członków klubu GOP, ponieważ pojawiły się po tym, jak McCarthy zabronił członkom wprowadzania własnych poprawek i nalegał, aby projekt ustawy w pierwotnej formie był ostateczny i nie podlegał dyskusji.

Jest mało prawdopodobne, aby ustawa Limit, Save and Grow Act stała się prawem, co może pomóc wyjaśnić, dlaczego republikanie byli skłonni przeoczyć zakulisowe transakcje McCarthy’ego w ostatniej chwili.

Zamiast patrzeć na zasady w 320-stronicowy rachunek Republikanie Izby Reprezentantów postrzegają plan jako symboliczny krok otwierający rozmowy McCarthy’ego z prezydentem Joe Bidenem w tym roku na temat pułapu zadłużenia i funduszy federalnych, zgodnie z Future Legislation.

READ  Najważniejsze informacje Sądu Najwyższego: Senat potwierdza Kotanji Brown Jackson

„Jest dużo ciężkiej pracy do wykonania, aby jak najlepiej rozpocząć te negocjacje” – powiedział przedstawiciel lidera większości w Izbie Reprezentantów. Steve Scalise, R-La., powiedział dziennikarzom w środę.

Jednak Biały Dom widzi to zupełnie inaczej.

„Ta ustawa jest nieodpowiedzialną próbą pójścia na skrajne ustępstwa jako warunek zapłaty ceł, które Ameryka już zapłaciła” – oświadczyło Biuro Zarządzania i Budżetu w formalnym ogłoszeniu w Izbie we wtorek, że Biden zawetuje dług GOP. Ogranicz, jeśli Bill kiedykolwiek dotrze do swojego biurka.

„Prezydent jasno powiedział, że nie zaakceptuje prób brania zakładników. Republikanie muszą zdjąć ze stołu niewypłacalność i rozwiązać pułap zadłużenia bez żądań i warunków” – powiedział Biały Dom.

Podczas gdy Biały Dom i republikanie w Kongresie są od siebie oddaleni, zegar tyka, aby spłacić ogromne zadłużenie Ameryki i utrzymać rząd federalny.

Bez zatwierdzenia przez Kongres ustawy o podniesieniu lub zawieszeniu pułapu zadłużenia Stany Zjednoczone stają w obliczu nie do pomyślenia.

Kilka nowych raportów z tego tygodnia sugeruje, że większy niż oczekiwano spadek wpływów z podatków federalnych w tym roku może przyspieszyć tak zwaną datę X. To data, w której Departament Skarbu ma wyczerpać środki nadzwyczajne, aby zapobiec niewypłacalności długu federalnego.

Uwaga od Goldman Sachs przewidział „Termin limitu kredytowego upłynie pod koniec lipca”, wpływy z podatków federalnych spadły tylko o 30% w porównaniu z zeszłym rokiem. Jeśli dochody federalne spadną o 35%, ex-data może zostać przesunięta na „początek czerwca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.