Domy nad jeziorem Erie były pokryte lodem, gdy zamieć zrzuciła na brzeg zimne fale.CNN

Domy nad jeziorem w Ontario były pokryte grubą, kolczastą warstwą lodu. Burza w ostatni weekend Fajne fale na brzegu.

Mieszkańcy społeczności Fort Erie, przypadkowo nazwanej Crystal Beach, powiedzieli, że fale uderzyły w ich falochron nad jeziorem Erie podczas burzy.

„Wtedy woda zamarzła z tyłu domów, więc spłynęła z dachów domów” – powiedział Derek Dupling. Partner informacyjny CNN, CTV. „Możesz więc sobie wyobrazić ogrom i siłę wody przepływającej przez ścianę, uderzającej w nią i zamrażającej – błyskawicznie zamrażającej – natychmiast. To absolutnie niewiarygodne”.

Społeczność znajduje się na zachód od hrabstwa Erie w stanie Nowy Jork. Historyczna liczba ofiar śmiertelnych śnieżycy Powstało ponad trzy tuziny, większość z nich w mieście Buffalo.

Buffalo Girl spotyka siostrę kalekiego mężczyzny uratowanego przed zamiecią

Nocne niskie temperatury w Fort Erie spadły podczas burzy do pojedynczych cyfr – około 20 stopni poniżej średniej dla tego roku. Prognozy z National Weather Service ostrzegały przed wiatrem o prędkości 60 mil na godzinę na jeziorze Erie podczas szczytu burzy w zeszły piątek i sobotę oraz falami, które mogą osiągnąć ponad 25 stóp. Synoptycy ostrzegają, że „silny zamarzający spray” może gromadzić się prawie cal na godzinę.

Kiedy fale uderzały w brzeg, super zimna woda szybko zamarzała na powierzchni.

Dupling powiedział CTV, że lód piętrzący się w domach w Crystal Beach miał grubość co najmniej jednej stopy, a mieszkańcy obawiali się szkód spowodowanych ciężarem lodu.

„Jesteśmy tu od dawna i nie widzieliśmy w tym czasie złej pogody” – powiedział Dupling. „Uszkodzenia i zniszczenia z tyłu tych domów, w których teraz jesteśmy, są niewiarygodne”.

Oczekuje się, że temperatury w rejonie Fort Erie wzrosną do 40 stopni w czwartek i do 50 w piątek – około 20 stopni powyżej normy – co doprowadzi do ogromnej odwilży i zastoisk.

Ludzie chodzą między zamarzniętymi domami w Crystal Beach.

Oczekiwano, że fale sztormowe przekroczą 25 stóp podczas burzy.

Połączenie silnych wiatrów, przypływów i bardzo niskich temperatur spowodowało, że morska mgła z jeziora szybko zgromadziła się na powierzchni.

READ  Rosja domaga się wykluczenia Ukrainy, byłego Związku Radzieckiego z NATO | Aktualności NATO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.