Dow Jones pomaszerował o 10% na dostawach Tesli; Chińskie akcje EV mieszane

W poniedziałek indeks Dow Jones Industrial Average na krótko zyskał 125 punktów, ponieważ zwyżka na giełdzie rozpoczyna się w 2022 roku z pozytywnym tonem. Akcje Tesli wzrosły o 10% przy dostawach typu blowout. Chińscy liderzy pojazdów elektrycznych Li Auto, Neo i Xpeng Motors ogłosili w weekend dobre dostawy.
X.Pośrodku Liderzy Dow Jones, jabłko (APLRóża 1,7% w poniedziałek Microsoft (MSFT) Przesunięto w dół o 0,4% Dzisiejsza giełda. Również w Dow 30, Domowy magazyn (HD) W dalszym ciągu wraca do zdrowia po wsparciu Nike (Z) Ma na celu odzyskanie ważnej pozycji.

Głowica pojazdu elektrycznego Tesla (DSLAW poniedziałek cena wzrosła o 10%. jego konkurent, Rivian (RIVN), zmniejszyła się o ponad 2%. Wyczyść zespół (LCID) Zwiększony o około 2%. I chińscy liderzy EV Li Auto (W), Neo (NIO) I Silniki Xpeng (XPEV) W poniedziałek rano przybyli ostro Grudniowe raporty sprzedażowe koniec tygodnia.

Kupuj i przeglądaj najlepsze akcje w poniedziałek, Materiały aplikacyjne (AMAT), Pies danych (Pies), Fortinet (FTNT), myśliwy (Ich) I Ikona (ICLR) znajdują się w nowych strefach zakupów lub w ich pobliżu.

Ikona, Microsoft i Tesla Tabela liderów IBD Akcje. Datadoc to… Prezes IPO. Fortinet w zeszłym tygodniu Akcje blisko strefy kupna Kolumna. Zastosowane materiały to IBD SwingTrader Akcje. Łowca był IBD Stock of the Day w środę.

Dow Jones dzisiaj

Po otwarciu giełdy w poniedziałek, Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,15%, a S&P 500 o 0,2%. Nasdaq zyskał 0,4% w porannym handlu.

Pośrodku Finanse handlu giełdowego, Nasdaq 100 Tracker Invesco QQQ Trust (QQQ) Zyskał 0,1% w poniedziałek, podczas gdy SPDR S&P 500 ETF (SzpiegHandlowano do 0,1%. Akcje żetonów w poniedziałek rano osiągnęły dobre wyniki, a fundusz ETF iShares Semiconductor (SOXX1% wyższy. Chipowy gigant Półprzewodnik tajwański (DSMW poniedziałek wzrosła o około 4%.

Gdzie indziej dochody 10-letnich skarbów spadły o 1,59% w poniedziałek rano i 1,51% w piątek.

Wskaźniki we Frankfurcie i Paryżu wzrosły po południu o ponad 1% w wyniku handlu poświątecznego. Rynki w Londynie, Tokio i Szanghaju były zamknięte na czas świąt.


Strategia ETF na giełdzie i jak inwestować


Rajd na giełdzie

Giełda zamknęła się w piątek w 2021 r. lekkim, słabym działaniem. To przedłużyło niepowodzenie skomplikowanej technologicznie kombinacji Nasdaq do czterech sesji. Dow Jones Industrial Average i S&P 500 spadły drugi dzień z rzędu.

Mimo słabości perspektywy rynkowe pozostają „ustabilizowane”. Daje to inwestorom zielone światło do przełamania właściwych punktów kupna i kupowania akcji o lepszym wzroście wartości.

READ  Źródła podają, że ocena Covid-19, która wyciekła z chińskiego laboratorium, jest poglądem mniejszości w amerykańskiej społeczności wywiadowczej

Wielkie zdjęcie w piątek Komentarz: „Inwestorzy muszą być ostrożni, aby wejść w nowy rok, ale są powody do optymizmu. Jeśli S&P 500 zyskuje 20% lub więcej w ciągu jednego roku kalendarzowego, powróci do średnio 7,7% w przyszłym roku. ”.

Aby zapoznać się z codzienną analizą rynku akcji, zobacz IBDs Wielkie zdjęcie.


Prognoza giełdowa IBD na 2022 r.


Akcje Dow Jones do obejrzenia: Home Depot, Nike

Akcje Home Depot wzrosły w piątek o 1,2%, blisko rekordowego poziomu. Home Depot urósł o 56,2% w 2021 r., by w 2021 r. stać się spółką nr 1 Dow Jones. (Nasze akcje 2 Dow Jones wzrosły o 51,2% w porównaniu do Microsoftu.) Akcje HD wzrosły w poniedziałek o 0,1%.

Nike, lider w handlu detalicznym Dow Jones, znajduje nową płaską platformę z punktem zakupu na poziomie 179,20. IBD MarketSmith Analiza ilustrowana. Akcje spadły poniżej swojej 50-dniowej linii podczas piątkowego spadku o 0,5%, ponieważ walczyły o zdecydowany ruch powyżej tego oporu. Akcje Nike wzrosły w poniedziałek o 0,4%.


Cztery najlepsze akcje wzrostowe, na które warto zwrócić uwagę w obecnym rajdzie giełdowym


Zapasy do kupienia i zobaczenia: Applied Materials, Datadoc, Fortinet

IBD SwingTrader Towary giełdowe notowane poniżej 159,10 Kup punkt A Płaski fundament Podczas straty 0,4% w piątek. Początkowe wybicie nastąpiło ze słabym wolumenem, ale gra była kontynuowana. Kiedy akcje wróci do punktu kupna, szukaj wzrostu o co najmniej 40%. 5% powierzchnia kupna trwa do 167.06. Akcje użytkowe wzrosły w poniedziałek o 1,1%.

Prezes IPO Datadog podchodzi a Plik jest podstawowy 199,78 Punkt zakupu. Tymczasem opór wokół poziomu ceny 186 może zapewnić wczesne wejście dla agresywnych inwestorów. Akcje straciły w piątek 0,5%, gdy powróciły do ​​swojej kluczowej 50-dniowej średniej kroczącej. Akcje DDOG wzrosły w poniedziałek o 1%.

Lider cyberbezpieczeństwa Fortinet spadł w piątek o 5,1%, pomimo straty o 0,1%. Obszar zakupów zajmuje pierwsze miejsce z 373,22. Byczy, akcje Linia siły względnej Dzień wybicia osiągnął nowe maksimum, co potwierdziło przewagę giełdową. Podatek RS mierzy zachowanie ceny akcji w stosunku do S&P 500. Akcje Fortinet wzrosły w poniedziałek o 0,3%.

Tabela liderów IBD Ikona giełdy nadal znajduje się w zakresie kupowania 301,82 Kup punkt W integracji krok IBD MarketSmith Analiza wykresu po wybiciu z 22 grudnia. 5% powierzchnia kupna wynosi 316,91. Zgodnie z komentarzem do Tabeli Liderów Ikona 290 usunęła opór, który był początkowym wpisem. Na początku poniedziałku akcje wzrosły o 0,3%.

READ  MLB, Union zakończyło 17-godzinny maraton negocjacyjny bez kontraktu

IBD Stock of the Day w środę, Huntsman, znajduje się w przedziale zakupowym przekraczającym 34,57 wejścia po płaskiej podstawie po piątkowym wzroście o 0,35%. Limit zakupów 5% wzrasta do 36.30. HUN udostępnij Pokazuje 89 z 99 w prawo Wspólna ocena IBD, jak tam stwierdzono Weryfikacja zapasów IBD. Akcje Huntsmana wzrosły w poniedziałek o 1,4%.


Dołącz do ekspertów IBD, odkrywając wiodące akcje w aktualnym rajdzie giełdowym na IBD Live


Akcje EV: Li Auto, Neo, Xpeng, Lucid Motors, Rivian

W weekend chińscy liderzy pojazdów elektrycznych Li Auto, Neo i Xpeng Motors Zapowiedział swoje dostawy w grudniu.

Li Auto dostarczyło w grudniu 14 087 hybrydowych SUV-ów Li One, co oznacza wzrost o 130% rok do roku. Dystrybucje w IV kwartale osiągnęły swój cel 30 000-32 000 i 35 221 więcej niż 25 116 w III kwartale. Akcje spadły w poniedziałek o prawie 1%.

Akcje LI, po uruchomieniu, nadal działają w nowej witrynie Reguła sprzedaży zmniejszająca straty o 7% -8% Poniżej Kubek z uchwytem to podstawa 34,93 punkt skupu na początku grudnia. Akcje wzrosły powyżej 50-dniowej średniej ruchomej w zeszłym tygodniu, podnosząc cenę akcji, ponieważ stworzyły prawą stronę nowej witryny.

Neo dostarczyło 10 489 pojazdów, co oznacza wzrost o 49,7% rok do roku, nieznacznie spadł z 10 878 w listopadzie. Akcje NIO wzrosły w poniedziałek o około 2%. Akcje zamknęły się w piątek, osiągając 52-tygodniowe maksimum z 53% dyskontem i poniżej ich 50- i 200-dniowych średnich kroczących.

Dostawy Xpeng wzrosły w zeszłym miesiącu o 181% do 16 000 pojazdów, co stanowi nowy rekord po 15 613 w listopadzie. Akcje spadły w poniedziałek o 2%.

Aktywacja zapasów XPEV a Sygnał sprzedaży w obie strony Od momentu zakupu 48.08 podczas gwałtownej wyprzedaży na początku grudnia. Akcje Xpengu wzrosły o 10%, przekraczając opór wokół kluczowej czwartkowej 50-dniowej średniej ruchomej. Dokładny punkt kupna jeszcze nie istnieje, ale czwartkowy ruch to krok we właściwym kierunku.

Wśród amerykańskich akcji EV, akcje Lucid Motors wzrosły w poniedziałek o około 2%, po spadku o 1,8% w piątek. Akcje LCID Rozszerzony poza punkt zakupu 28,49 Podstawa kubka z uchwytem, Ale ogromne zyski zmalały. Akcje czekają na kolejną próbę odzyskania 50-dniowego zamówienia, co będzie sprzyjać konsolidacji akcji.

READ  Proces Steve'a Bannona: rozpocznie się wybór jury

Ostatnia oferta publiczna na otwarciu Rivian spadła w poniedziałek o ponad 2%, w tempie, które w poniedziałek dodało 0,3%. Akcje RIVN zamknęły się w piątek z maksymalnie 42% dyskontem po IPO. Bądźcie czujni Podstawowa oferta publiczna Należy utworzyć przed rozważeniem zakupu. Niedawne gwałtowne straty są poważnym pogorszeniem podstawowych wyników akcji i nie widać nowego punktu kupna.


Pięć najlepszych akcji Dow Jones do obejrzenia teraz


Akcje Tesli

Akcje Tesli Poniedziałek wzrósł o 10%, kontynuując czterodniową porażkę. Niedziela, Dostawy Tesli ogółem 308 600 dostaw w IV kwartale. Obejmuje to 296 850 pojazdów Model 3 i Y oraz 11 750 luksusowych pojazdów elektrycznych Model S i X. Przez cały rok Tesla odnotowała roczne dostawy pojazdów w 2021 r., co oznacza wzrost o 97% do 936 172 pojazdów.

Akcje Tesli wzrosły w poniedziałek powyżej poziomu 1119,10. Punkt kupna opiera się na kombinacji czynników – akcje odbudowują się po 50-dniowym wsparciu i spadają powyżej opadającej linii trendu. 10% powierzchni kupna wyniesie 1162,46.

Istnieje również alternatywny punkt zakupu oparty na wąskiej rączce po 1,119,10. Strefa zakupów została rozszerzona do 1.175,06.

W dniu 4 listopada akcje wzrosły o 1.243,49, ale w piątek zakończyły 52-tygodniowe maksimum na poziomie 15%.

Liderzy Dow Jones: Apple, Microsoft

Pośrodku Akcje Dow Jones, akcje Apple zakończyły się w piątek o 0,35% niższe, ale są o około 16% powyżej punktu kupna 153,27 od podstawy na kubku z ręką. IBD MarketSmith Analiza wykresu i zamknięcie 20% -25% marży zysku. Akcje AAPL wzrosły w poniedziałek o 1,7%.

Microsoft, lider w dziedzinie oprogramowania, zdecydowanie ożywił swój 50-dniowy wykres w ostatnich tygodniach, gdy akcje Top Dow Jones zbliżają się do płaskiej bazy 349,77 punktu kupna z wczesnym wejściem na poziomie 343,89. Akcje spadły o 0,4% w poniedziałek i wzrosły o 0,6% w piątek.

Nie zapomnij śledzić Scotta Lehtonena na Twitterze @IBD_SLehtonen Dowiedz się więcej o akcjach wzrostowych i indeksie Dow Jones Industrial Average.

Może Ci się spodobać:

Kupuj i zobacz najlepsze akcje wzrostowe

Dowiedz się, jak obliczyć rynek za pomocą strategii rynkowej ETF firmy IBD

Znajdź najlepsze długoterminowe inwestycje z długoterminowymi liderami IBD

MarketSmith: badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu

Jak badać akcje wzrostowe: Dlaczego to narzędzie IBD ułatwia wyszukiwanie najlepszych akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.