Dwie osoby zginęły w panice na koncercie Glorii w Nowym Jorku

Według policji dwie kobiety zginęły, gdy uczestnicy koncertu Glorii w Rochester w stanie Nowy Jork rzucili się do wyjścia po koncercie w niedzielę wieczorem.

W poniedziałek rano policja ogłosiła, że ​​33-letnia Rhondisia Pelton zmarła w miejscowym szpitalu. Druga ofiara, zidentyfikowana jako 35-letnia kobieta, zmarła w poniedziałek w wyniku odniesionych obrażeń.

Policja poinformowała, że ​​inna 35-letnia kobieta pozostawała w stanie krytycznym w poniedziałek wieczorem.

Policja początkowo powiedziała, że ​​funkcjonariusze odpowiedzieli na zgłoszenie o strzelaninie w Main Street Armory wkrótce po zakończeniu koncertu około godziny 23:00, a „obrażenia wydawały się być wynikiem dużego tłumu pędzącego w kierunku wyjść po relacjach osób, które słyszały, co zrobili”. Myśli, że to strzały.

Ale później w poniedziałek rano Departament Policji Rochester powiedział, że „istnieją doniesienia, że ​​słychać było strzały, które wywołały panikę wśród tłumu, ale nie zostało to potwierdzone”.

Policja powiedziała, że ​​nadal bada możliwą przyczynę wzrostu tłumu, „w tym wielkość tłumu, oddane strzały, gaz pieprzowy i inne”.

Taśma policyjna pozostaje na ziemi przed zbrojownią Main Street w poniedziałek 6 marca 2023 r. W Rochester w stanie Nowy Jork.

Lauren Petraca/AP


Policja poinformowała, że ​​siedem innych osób zostało przewiezionych prywatnymi samochodami do okolicznych szpitali z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

Aleca Richardsona z WROC-TV stowarzyszona z CBS Rochester W tweecie powiedział, że „widział strażaka wykonującego resuscytację, najprawdopodobniej na ofierze na miejscu zdarzenia”.

Około godziny po wypadku nominowany do nagrody Grammy raper z Memphis, Glorella, ćwierkanie że właśnie usłyszała, co się stało, i że „dobrze się wszystkich modli”.

Dowiedziawszy się o śmierci drugiego, napisała na Twitterze, że była „zdruzgotana i zdruzgotana tragiczną śmiercią, która miała miejsce po niedzielnym koncercie. Moi fani są dla mnie całym światem w modlitwach za ich rodziny i szybki powrót do zdrowia dla wszystkich dotkniętych chorobą”.

Burmistrz Malik Evans nazwał śmiertelną panikę „całkowicie niedopuszczalną” i obiecał dokładne zbadanie, czy operatorzy witryn podjęli niezbędne środki bezpieczeństwa dla dużego tłumu.

„Będziemy pociągać ludzi do odpowiedzialności za to, co wydarzyło się zeszłej nocy” – powiedział Evans, choć ostrzegł, że jest zbyt wcześnie na dochodzenie, aby wskazać winę. – Zamierzam dojść do sedna sprawy.

Gruz jest widoczny przy głównym wejściu do zbrojowni Main Street w poniedziałek, 6 marca 2023 r., w Rochester w stanie Nowy Jork po panice, w wyniku której jedna osoba zginęła, a kilku zostało rannych.

Lauren Petraca/AP


Zbrojownia była gospodarzem wydarzeń sportowych przez cały XX wiek, zanim została zamknięta na kilka lat, począwszy od późnych lat 90., po części dlatego, że w tamtym czasie nie było w niej systemu przeciwpożarowego.

Został ponownie otwarty po szeroko zakrojonym remoncie i zaczął organizować koncerty i inne wydarzenia w 2005 roku. Smith powiedział, że główna arena ma pomieścić około 5000 osób, a komendant straży pożarnej miasta będzie współpracował z policją, aby ustalić, czy ta pojemność zostanie przekroczona w niedzielę.

Urzędnicy miejscy poinformowali, że w grudniu obiekt przeszedł fizyczną kontrolę bezpieczeństwa przeciwpożarowego i był zgodny z przepisami przeciwpożarowymi.

Następny zaplanowany koncert w tym miejscu, sobotni występ rapera A Boogie Wit Da Hoodie, został odwołany.

„Jeśli idziesz na koncert, nie spodziewaj się, że zostaniesz stratowany” – powiedział Evans. „Twoi bliscy oczekują, że będziesz mógł wrócić do domu i porozmawiać o wrażeniach, jakie miałeś na tym wspaniałym koncercie”.

READ  "Pobraliśmy się w domu i to sprawiło nam ogromną radość"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.