Ed Sheeran wygrywa sprawę kradzieży „Shape of You”

LONDYN – Ed Sheeran nie okradł innego autora piosenek, kiedy napisał swój megahit z 2017 roku.Twoja forma„Jak bardzo oczekiwano” Wyrok sądu Oto środa.

Sędzia Jagaroli, który nadzoruje sprawę, powiedział: „Pan. Sheeran celowo ani podświadomie nie skopiował utworu „Oh Why” brytyjskiego autora piosenek Sami Chokri.

Pan. Sędzia Jagaroli dodał, że nie ma „poza spekulacjami” dowodów na to, że Sheeran od czasu do czasu pytał „och, dlaczego”. Odrzucił roszczenie Chokri dotyczące naruszenia praw autorskich.

Sprawa kradzieży Tylko ostatnia z udziałem jednego z głównych autorów piosenekPonieważ jednak istnieje możliwość wzmocnienia innych roszczeń, rejestrujący się dyrektorzy branży bacznie przyglądają się sprawie.

Sednem sprawy był mały odcinek „Shape of You”, który znalazł się na szczycie list przebojów na całym świecie i był jednym z najczęściej odtwarzanych utworów na Spotify z ponad trzema miliardami odtworzeń. Na torze, panie Pan Chokri mówi, że Sheeran w kółko śpiewa haczyk „Och, ja”, w oparciu o sekcję „to”.Och… dlaczego„2015 utwór mało znanego brytyjskiego piosenkarza o imieniu Sami Switch.

Werdykt sędziego Jacaroli zapadł po 11-dniowym procesie w londyńskim Sądzie Najwyższym w marcu, który przyciągnął poważną uwagę mediów. Pan. Sheeran był po całym sądzie, śpiewając ze stanowiska świadka podczas zeznań. W pewnym momencie śledztwa pan Grupa prawników Sheerana przypadkowo odtworzyła jedną z jego niepublikowanych piosenek, szokując pana Sheerana: „Jak to dostałeś?” To skłoniło jego prawnika do zapytania panelu. Według raportu informacyjnego BBC.

Pan w tym zespół Snow Patrol Johnny McDay Sheeran i jego współautorzy „Shape of You”, Mr. Sprawa ma się odbyć w maju 2018 roku, kiedy Sąd Najwyższy w Londynie usłyszy, że prace Chokri nie zostały skopiowane. Pan. Ich żądanie pojawiło się po tym, jak Chokri i współautor ogłosili brytyjskiemu stowarzyszeniu Performing Rights Society, że do ich dumy jako autorów piosenek do „Shape of You” należy dodać tantiemy za pisanie piosenek. Sangam to pan Zatrzymaliśmy wszelkie płatności na rzecz Sheerana i jego współautorów.

READ  Sean Strickland wie, że UFC 276 było podstępem UFC, aby zdobyć tytuł mistrzowski Alex Pereira.

Pan. Jak tylko Sheeran podjął działania, pan. Sheeran oskarżył pana o naruszenie praw autorskich. Chokri i jego współautor wysunęli własne roszczenie prawne.

Podczas procesu pan Niebiański Komitet Prawny, Panie. Próbowałem przedstawić Sheerana jako znanego złodzieja. Pan. Sheeran jest „niewątpliwie najbardziej utalentowanym” Andrew Sutcliffe powiedział QC. Według raportu w Times of London, ale dodał: „On też jest Makbetem. Pożycza pomysły i wrzuca je do swoich piosenek. Pan. Pan Sheeran powiedział, że czasami kredytował autorów piosenek, których pożyczył. — powiedział Sutcliffe.

Prawnik Sheerana Powiedziałem w sądzie Pan. Piosenka Chokri została odtworzona na YouTube tylko 12 914 odtworzeń w ciągu dwóch lat od jej wydania i była odtwarzana tylko dwa razy w brytyjskim radiu, co oznacza, że ​​tylko garstka osób miała okazję ją usłyszeć.

Ale pan Chokri, składając zeznania, powiedział panu Powiedział, że znał Sheerana osobiście i spotkał go kiedyś w filii restauracji z kurczakami w Nando. Pan. Sheeran musiał słyszeć piosenkę „Przez wiele punktów dostępowych dzielonych przeze mnie i mój zespół”, Mr. Niebo powiedziało, Według Times of London.

Po wydaniu werdyktu pan. Sheeran opublikował na Instagramie klip, w którym powiedział: „Takie twierdzenia są teraz bardzo powszechne”. „Było tylko tak wiele odniesień, a bardzo niewiele pierścieni było używanych w muzyce pop” – dodał. „Zbiegi okoliczności zdarzają się, gdy 60 000 utworów jest publikowanych każdego dnia w Spotify”.

Po wysłuchaniu piosenki „Shape of You” pan. Chociaż szok Chokri jest zrozumiały, biorąc pod uwagę podobieństwa między tymi dwiema piosenkami, sędzia Jagaroli napisał w swoim osądzie, że takie zbiegi okoliczności „nie były niczym niezwykłym”. Pan. Chociaż Sheeran szukał inspiracji do utworu, Mr. Dodał, że piosenka Chokri była „daleka od oczywistego źródła”.

READ  Handel Rosji i Ukrainy obwiniany o dziesiątki zgonów w zawaleniu się więzienia w Doniecku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.