„Elemental” Pixara odpada, co zwiększa niepokój marki

Pixar jest uznawany za markę dużego ekranu.

To był raczej ponury wynos z weekendowej kasy, w której znalazł się „Elemental”, oryginał Pixara o wartości ponad 200 milionów dolarów, który osiągnął katastrofalne 29,5 miliona dolarów w sprzedaży biletów krajowych. Flash, film Warner Bros., również ucierpiał. Superbohaterowie, które kosztowały około 200 milionów dolarów, zarobiły 55,1 miliona dolarów, według Comscore, który zbiera dane dotyczące biletów.

„Trudno to załagodzić” – powiedział David Gross, konsultant filmowy publikujący film. wiadomości na numerach kasowych.

Pytania dotyczące zdrowia Pixara posiada Latałem w Hollywood A wśród inwestorów od czerwca ubiegłego roku, kiedy należące do Disneya studio wydało „Lightyear” z katastrofalnymi wynikami. W jaki sposób Pixar, złoty standard dla studiów animacji od prawie trzech dekad, mógł to mieć Mam bardzo zły film – Zwłaszcza o Buzz Lightyear, głównym bohaterze „Toy Story”?

Rodziny zaniepokojone pandemią mogły nie być do końca gotowe na powrót do kin. A może, jak spekulowali niektórzy analitycy kasowi, Disney osłabił markę Pixar, wykorzystując swoje filmy do budowy usługi przesyłania strumieniowego Disney +. Począwszy od końca 2020 roku, Disney wypuścił w sieci trzy filmy Pixara z rzędu („Soul”, „Turning Red” i „Luca”), całkowicie omijając kina.

Według standardów emisji były to wszystkie trzy filmy uderza uciekiniera. Ale ostatni sukces kasowy Pixara miał miejsce w 2019 roku, kiedy Toy Story 4 zarobił na całym świecie 1,1 miliarda dolarów.

Obecność „Elemental” w weekend wzmocniła przesłankę problemu marki: był to najgorszy weekend otwarcia Pixara w historii w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Poprzedni najniższy poziom to Onward, który osiągnął 39 mln USD (46 mln USD po uwzględnieniu inflacji) w sprzedaży biletów krajowych w marcu 2020 r., gdy pandemia koronawirusa zaczęła ogarniać świat.

Disney powiedział, że „Elemental”, wielokulturowa komedia romantyczna o chłopcach i chłopcach, zarobiła dodatkowe 15 milionów dolarów w limitowanej edycji za granicą.

READ  Czarna Pantera popycha Wakandę do przodu za Bosmanem

Aby odtworzyć filmy Pixara jako coś więcej niż tylko jedzenie Disney+, firma zorganizowała premierę „Elemental” na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz premierę w Los Angeles w Academy Museum of Motion Pictures. Pete Docter, dyrektor kreatywny Pixara, powiedział w piątek w oświadczeniu Wywiad z Variety, komercyjny punkt informacyjny. „Próbujemy upewnić się, że ludzie zdadzą sobie sprawę, że wiele tracisz, nie widząc tego na dużym ekranie”.

Filmy oparte na oryginalnych historiach stają się coraz trudniejsze, zwłaszcza w czasach, gdy chodzenie do kina staje się coraz droższe, a szeroko pojęta gospodarka jest bardziej niepewna. Ludzie chcą wiedzieć, że warto wydawać pieniądze. Hitowe filmy animowane zostały oparte na ugruntowanych postaciach i franczyzach.

„Jeśli nie szukasz oryginalnych historii, nie możesz tworzyć nowych franczyz, a my zrobiliśmy to ostro” – powiedział Tony Chambers, wiceprezes Disneya ds. dystrybucji kinowej. Odnosząc się do własności intelektualnej, dodał: „Oryginalna własność intelektualna musi pracować znacznie ciężej, aby przebić się w dzisiejszych czasach”.

Rodziny pojawiły się tłumnie w „The Super Mario Bros. Movie” (Universal) w kwietniu i „Spider-Man: Across the Spider-Verse” (Sony) na początku tego miesiąca. Rodzinne budżety filmowe mogą być w tym momencie wyczerpane, a widzowie wiedzą, że wkrótce będą mogli złapać „Elemental” w domu.

Niektórzy ludzie w Hollywood i nie tylko Wall Street Martw się też, że niegdyś olśniewająca twórcza iskra Pixara zaczyna migotać. Studio doświadczyło drenażu mózgów. W zeszłym miesiącu zwolnił 75 miejsc pracy w ramach zwolnień i cięć kosztów w całym Disneyu. (Reżyser: „Rok świetlny” Angusa McClainaPixar został również zmuszony do ekspansji na produkcje telewizyjne, aby zaopatrzyć półki Disney +. „Im wyższy poziom głośności, tym niższa jakość” — powiedział Terry Brice, były dyrektor wykonawczy Disneya, DreamWorks i CBS Films.

Oceny dla „Elemental” były w większości pozytywne pozytywny, choć w mniejszym stopniu niż zwykle w przypadku wydania Pixar. Kupujący bilety przyznali mu ocenę A w ankietach wyjściowych CinemaScore. „Wynik publiczności” na Rotten Tomatoes osiągnął dodatnią wartość 91% w niedzielę rano.

READ  Jussie Smollett chce zmienić werdykt, powołując się na kwestie wyboru ławy przysięgłych

W oświadczeniu Disney powiedział, że pozytywne recenzje „przygotowały nas do mocnego występu teatralnego w okresie wakacji szkolnych”. Kolejnym dużym filmem animowanym dla rodzin jest „Teenage Mutant Ninja Turtles: Mayhem(Paramount), który trafi do kin dopiero 2 sierpnia.

„The Flash” (Warner Bros.) otrzymał słabsze recenzje i lepszą reakcję publiczności — kupujący bilety przyznali mu B w ankietach wyjściowych CinemaScore — ale zajął wystarczającą liczbę miejsc, aby zająć pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W filmie superbohater używa swoich mocy, aby cofnąć się w czasie, przypadkowo powodując chaos. Batman i Supergirl to także wybitne postacie.

Po części „The Flash” cierpiał z powodu opóźnienia: został opóźniony przez pandemię i ostatecznie pojawił się w momencie, gdy nocne pokazy – ważne platformy marketingu filmowego – zostały zamknięte przez strajk scenarzystów. Warner Bros. również cytowany A jej oddział DC Studios obwiniał zmęczenie superbohaterów jako wyjaśnienie niedawnych słabych wyników serii ich komedii, w tym „Shazam! Gniew bogów” i „Czarny Adam”.

Ezra Miller, który grał Flasha, stał się postacią dzielącą po problemach prawnych poza ekranem i nieobliczalnym zachowaniu w 2021 i 2022 roku. Wystosował przeprosiny W zeszłym roku powiedzieli, że szukają leczenia psychiatrycznego. Właściwie nie zrobili chwytu reklamowego dla „The Flash”).

„Świat superbohaterów to fantazja, ucieczka od zabawy” — powiedział Gross. „Każdy musi grać. To nie pomogło.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.