Elon Musk aktywuje Starlink na Ukrainie

Elon Musk ogłosił, że Starlink jest teraz aktywny na Ukrainie W sobotę wicepremier Ukrainy poprosił o pomoc miliardera SpaceX Kraj oblegany przez satelity komunikacyjne.

„Usługa Starlink jest już aktywna na Ukrainie” Piżmo napisało na Twitterze Około 10 godzin po wezwaniu pomocy. „Więcej przystanków po drodze.”

Odpowiedź nadeszła na prośbę ukraińskiego wicepremiera Michaiła Fiodorowa, kontrowersyjnego biznesmena stacji Starlink.

„elonmusk, podczas gdy ty próbujesz skolonizować Marsa – Rosja próbuje zająć Ukrainę! Podczas gdy twoje rakiety z powodzeniem lądują z kosmosu – rosyjskie rakiety atakują ukraińskich cywilów!” poproś o udostępnienie Ukrainie stacji Starlink i zwrócenie się do rozsądnych Rosjan, aby wstali ”.

Odpowiedź Muska przyszła też jak na Ukrainę W obliczu trzeciego dnia agresji ze strony Rosji Wojska kontynuowały atak na Kijów.

Satelity Starlink zwiększają usługi szerokopasmowe w niektórych częściach świata i mogą dostarczać łącza danych do regionów Ukrainy, które utraciły dostęp do Internetu.
Dadu Rovich/Reuters
Elona Piżma.
Elon Musk ogłosił aktywację Starlink na Ukrainie 10 godzin po wezwaniu pomocy.
Jim Watson/AFP przez Getty Images

Poprzez SpaceX Musk wystrzelił tysiące satelitów Starlink na orbitę Ziemi, zwiększając zasięg usług szerokopasmowych w niektórych częściach świata. Satelity pomagają szybko przesyłać duże ilości informacji do dowolnego miejsca na Ziemi, eliminując konieczność stosowania kabli światłowodowych.

Satelity mogą dostarczać łącza danych do obszarów na Ukrainie, które podczas wojny utraciły dostęp do Internetu. Rosyjskie ataki na miasta w całej Ukrainie spowodowały przerwy w dostępie do Internetu w niektórych częściach kraju.

Rosja Ogólna wojna na Ukrainie rozpoczęła się w środę Kiedy prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił „specjalną operację wojskową”.

READ  Sudan oskarża Etiopię o egzekucję cywilnego sudańskiego żołnierza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.