Elon Musk grozi, że pozwie Microsoft za dane z Twittera

  • autorstwa Annabelle Liang
  • Reporter biznesowy

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Szef Twittera, Elon Musk, zagroził pozwem Microsoftowi, ponieważ oskarżył giganta technologicznego o wykorzystywanie danych z jego firmy w mediach społecznościowych bez pozwolenia.

„Trenowali nielegalnie, korzystając z danych z Twittera. W czasie pozwu” – powiedział miliarder — powiedział w tweecie.

Pan Musk był odpowiedzią na plan Microsoftu usunięcia Twittera z jego korporacyjnej platformy reklamowej.

Nie przedstawił żadnych dalszych szczegółów ani dowodów na poparcie twierdzenia.

Microsoft odmówił komentarza, gdy BBC skontaktowało się z nim w czwartek.

Wcześniej firma Powiedział w zawiadomieniu że jego platforma reklamowa „nie będzie już obsługiwać Twittera” od wtorku, 25 kwietnia.

Pomiń zawartość Twittera, 1

Zezwolić na treści na Twitterze?

Ten artykuł zawiera treści dostarczone przez Twittera. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o pozwolenie, ponieważ mogą one wykorzystywać pliki cookie i inne technologie. Może lubisz czytać Twittera Polityka Cookie I Polityka prywatności przed przyjęciem. Aby wyświetlić tę zawartość, wybierz „Zaakceptuj i kontynuuj”.

Koniec treści na Twitterze, 1

W rezultacie nabywcy reklam nie będą mogli uzyskać dostępu do swoich kont na Twitterze za pośrednictwem narzędzia do zarządzania społecznościami firmy Microsoft.

„Inne kanały mediów społecznościowych, takie jak Facebook, Instagram i LinkedIn, będą kontynuowane” – powiedział Microsoft.

E-mail prasowy na Twitterze odpowiedział na zapytanie za pomocą emoji kupy.

W osobnym tweecieW dyskusji na temat danych z platformy mediów społecznościowych Musk powiedział, że jest „otwarty na pomysły”.

„Ale niszczenie i demonetyzacja bazy danych Twittera (usuwanie reklam), a następnie sprzedawanie naszych danych innym nie jest realnym rozwiązaniem” – dodał.

W lutym Twitter zaczął pobierać opłaty za dane, które gromadzi od „setek milionów” użytkowników, z podstawowym planem zaczynającym się od 100 USD miesięcznie.

Od czasu zakupu Twittera za 44 miliardy dolarów (35,4 miliarda funtów) w październiku, Musk zmniejszył liczbę pracowników o około 80 procent i zaczął zwiększać finanse firmy, wprowadzając takie środki, jak pobieranie opłat od użytkowników za weryfikację „niebieskiego kleszcza”.

W ostatnich miesiącach duże firmy, w tym producent iPhone’a Apple, podobno przestały reklamować się na platformie ze względu na obawy dotyczące moderacji treści w witrynie.

W listopadzie Musk powiedział, że Twitter odnotował „ogromny” spadek przychodów i obwinił aktywistów za wywieranie presji na reklamodawców.

Rozmawiając z BBC w zeszłym tygodniu, powiedział, że Twitterowi pozostały tylko miesiące, kiedy przejął kontrolę. Powiedział również, że „prawie wszyscy nasi reklamodawcy wrócili lub zapowiedzieli, że wrócą” na Twittera.

Musk dodał, że Twitter może być rentowny do drugiego kwartału 2023 roku i byłby skłonny sprzedać firmę, gdyby pojawiła się odpowiednia osoba.

wyjaśnij wideo,

Obejrzyj: Nieoczekiwany wywiad Elona Muska dla BBC… w 90 sekund

READ  Caterpillar przenosi siedzibę z Chicago do Irving

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.