Elon Musk mówi, że dziennikarze „myślą, że są lepsi niż wszyscy inni” wśród kontrowersji wokół komentarza

Elon Musk skomentował kontrowersje w tym tygodniu po tym, jak firma zajmująca się mediami społecznościowymi zawiesiła konta kilku dziennikarzy, którzy udostępniali informacje dotyczące miejsca pobytu miliarderów, mówiąc, że media „uważają, że są lepsi niż wszyscy inni”.

Przedsiębiorca David Sachs przeprowadził ankietę na Twitterze z pytaniem „Czy logowanie w czasie rzeczywistym na Twitterze jest dozwolone”, czy zawieszenie konta jest „rozsądnym” sposobem radzenia sobie z naruszeniami i czy dziennikarze korporacyjni powinni być zobowiązani do przestrzegania tych samych zasad, co każdy inny użytkownik .

Później skomentował wyniki ankiety, pisząc: „Co ciekawe, najsilniejszym odkryciem jest to, że media konsorcjalne są traktowane jak wszyscy inni. Podejrzewam, że dlatego zachowują się w tej chwili tak histerycznie”.

„Myślą, że są lepsi od wszystkich innych”. Musk napisał ponownie.

Po swoim komentarzu miliarder wyjaśnił swoje wcześniejsze oświadczenie, mówiąc: „Nie wszyscy dziennikarze są źli, ale wielu jest”.

Profile na Twitterze ujawniają „małego pracownika” sprzeciwiającego się zakazowi Trumpa, ostrzegającego przed „śliskim zboczem”

Komentarze podążają za CEO Twittera W czwartek poszedł na szał komentowania. Reporterzy z New York Times, Washington Post, CNN, Voice of America i innych niezależnych serwisów informacyjnych zauważyli, że ich konta są mętne.

Musk napisał na Twitterze późnym piątkiem, że Firma zniesie zawieszenie Po wynikach sondażu opinii publicznej na jego koncie.

Były dyrektor generalny wykorzystał ankiety na Twitterze, aby przywrócić konto Donalda Trumpa, cofając zakaz, który trzymał byłego prezydenta poza witryną.

KOMENTARZ NA TWITTERZE W CNN, NYT, DZIENNIKARZACH WAPO, ELON MUSK BANNES RODZINA ZA „DOXXING”

Badanie wykazało 58,7% respondentów Opowiedział się za natychmiastowym cofnięciem zawieszenia kont, przy czym 41,3% wyborców twierdzi, że zawieszenie powinno zostać zniesione w ciągu siedmiu dni.

READ  Dwóch jest oskarżonych o unikanie amerykańskich sankcji, aby pomóc rosyjskiemu oligarsze w ochronie jachtu o wartości 90 milionów dolarów

Dramat rozpoczął się po tym, jak Musk oskarżył studenta college’u, który śledził ruchy prywatnego odrzutowca Muska, o bycie odpowiedzialnym za rzekome spotkanie jego małego syna z prześladowcą.

Firma nie wyjaśniła, dlaczego konta zostały usunięte. Ale Musk zabrał się na Twittera w czwartek wieczorem, aby wezwać dziennikarzy dzielących się prywatnymi informacjami na temat jego miejsca pobytu, które opisał jako „zasadniczo współrzędne zamachu”.

Wcześniej w czwartek Musk bronił decyzji o wyrzuceniu kilku reporterów z platformy, tweetując: „Obowiązują te same zasady doxxingu Dla „dziennikarzy”, jak dla wszystkich innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.