Elon Musk mówi, że Twitter zablokuje niektóre linki do innych serwisów społecznościowych, wywołując reakcję


Nowy Jork
CNN

Twitter powiedział w niedzielę, że zablokuje linki do innych serwisów społecznościowych i zawiesi konta, które próbują kierować użytkowników na alternatywne platformy, najwyraźniej w celu powstrzymania dezercji użytkowników od konkurencji.

Ale dyrektor generalny Twittera, Elon Musk, później ustąpił, łagodząc politykę i powodując powszechne zamieszanie co do tego, jaki rodzaj linkowania jest, a jaki nie jest dozwolony na platformie.

Zgodnie z nową polityką ogłoszoną w niedzielne popołudnie, linki do treści na Facebooku i Instagramie będą blokowane, a także linki do treści na pojawiających się alternatywach Twittera, w tym Mastodon i Post. Zasada obejmuje również Truth Social, klon Twittera wspierany przez byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Ruch Twittera sygnalizuje przejście w kierunku bardziej zamkniętego środowiska, które nadal akceptuje ruch przychodzący z innych lokalizacji, ale utrudnia użytkownikom opuszczenie Twittera do innych miejsc docelowych.

„W szczególności usuniemy konta utworzone wyłącznie w celu promowania innych platform społecznościowych i treści zawierających linki lub nazwy użytkowników do następujących platform: Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr i Post”, konto wsparcia Twittera ćwierkanie.

Pomimo zakazu Twitter powiedział, że nowa polityka nadal „zezwala na płatną reklamę / promocję na dowolnej z zakazanych platform mediów społecznościowych”.

Kilka godzin po omówieniu zasad Musk wydawał się złagodzić krytykę ze strony innych użytkowników i zgodził się złagodzić zasady. W wymianie z udziałem dyrektora generalnego Boxa, Aarona Levy’ego – który nazwał nową politykę „smutną” – Musk zgodził się, że „rozsądne” jest, aby niektórzy chcieli linkować do swoich profili na Instagramie w celu promowania własnego biznesu.

„Polityka zostanie zmieniona, aby zawieszać konta tylko wtedy, gdy * głównym * celem tego konta jest promowanie konkurentów, co zasadniczo mieści się w zasadzie zakazu spamowania” – napisał Musk na Twitterze.

Następnie, pośród trwającej reakcji, Musk otworzył ankietę na Twitterze, pytając, czy powinien „ustąpić ze stanowiska prezesa Twittera”.

READ  Indonezja zakazuje Yahoo, Paypal i gier za naruszenie licencji

„Będę trzymał się wyników tej ankiety” – napisał Musk.

Wczesny niedzielny wieczór Tak wygrał z marginesem 58% do 42%.

Szczególnie nieobecny na liście zakazanych platform mediów społecznościowych Twittera jest TikTok, jedna z najszybciej rozwijających się platform mediów społecznościowych w Internecie, której powiązania z Chinami wzbudziły obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego wśród amerykańskich decydentów. Duży udział Muska w Chinach za pośrednictwem jego innej firmy, Tesli, wzbudził wśród krytyków wątpliwości co do tego, czy dyrektor generalny przeciwstawiłby się Chinom, gdyby przywódcy tego kraju próbowali wywrzeć presję na Twitterze.

Nagła zmiana polityki Twittera w niedzielne popołudnie wywołała zamieszanie ze strony byłego dyrektora generalnego platformy, Jacka Dorseya, który odpowiedział: „Czemu?” Dorseya podążać za b: „Nie ma sensu.”

Zmiana zasad nastąpiła po tym, jak niektórzy użytkownicy Twittera ogłosili w zeszłym tygodniu zamiar przeniesienia się na inne platformy, po zawieszeniu przez Twittera kilku dziennikarzy zajmujących się Muskiem. Wśród reakcji na komentarz dziennikarzy, Twitter po cichu zaczął blokować linki do Mastodona.

Niedzielne wstępne ogłoszenie wydaje się sformalizować ten zakaz w oficjalnej polityce Twittera, co jest posunięciem Może unieść brwi Wśród organizatorów na Twitterze.

W ramach nowej polityki Twittera firma stwierdziła, że ​​użytkownicy nie mogą „łączyć się” z platformami mediów społecznościowych podlegającymi ograniczeniom. Użytkownikom uniemożliwiono również aktualizowanie ich profili na Twitterze w celu uwzględnienia nazw kont na innych platformach, co jest sposobem na poinformowanie obserwujących, gdzie można ich znaleźć w innych mediach społecznościowych.

— poinformował Twitter post na blogu.

Firma poinformowała, że ​​próby obejścia tej polityki będą wobec niej stosowane. Na przykład korzystanie z usług skracania linków w celu ukrycia prawdziwego miejsca docelowego adresu URL lub próby przeliterowania adresu URL zwykłym tekstem również byłoby niezgodne z zasadami Twittera, powiedziała firma.

READ  T-Mobile osiąga rozliczenie w wysokości do 500 milionów dolarów w wyniku masowego naruszenia danych w 2021 r.

„Jeśli naruszenia tej polityki zostaną uwzględnione w Twojej biografii i/lub nazwie konta, tymczasowo zawiesimy Twoje konto i zażądamy zmian w Twoim profilu, aby nie naruszać” – czytamy we wpisie na blogu. Kolejne naruszenia mogą skutkować trwałym zawieszeniem.

Twitter powiedział, że pierwsze wykroczenia lub pojedyncze incydenty mogą skutkować tymczasowymi zawieszeniami lub nałożeniem na użytkowników obowiązku usunięcia obraźliwych treści.

Nie jest jasne, w jaki sposób i czy polityka zostanie wdrożona po widocznej decyzji Muska o złagodzeniu ograniczeń w niedzielę wieczorem.

Firma poinformowała, że ​​użytkownicy mogą nadal korzystać z oprogramowania innych firm do jednoczesnego publikowania treści w mediach społecznościowych na wielu stronach, w tym na Twitterze.

Meta, która jest właścicielem Facebooka i Instagrama, a także firma Truth Social’s Trump Media & Technology Group, nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.