Emanuela Orlandi: Watykan przekazuje w 1983 roku dowody zaginięcia córki pracownika

Dzięki uprzejmości Pietro Orlandiego

Emanuela Orlandi, która mieszkała w obrębie murów Świętego Miasta, zaginęła latem 1983 roku.CNN

Watykan zapowiedział w czwartek, że przekaże dowody zaginięcia A 15-letnia córka jednego ze swoich pracowników przez 40 lat do prokuratora miasta Rzym.

Emanuela Orlandi, która była córką prominentnego urzędnika watykańskiego i mieszkała w obrębie murów Świętego Miasta, zaginęła latem 1983 roku, kiedy wracała do domu z lekcji muzyki w centrum Rzymu.

Watykan – który przez lata był obserwowany pod kątem zajmowania się tą kwestią – ogłaszać W styczniu wszczęli nowe śledztwo.

W czwartkowym oświadczeniu Watykan powiedział, że biuro Alessandro Dede, promotora sprawiedliwości w Watykanie, „zebrało wszystkie dostępne dowody w różnych instytucjach Watykanu i Stolicy Apostolskiej, jednocześnie szukając dowodów poprzez rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za niektóre urzędy w czasie wydarzeń.” „.

Antonio Masiello / Getty Images

Pietro Orlandi, brat Emanueli, bierze udział w manifestacji z okazji 40. rocznicy jej zaginięcia w pobliżu Placu Świętego Piotra, 14 stycznia.

Didi powiedział za pośrednictwem biura prasowego Watykanu, że znalazł „pewne tropy, które zasługują na dalsze badania”. Dlatego jego biuro prześle „wszystkie istotne dokumenty z ostatnich tygodni do prokuratora w Rzymie, aby mógł się z nimi zapoznać i postępować w kierunku, który uzna za najbardziej odpowiedni”.

Nie było jasne, czego dotyczą dokumenty, czy są nowe, czy pochodzą z archiwum.

Czwartkowe wydarzenia to pierwszy raz, kiedy Watykan publicznie przekazał dokumenty władzom włoskim.

W oświadczeniu zauważono, że dochodzenie Watykanu zostało zakończone, ale Didi obiecał „kontynuować działania w tym kierunku w nadchodzących miesiącach”, pozostając „świadomym udręki, jaką odczuwa się z powodu zniknięcia krewnego”.

Dzięki uprzejmości Pietro Orlandiego

Zdjęcie z archiwum Emanueli Orlandi.

Orlandi zaginął 22 czerwca 1983 roku, po lekcji w szkole muzycznej sąsiadującej z katolickim kościołem Sant’Apollinari Opus Dei w pobliżu Piazza Navona w Rzymie.

Jej ojciec, Ercole Orlandi, który zmarł w 2004 roku, pracował w Instytucie Dzieł Religijnych Stolicy Apostolskiej. Jej matka, Maria Orlandi, nadal mieszka w rodzinnym mieszkaniu w Watykanie. Jej brat, Pietro Orlandi, spędził całe życie próbując odkryć, co stało się z jego siostrą i często obwinia Watykan za ukrywanie informacji.

Zwołał niedzielną mszę świętą w Rzymie przed Zamkiem Świętego Anioła, ostatnim miejscem, w którym sądzono, że może zostać pochowane ciało dziewczynki, a następnie udał się na Plac św. Piotra, aby być obecnym podczas niedzielnych modlitw papieża. Modlitwa Anioł Pański. Orlandi co roku w rocznicę zaginięcia organizuje parady.

Czteroczęściowa seria Netflix autorstwa Marka Lewisa, która ukazała się w zeszłym roku, wzbudziła ponowne zainteresowanie głośną sprawą i ujawniła kilka najbardziej znanych teorii spiskowych, w tym, że jej porwanie było powiązane z Mohamedem Ali Agcą, który był wówczas w więzienia za usiłowanie zamachu na Jana Pawła II na Placu Świętego Piotra w 1981 r.

Poszukiwania szczątków Orlandi były prowadzone kilka razy w ciągu ostatnich czterech dekad. Ludzkie szczątki znaleziono w 2018 roku w ambasadzie Stolicy Apostolskiej we Włoszech w centrum Rzymu, ale dr.Testy NA nie wykazały dopasowania.

Rok później Watykan zatwierdził ekshumację dwóch księżniczek, które prawdopodobnie zostały pochowane na cmentarzu Papieskiego Kolegium Krzyżackiego w Watykanie. W grobowcu nie znaleziono szczątków księżniczek ani Orlandi, ale pod tajnymi drzwiami w grobowcu znaleziono dwa ossuaria.

READ  Rosja twierdzi, że nie zaakceptuje ograniczeń cen ropy i przygotowuje się do odwetu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.