F, MRVL, PARA, GPS i inne

Elektryczna ciężarówka Ford F-150 Lightning Platinum podczas 2022 New York International Auto Show (NYIAS) w Nowym Jorku.

Michael Nagel | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Sprawdź firmy, które dokonują największych ruchów w południe w piątek:

Ford – Akcje wzrosły o 7% po tym, jak Ford i Tesla ogłosili w czwartek w późny czwartek partnerstwo, które zapewni właścicielom Forda dostęp do ponad 12 000 ładowarek Tesli w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Akcje Tesli zyskały 5%.

Akcje Marvell Technology Semiconductor wzrosły o 28% po tym, jak zyski firmy przebiły oczekiwania analityków. Marvell Technology spodziewa się również przyspieszenia wzrostu przychodów w drugiej połowie roku podatkowego, a dyrektor generalny Matt Murphy wymienia sztuczną inteligencję jako „główny czynnik wzrostu”.

Ulta Beauty – Akcje sklepu z kosmetykami spadły o ponad 12% po tym, jak firma ogłosiła wyniki za pierwszy kwartał. Pomimo raportowania zysków i przychodów przewyższających wyniki, akcje były powstrzymywane przez perspektywę niższej marży operacyjnej spółki na cały rok.

Paramount — Akcje spółki medialnej wzrosły o ponad 5% po National Amusements, większościowym udziałowcu Paramount, Ogłoszono 125 milionów dolarów Preferowana inwestycja kapitałowa BDT Capital Partners. Loop Capital podwyższył Paramount do zawieszonej oceny ze sprzedaży w świetle wiadomości. Plusem, jak twierdzi firma z Wall Street, jest to, że presja finansowa zmusi Paramount do znalezienia kupca, a akcjonariusze zdadzą sobie sprawę z prywatnej wartości rynkowej.

The Gap — Akcje sprzedawcy odzieży wzrosły o 11%, nawet po tym, jak firma odnotowała stratę netto, a sprzedaż spadła w czwartek w stosunku do ostatniego kwartału. Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli znaczną poprawę marży zysku Gap, którą przypisywali zmniejszeniu promocji i niższym kosztom frachtu lotniczego.

Dzień roboczy – Akcje wzrosły o ponad 11,1% po tym, jak ich zyski i przychody w pierwszym kwartale przekroczyły oczekiwania analityków. Workday podniósł również minimalne wytyczne dotyczące przychodów z subskrypcji na cały rok i mianował nowego dyrektora finansowego Zane’a Rowe’a.

READ  Dow spadł o ponad 1000 punktów po rozczarowujących zarobkach detalicznych

RH – Akcje spadły o około 3,7% po tym, jak wytyczne sprzedawcy detalicznego na drugi kwartał nie spełniły oczekiwań analityków. Spółka ostrzegała również przed wzrostem odpisów aktualizujących. Jednak RH pokonał szacunki dotyczące skorygowanych zysków i przychodów na akcję w pierwszym kwartale na Refinitiv, kiedy ogłosił wyniki po czwartkowym zamknięciu.

Deckers Outdoor – Deckers Outdoor wzrósł o 2,3% po tym, jak firma obuwnicza stojąca za butami Ugg i Hoka ogłosiła wyniki finansowe w czwartym kwartale, które przebiły oczekiwania analityków. Dało to jednak niższe niż oczekiwano całoroczne zarobki i wytyczne.

American Express – Akcje wzrosły o ponad 3% w południe. W piątek Morgan Stanley powiedział, że ostatnia wyprzedaż była „przesadzona”, a obrót akcjami na najniższym poziomie od lat jest dobrym punktem wyjścia dla inwestorów.

Nvidia – Akcje wzrosły o pół 1,7%, dzień po tym, jak wzrosły o 24% z tyłu raportu o ukochanych zarobkach AI. Wzrost w piątek przybliża Nvidię do osiągnięcia kapitalizacji rynkowej w wysokości 1 biliona dolarów.

Homogeniczne systemy zasilania — akcje znalazły się wśród tych, które zyskały na popularności dzięki raportowi o zarobkach Nvidii i podekscytowaniu sztuczną inteligencją. Monolithic Power Systems wzrósł o 6,7%, a Arista Networks o 8,1%. Broadcom zyskał 7%, NXP Semiconductors 4,4%, a Adobe również 4,4%.

— Hakyung Kim, Yun Li, Tanaya Maceel i Sarah Min z CNBC przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.