FedEx (FDX) ogłasza zarobki za pierwszy kwartał

Ktoś przechodzi obok ciężarówki FedEx w Nowym Jorku, 9 maja 2022 r.

Andrew Kelly | Reuters

FedEx ogłosił w czwartek podwyżki stóp procentowych i szczegółowe działania na rzecz cięć kosztów po tym, jak gigant żeglugowy ostrzegł w zeszłym tygodniu, że wyniki fiskalne za pierwszy kwartał zostały osłabione przez słaby globalny popyt.

Akcje FedEx zamknął się nieco wyżej po ogłoszeniu wyników, które zostały przypadkowo opublikowane przed dzwonem. „Uwolnienie wczesnych zarobków było problemem technicznym, a nie zamierzonym” – powiedział rzecznik firmy.

zeszły tydzień, Akcje spółki zatonęły Po ogłoszeniu wstępnych przychodów i zysków poniżej oczekiwań Wall Street. Dyrektor generalny Raj Subramaniam powołał się na trudne otoczenie makroekonomiczne i powiedział, że spodziewa się, że gospodarka wejdzie w „globalną recesję”. Firma wycofała swoje prognozy na ten rok i powiedziała, że ​​obniży koszty.

Gigant żeglugowy odnotował niewielkie wolumeny w kwartale, powołując się na przeciwności na swoich rynkach w Europie i Azji. Słabe wyniki zaszokowały rynek, gdzie Inwestorzy próbowali odróżnić problemy rynkowe od wewnętrznych niedociągnięć FedEx.

Ogłaszając w czwartek pełne wyniki za pierwszy kwartał, firma podała, że ​​stawki za przesyłki ekspresowe, naziemne i do domu wzrosną o 6,9%. Firma poinformowała, że ​​stawki wysyłki FedEx wzrosną średnio o 6,9%-7,9%.

Powiedział również, że wierzy, że zaoszczędzi od 1,5 miliarda do 1,7 miliarda dolarów dzięki parkowaniu samolotów i ograniczeniu lotów. Według firmy, zamknięcie niektórych witryn, zawieszenie niektórych operacji w niedzielę i inne działania związane z wydatkami pozwolą FedEx Ground zaoszczędzić od 350 do 500 milionów dolarów.

FedEx powiedział, że zaoszczędzi dodatkowe 350 do 500 milionów dolarów, zmniejszając wykorzystanie dostawców, odraczając projekty i zamykając biura.

„Posuwamy się szybko i sprawnie, aby poruszać się w wymagającym środowisku operacyjnym, a także wykorzystujemy dźwignie kosztów, handlu i wydajności, aby dostosować się do skutków mniejszego popytu” – powiedział Subramaniam.

READ  Wyciek metanu uderza w szyby naftowe i gazowe w Nowym Meksyku

W roku podatkowym 2023 firma spodziewa się łącznych oszczędności na poziomie od 2,2 do 2,27 miliarda dolarów.

Pomimo ponurego ostrzeżenia w zeszłym tygodniu, FedEx trzymał się swojej prognozy na 2025 r. ustalonej w czerwcu. Firma spodziewa się rocznego wzrostu przychodów od 4% do 6% i wzrostu zysku na akcję od 14% do 19%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.